EKK Wagon zmieniło właściciela. Jaka będzie przyszłość?

Udostępnij
Tweet

To już pewne. EKK Wagon zaczyna nowy rozdział w swojej wieloletniej i ważnej dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego historii. „Polski Tabor Szynowy przejmuje zorganizowaną część przedsiębiorstwa Europejskiego Konsorcjum Kolejowego „Wagon” Sp. z o.o. w upadłości z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim.

Agencja Rozwoju Przemysłu rozważała budowę zakładu produkującego wagony w Radomiu. Jednak we wrześniu 2021 roku zdecydowała się, za pośrednictwem swojej spółki zależnej tj. Polskiego Taboru Szynowego, złożyć ofertę kupna zorganizowanej części przedsiębiorstwa Europejskiego Konsorcjum Kolejowego „Wagon” Sp. z o.o. w upadłości z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim. Jest to największa historycznie fabryka wagonów towarowych w Polsce”

Do transakcji zakupu doszło 31 stycznia 2022 r., przy czym przejęcie przedsiębiorstwa nastąpiło 1 lutego 2022 r.

Polski Tabor Szynowy:

Polski Tabor Szynowy to unikatowy na polskim rynku kolejowym podmiot, który oferuje wynajem lub sprzedaż taboru pasażerskiego. Nasze działanie zbliżone jest do brytyjskiego modelu ROSCO (ang. Rolling Stock Company) – czyli dzierżawy taboru przewoźnikom, przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów finansowych i maksymalnym wykorzystaniu taboru zgodnie z jego przeznaczeniem. Naszym nadrzędnym celem jest wprowadzanie na polski rynek przewozów pasażerskich, nowoczesnego i pełnego udogodnień taboru, który uczyni Państwa podróż jeszcze szybszą i przyjemniejszą. Właścielem Polskiego Taboru Szynowego jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tadek
1 rok temu

Ale luja i do przodu.

Adam
1 rok temu

A kiedy dyrektor zakładu pokupi chociaż wentylatory , nie wspomnę o klimatyzacji .Podobno pracownik powinien mieć komfort pracy , nie tylko wodę do picia ,bo na dworze 35 st. c

org
2 lat temu

Bartek pewnie 12 pensji i odprawe ciągnie z CRK a ma w tym wprawe

mecenas
2 lat temu

Może wreszcie znikną te emerytowane „pieski” z portierni (same dziadki)

AaaaPsik
2 lat temu

ZAPOMNIEC. jestesteś tan głupi że jak byś dostał młotek to nie wiedział byś co z nim zrobić. Co Ty gadasz? Dzieci neo i TP. Aby przed kompem. Za robotę się weź

AaaaPsik
2 lat temu

Aaaaa Czyli likwidacja kolejnej konkurencji. Wszystko jasne.

Kiedy Ostrów stanie na nogi??????????
2 lat temu

Spichrzowa ma rację , niech powstaną nowe miejsca pracy !!!!!!!

do spichrzowa
2 lat temu

zatrudnij się na hali nr 3-4 przy remontach podwozia ew. na malarni . Zap…dalaj na III zmiany . będziesz operatorem palnika do ciecia, a zobaczymy w lipcu-sierpniu jak będziesz , rozwojowy, zadowolony z pracy i wynagrodzenia. Jak bedziesz siedział w klimatyzowanym gabinecie za 10 koła to mozna sie wypowiadac.
Faktycznie zaorać ten II Oświęcim.

18
0
Napisz co o tym sądziszx