Wraca nauka stacjonarna i koniec kwarantanny z kontaktu

Udostępnij
Tweet

Na dzisiejszej konferencji prasowej ogłoszono, że nauka stacjonarna powróci od 21 lutego w całym kraju. Dodatkowo zniesiona zostaje kwarantanna z kontaktu, czyli nie będzie już sytuacji, że zostaniemy wskazani przez osobę zakażoną, co do tej pory kończyło się obligatoryjnym pobytem w domu.

Niedzielski: Mam nadzieję, że w marcu będziemy mogli podejmować odważne decyzje dotyczące zniesienia restrykcji, znoszenia różnych regulacji czy wprowadzenia regulacji bardziej łagodnych. Jak często byłem pesymistą, tak w tej sytuacji jestem optymistą. Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii. Widzimy, że przebiegi COVID-19 w piątej fali są łagodniejsze. Czas hospitalizacji spada do tygodnia. Przywracamy około pięć tysięcy łóżek do zwyczajnego systemu leczenia. Zmieniamy zasady izolacji i kwarantanny. Od 15 lutego będziemy stosowali 7-dniową izolację, zamiast 10-dniowej. Również od 15 lutego będziemy mieli naliczaną kwarantannę dla współdomowników wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny. Likwidujemy tak zwaną kwarantannę z kontaktu.

Minister edukacji Czarnek: Przyśpieszamy powrót do nauki stacjonarnej o tydzień dla klas IV-VIII i szkół ponadpodstawowych. Nauka zdalna nie będzie trwała do końca ferii. Uczniowie wrócą do szkoły 21 lutego.

Niedzielski: Od marca możliwe usunięcie nakazu noszenia maseczek.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Będziecie mogli popływać przy kolorowych światłach
Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Antycovidowiec
2 lat temu

A kolega „O! Kolejni!” co na to? Zglupiejesz do reszty bez twojej srandemii. Mleko się rozlało i wyszła prawda na jaw że to jest ściema. Co Ty na to? Przez tyle tygodni zasypywales nas swoją „wiedzą” a teraz cisza… ZWYCIĘŻYŁ ZDROWY ROZSĄDEK!!!

pytek2
2 lat temu

Epidemia według piSSu już parę razy się skończyła tylko do społeczeństwa to nie dotarło i nadal bezczelnie umiera. Na złość jaśnie nam panującym. Pewnie umierają za namową Tuska.

Plandemia się kończy? Nie wierzę !!!
2 lat temu

Chyba ze szczęścia się tak nayebie wódeczką i piwkiem , że będę w rowie leżał.

Aga
2 lat temu

W szpitalach nieźle się obłowili. Trumniorzom też nie na rękę. Za ubranie zmarłego, któremu wbito covid kasowali dodatkowo 700 pln! Dodatkowo! Policzcie sobie średnio z 20 na miesiąc. 14000plnów za friko!!! Jest jeszcze wiele innych branż, którym to było na rękę.

Do olka
2 lat temu

Wez przestań. Lewactwo przyjmie nawet 20 dawek, przeczytaj wpis 75thecrow z poprzedniego artykułu o świrze. Oni są już przegrani dlatego tak ujadają

Ccc
2 lat temu

Ja bym się już bal na oddziałach szpitalnych jak wpadną rodzinny chorych skończy się kawkowanie
I będą trudne pytania

Bartos
2 lat temu

do Okolejni > Co ty człowieku bedziesz teraz pisał. Luzują twoje obostrzenia, co na to powiesz ???
Na pewno gdzieś tu jestes na forum !!

Bolo
2 lat temu

Już powoli wychodzi wszystko, że to już nie ma sensu, bo szczepić się już i tak nie chcą, więc już hajsu nie zrobią większego, ludzie się wkurwiają i mają wyjebane, znoszą w kolejnych krajach restrykcje. Więc chyba czas to powoli kończyć, bo już sami nie mają pomysłów co by dalej jeszcze wymyślić , żeby to trochę przeciągnąć. Wychodzą z założenia, czas kończyć ta ścieme i ten cyrk

Olek
2 lat temu

Hej koronaświrki!!! Możecie wszystkie dawki sobie wstrzyknąć. Nieźle was w bambuko zrobili. Kto miał trochę oleju w głowie to wiedział, że to jedna wielka ściema. Teraz latami będziemy odrabiać straty.

Stefan2000
2 lat temu

Ostrowiak, to juz nie pływa. To juz jest tam gdzie jego miejsce.

38
0
Napisz co o tym sądziszx