Wraca nauka stacjonarna i koniec kwarantanny z kontaktu

Na dzisiejszej konferencji prasowej ogłoszono, że nauka stacjonarna powróci od 21 lutego w całym kraju. Dodatkowo zniesiona zostaje kwarantanna z kontaktu, czyli nie będzie już sytuacji, że zostaniemy wskazani przez osobę zakażoną, co do tej pory kończyło się obligatoryjnym pobytem w domu.

Niedzielski: Mam nadzieję, że w marcu będziemy mogli podejmować odważne decyzje dotyczące zniesienia restrykcji, znoszenia różnych regulacji czy wprowadzenia regulacji bardziej łagodnych. Jak często byłem pesymistą, tak w tej sytuacji jestem optymistą. Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii. Widzimy, że przebiegi COVID-19 w piątej fali są łagodniejsze. Czas hospitalizacji spada do tygodnia. Przywracamy około pięć tysięcy łóżek do zwyczajnego systemu leczenia. Zmieniamy zasady izolacji i kwarantanny. Od 15 lutego będziemy stosowali 7-dniową izolację, zamiast 10-dniowej. Również od 15 lutego będziemy mieli naliczaną kwarantannę dla współdomowników wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny. Likwidujemy tak zwaną kwarantannę z kontaktu.

Minister edukacji Czarnek: Przyśpieszamy powrót do nauki stacjonarnej o tydzień dla klas IV-VIII i szkół ponadpodstawowych. Nauka zdalna nie będzie trwała do końca ferii. Uczniowie wrócą do szkoły 21 lutego.

Niedzielski: Od marca możliwe usunięcie nakazu noszenia maseczek.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Biegi patriotyczne na Piaskach - ZDJĘCIA
Subskrybuj
Powiadom o

38 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ed
2 lat temu

I jak tam koronaświrusy się czujecie? Mam nadzieję że do końca waszych dni będziecie nosić szmaty na pyskach. Przecież nadal wierzycie że jest pandemia co nie?

miłosz
2 lat temu

pandemia glupoty, przepychanek….ajk jeden mowi, ze jest pandemia…………to jest pandemia….jak powiedza ze juz nie ma …..to nie ma pandemi…..jeszcze nie zauwazyliscie tego klamstwa i obludy!!!!!!!!jestem ciekawa kto za to wszystko zaplaci….kto zwroci zycie umarlym…kto odda zdrowie zaszczepionym=…kto no kto?

małach
2 lat temu

Pandemia skończyła się wtedy jak medycy zaczęli strajkowali bez masek.. oni też mają dość wożenia zgonów, od szpitala do szpitala.. ci wszyscy pacjenci śnią im się po nocach.., chyba że sumienia nie mają..

Jd
2 lat temu

Cuda 15 lutego miało być po 1oo tys. zarażonych . Szczyt fali. Miliony chorych na stadionach, szpitale pełne a tu kończą cyrk.

Kosi
2 lat temu

Jeszcze tylko rozliczyć Panów odpowiedzialnych za produkcję nadmiarowych zgonów. Odebrać lekarzom dodatki kowidowe i brak odpowiedzialności za granie w ch.ja. I można kończyć ten cyrk.

mama
2 lat temu

A kiedy lasy zamykamy ?

Eryk
2 lat temu

Ojojoj…już ludzie przestali łykać te bzdury? Szczepionek naprodukowali a nie było popytu? Pomału się wycofują. Za kilka lat wymyślą coś bardziej przerażającego. I jak tam zaszczepieńcy się czujecie? Co tam pływa we waszej krwi???

Ostrowiak
2 lat temu

Do sklepu bez maski? Wow jestem happy jak dziecko 1 czerwca 🙂

Gościu
2 lat temu

Nareszcie . Niech kończą raz na zawsze z tymi durnotami, bo faktycznie my robimy tylko to co w innych krajach, sami w żadnej sprawie nie umieją podjąć decyzji, tylko patrzą co robią inne kraje, banda debili w sejmie

Antycovidowiec
2 lat temu

Nareszcie, lepiej późno niż wcale, bo ten rząd nic sam nie wymyśli tylko patrzy na inne kraje. A jak wiadomo w innych krajach już dawno znoszono obostrzenia. Jeszcze zniosą w marcu nakaz noszenia maseczek, które i tak nic dają (pozostanie tylko rekomendacja zasłaniania ust i nosa). A kto chce to może sobie nosić nawet latem maskę Mikołaja, my Anty covidowcy dziękujemy za ten przywilej. I jakoś przez te dwa lata nie pozdychalismy jak nam złośliwi prognozowali. I tak trzymać!!! 😁✌️

38
0
Napisz co o tym sądziszx