O co walczą rolnicy i gdzie w regionie spowodują utrudnienia?

Polscy rolnicy zmuszeni są do wyjścia na drogi, bo polski rząd nie radzi sobie z obecną sytuacją. Rolnicy wjadą do miast, bo chcemy zwrócić ich mieszkańców, że problemy rolników to także problem ludzi w mieście. One w pierwszej kolejności dotykają producentów żywności. W drugiej kolejności dotyka to ludzi, którzy będą musieli płacić horrendalne ceny za zakupy żywności.
Inflacja nie bierze się znikąd. Produkcja żywności mocno spada. W województwie lubelskim została niemalże zamordowana przez brak działań rządu.

– Nie możemy patrzeć na bezradność rządu. Nie będziemy umierać w ciszy. Nie będziemy zamykać się w swoich stodołach i tam się wieszać czy robić coś innego, bo niestety mamy coraz więcej takich przypadków w całym kraju. Rolnicy nie pozwolą by inni nie widzieli naszych problemów. Sytuacja nas zmusza, żebyśmy wyszli na drogi. Sytuacja na rynku nawozów jest straszna z powodu znaczącego wzrostu cen. Są 3-4 razy droższe niż w tamtym roku. Chcemy wiedzieć jaki jest koszt produkcji nawozów przez spółki skarbu państwa. Chcemy wiedzieć ile dzisiaj na nas zarabiają. Z powodu Zielonego Ładu produkcja żywności zmniejszy się o ponad 20%. Produkcja zbóż, buraków, warzyw będzie ponad 20% mniejsza. To przełoży się na rosnące ceny w mieście. Dzisiaj politycy forsujący te przepisy założyli firmy by przyciągać żywność z zagranicy. To jest wymierzone wprost w nas by na nas zarabiać. Nie możemy przyglądać się jak niszczona jest w Polsce produkcja świń. Obecnie część warzyw importowana jest do Polski i pakowana w miejscowe opakowania. Dotyczy to cebuli, marchwi, ziemniaków i tu też nalegamy by Polski rząd podjął odpowiednie działania.

Najważniejszym problemem ma być zadłużenie polskiego rolnictwa.

– Nie ma działań oddłużających polskie rolnictwo. Musi się to dziać strukturalnie, bo inaczej nasze gospodarstwa zostaną przejęte przez korporacje, które będą dyktować niekontrolowane ceny żywności. Nie możemy się dłużej przyglądać tej sytuacji.

CZYTAJ  Oddali hołd pod pomnikiem Papieża po publikacji TVN o kryciu księży. Stanowisko Papieża Franciszka

W całej Polsce odbędzie się kilkadziesiąt strajków.

Z uwagi na zapowiadane przez AGROunie zgromadzenie rolników ostrowska policja informuje, że w dniu 09.02.2022 r. od godziny 10:00 będą utrudnienia w ruchu drogowym na drodze krajowej nr 25 na trasie Kalisz- Ostrów (od m. Ociąż do skrzyżowania ulic Raszkowska/Krotoszyńska/al. Słowackiego w Ostrowie Wlkp.) Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.
Zalecamy dla samochodów osobowych objazd odcinka drogi krajowej nr 25 przez miejscowości Ociąż- Kwiatków- Lewków- Kołątajew – Karski lub Skalmierzyce- Śliwniki- Psary- Rososzyca- Sieroszewice- Parczew- Wtórek, w zależności od kierunku docelowego. Prosimy również pieszych korzystających z przejść dla pieszych, szczególnie w rejonie al. Słowackiego w Ostrowie Wlkp., o zachowanie ostrożności.

Dodatkowo w regionie:
Przejazd traktorów:
GDZIE: Pleszew – Gołuchów DK12, zbiórka obok Dino

GDZIE: Karolinki – Rawicz
O KTÓREJ: 10:00

GDZIE: DK 11 blokada ronda wjazd s11, s8 (okolice Kępna)
O KTÓREJ: 9:00

GDZIE: Koszuty DK11 – przejazd z Koszut do centrum Środy Wielkopolskiej ul. Inwalidów Wojennych (DK 11)
O KTÓREJ: 9:00

42 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
WkurwionyTirowiec
1 rok temu

Nie wiem o co walcza, ale za to ze musialem przez nich stac w korku 2h to mam to w dupie i ich nie popieram, bede przeciwko temu o co walcza, bo oni mi pieklo zgotowali gdy stalem w tym gownianym korku czuje czysta nienawisc do nich.

Ostatnio edytowany 1 rok temu by WkurwionyTirowiec
Elektorat PiS protestuje przeciwko PiS. Paradne!
1 rok temu

Chłopstwo niech typka ze Skalmierzyc jedzie blokować a nie normalnym ludziom którzy PiS nie popierali życie utrudniać.

czytelnik
1 rok temu

jeżeli będą nadal uprzykszać życie społeczności nie rolniczej na drogach to mam apel do /punktów skupu i przetwórców. nie kupować płodów rolnych od polskiego rolnika a sprowadzić z zagranicy/ będzie to świetna odpowiedź na te rozróby.

Władek
1 rok temu

Bravo Kolodziejczak , bravo ,

Korki
1 rok temu

To nic nie da te drogi i tak są już zakorkowane, takie działania przynoszą skutek odwrotny od xamierzonych

Bozena
1 rok temu

Zapraszamy na 12 lutego do Warszawy wszystkich rolników, zobaczymy ilu Was tam będzie 😭😭😭

aaa
1 rok temu

Rolnicy to taka dziwna grupa zawodowa która uważa się za najmądrzejszą ze wszystkich a zwłaszcza mądrzejszą od mieszczuchów, lecz mimo to w wyborach w zdecydowanej większości poparła PiS. Ten sam PiS o których rządach inni przemądrzali (jednak nie rolnicy) mówili wówczas że będzie dobrze dopóki koniunktura na świecie będzie dobra a jak się skończy, a kiedyś na pewno się skończy, to oberwiemy bardziej niż wszystkie inne kraje a nasze dzieci i być może wnuki będą spłacać 500 +. No i w 2020r., a własciwie to nawet ciut wczesniej koniunktura się skończyła…

Osoba
1 rok temu

A ciekawe jak by tak kierowcy zablokowali rolnikom dojazd na pole w trakcie żniw też by było im tak wesoło jechać do Warszawy i tam pod sejmem strajkowc .

Rolnik
1 rok temu

To daj przykład jak to zrobić co mamy zwierzętom nie dać jeść w formie protestu

do miastowy
1 rok temu

Od myszy po cesarza każdy je**e z gospodarza

42
0
Napisz co o tym sądziszx