O co walczą rolnicy i gdzie w regionie spowodują utrudnienia?

Udostępnij
Tweet

Polscy rolnicy zmuszeni są do wyjścia na drogi, bo polski rząd nie radzi sobie z obecną sytuacją. Rolnicy wjadą do miast, bo chcemy zwrócić ich mieszkańców, że problemy rolników to także problem ludzi w mieście. One w pierwszej kolejności dotykają producentów żywności. W drugiej kolejności dotyka to ludzi, którzy będą musieli płacić horrendalne ceny za zakupy żywności.
Inflacja nie bierze się znikąd. Produkcja żywności mocno spada. W województwie lubelskim została niemalże zamordowana przez brak działań rządu.

– Nie możemy patrzeć na bezradność rządu. Nie będziemy umierać w ciszy. Nie będziemy zamykać się w swoich stodołach i tam się wieszać czy robić coś innego, bo niestety mamy coraz więcej takich przypadków w całym kraju. Rolnicy nie pozwolą by inni nie widzieli naszych problemów. Sytuacja nas zmusza, żebyśmy wyszli na drogi. Sytuacja na rynku nawozów jest straszna z powodu znaczącego wzrostu cen. Są 3-4 razy droższe niż w tamtym roku. Chcemy wiedzieć jaki jest koszt produkcji nawozów przez spółki skarbu państwa. Chcemy wiedzieć ile dzisiaj na nas zarabiają. Z powodu Zielonego Ładu produkcja żywności zmniejszy się o ponad 20%. Produkcja zbóż, buraków, warzyw będzie ponad 20% mniejsza. To przełoży się na rosnące ceny w mieście. Dzisiaj politycy forsujący te przepisy założyli firmy by przyciągać żywność z zagranicy. To jest wymierzone wprost w nas by na nas zarabiać. Nie możemy przyglądać się jak niszczona jest w Polsce produkcja świń. Obecnie część warzyw importowana jest do Polski i pakowana w miejscowe opakowania. Dotyczy to cebuli, marchwi, ziemniaków i tu też nalegamy by Polski rząd podjął odpowiednie działania.

Najważniejszym problemem ma być zadłużenie polskiego rolnictwa.

– Nie ma działań oddłużających polskie rolnictwo. Musi się to dziać strukturalnie, bo inaczej nasze gospodarstwa zostaną przejęte przez korporacje, które będą dyktować niekontrolowane ceny żywności. Nie możemy się dłużej przyglądać tej sytuacji.

W całej Polsce odbędzie się kilkadziesiąt strajków.

Z uwagi na zapowiadane przez AGROunie zgromadzenie rolników ostrowska policja informuje, że w dniu 09.02.2022 r. od godziny 10:00 będą utrudnienia w ruchu drogowym na drodze krajowej nr 25 na trasie Kalisz- Ostrów (od m. Ociąż do skrzyżowania ulic Raszkowska/Krotoszyńska/al. Słowackiego w Ostrowie Wlkp.) Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.
Zalecamy dla samochodów osobowych objazd odcinka drogi krajowej nr 25 przez miejscowości Ociąż- Kwiatków- Lewków- Kołątajew – Karski lub Skalmierzyce- Śliwniki- Psary- Rososzyca- Sieroszewice- Parczew- Wtórek, w zależności od kierunku docelowego. Prosimy również pieszych korzystających z przejść dla pieszych, szczególnie w rejonie al. Słowackiego w Ostrowie Wlkp., o zachowanie ostrożności.

Dodatkowo w regionie:
Przejazd traktorów:
GDZIE: Pleszew – Gołuchów DK12, zbiórka obok Dino

GDZIE: Karolinki – Rawicz
O KTÓREJ: 10:00

GDZIE: DK 11 blokada ronda wjazd s11, s8 (okolice Kępna)
O KTÓREJ: 9:00

GDZIE: Koszuty DK11 – przejazd z Koszut do centrum Środy Wielkopolskiej ul. Inwalidów Wojennych (DK 11)
O KTÓREJ: 9:00

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

43 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Paweł
4 miesięcy temu

Niech sobie strajkują ale nie moim kosztem,

WkurwionyTirowiec
2 lat temu

Nie wiem o co walcza, ale za to ze musialem przez nich stac w korku 2h to mam to w dupie i ich nie popieram, bede przeciwko temu o co walcza, bo oni mi pieklo zgotowali gdy stalem w tym gownianym korku czuje czysta nienawisc do nich.

Ostatnio edytowany 2 lat temu by WkurwionyTirowiec
Elektorat PiS protestuje przeciwko PiS. Paradne!
2 lat temu

Chłopstwo niech typka ze Skalmierzyc jedzie blokować a nie normalnym ludziom którzy PiS nie popierali życie utrudniać.

43
0
Napisz co o tym sądziszx