Ktoś porzucił beczki z chemikaliami

Kolejna interwencja służb związana z chemikaliami. Po krótkiej przerwie temat znów powraca. Kilkanaście pojemników z tajemniczą substancją znaleziono w czwartkowy wieczór na polach w Kościelnej Wsi w gminie Gołuchów. – ustalił portal faktykaliskie.pl

Informację o pojemnikach z nieznaną substancją strażacy otrzymali w czwartek po godzinie 23-ej. Na polach przy ulicy Łęgowej w Kościelnej Wsi znajdowało się kilkanaście zbiorników z odpadami chemicznymi.

– Nasze działania polegały na zabezpieczeniu terenu i rozpoznaniu próbek i substancji. Dalsze czynności w tej sprawie będzie prowadzić policja – przekazuje kpt. Paweł Mimier, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie

Z pojemników została pobrana próbka. Analiza wykazała, że jest to mieszanka rozpuszczalników, farb i wody. Łącznie zabezpieczono 20 pojemników różnej wielkości, czyli w sumie 200 litrów.

Na miejscu pracowały zastępy z JRG w Pleszewie, JRG nr 1 z Kalisza, OSP z Gołuchowa i Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Ekologiczno-Chemicznego z Ostrowa Wielkopolskiego.

Sprawę bada policja. Podrzucenie niebezpiecznych odpadów to przestępstwo zagrożone karą do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ  Budują niewymiarowy basen

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Lech
11 miesięcy temu

W czwartek niezbyt daleko od Kalisza patrol „drogówki” zatrzymał ciężarówkę z podobnym ładunkiem ale w większej ilości „bez kwitów”. Ktoś spanikował i szybko się pozbył reszty?

Samotna bezpłodna Beatka konfi na psiarni
11 miesięcy temu

Wątpię że go złapią. Znając piesków to trochę powęszą i za jakiś czas tak umorzą sprawę z braku dowodów.

2
0
Napisz co o tym sądziszx