10 lat temu ostrowianie protestowali przeciwko cenom paliw (wideo)

10 lat temu udało się zorganizować dość spektakularny protest przeciwko wysokim cenom paliw. Te oscylowały w granicach 6 zł. Za paliwa premium należało zapłacić około 6,2 zł. Tradycyjne były w cenie około 5,7 zł. W ramach akcji protestacyjnej wyjechało 70 samochodów. 

Dwóch ostrowian zorganizowało protest, którego forma polegała na przejeździe ulicą Dworcową z dawnego PKS przez ulicę Głogowską, Wojska Polskiego, Raszkowską i Aleją Słowackiego w kierunku wylotu na Kalisz. Prędkość pojazdów wynosiła 20-30 km/h.

Zbiórka 28.01 godz 12:00 na dworcu PKS przy ul.Dworcowej.Blokada ulic Dworcowej i Głogowskiej w obie strony ul. Wojska Polskiego, kawałek Raszkowskiej, dlalej ul. Alei Słowackiego, kawałek Kaliskiej aż do Galerii Ostrovia, przejazd obwodnicą miasta. Odbicie na węźle Franklinów i wyjazd powrotny do miasta od ul. Poznańskiej do skrzyżowania z ul. Krotoszyńską, przejazd do ul. Dworcowej, gdzie zakończy się akcja. Jedziemy z prędkością 20 – 30 km/h

Film zawiera komentarze z kanału #19 – CB RADIO (OSTRZEŻENIE: dźwięk zawiera wulgaryzmy)

CZYTAJ  Oferty pracy - styczeń 2023 - cz. 3

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wyborca
11 miesięcy temu

wyzwiska tu nic nie dadzą , przyjdzie wiosna piwko do ręki i grilowaćtylko spokój nas może uratować

No1
11 miesięcy temu

Piękne czasy rządów Tuska i PO, wypłata 5 zł na godzinę i olewanie małych miast takich jak OW. Na nic nie było kasy.

Antosia
11 miesięcy temu

Do Antka oraz antyszczepionkowcow.

Jjj
11 miesięcy temu

Najlepszy protest to niekupowanie tego drogiego paliwa. W myśl zasady kto nie musi niech nie jedzie. 200 m to bułki można iść pieszo. Licealisci mogą jechać do szkoły autobusem. Do pracy można jeździć w 4. Nawet jeśli oszczędność wyniesie tylko 20% to na skalę kraju będzie to potężna ilość

Eystachy
11 miesięcy temu

Ajj media podpalacze…

Trabant
11 miesięcy temu

Czy ten protest w ogóle im coś dał? Ceny paliw wtedy spadły? Chyba nie?

Osw
11 miesięcy temu

Debile we wrześniu będą płacić po 7zł za litr ale tepaki z pisu tego nie rozumieją

Forest
11 miesięcy temu

Nie było to wtedy gdy rządzili platwusy z pslowcami a teraz ON 5.30 i podobno drożyzna według kondonalda tfuska jest

Prawda
11 miesięcy temu

No i w koncu na prawde swietny artykul, od zawsze mowilem i tlumaczylem niektorym pajacom ze kiedys paliwo, tez podchodzilo, pod 6 zl. to patrza na mnie i oczy robia, a dzis wielkie larum ze paliwo, wysokie i piepsza swoje farmazony . To teraz te ceny sa luksus,przypominam obnizone przez tarcze nie zapominajmy o tym. Bo wtedy zarabialem 1.600 zl, a teraz zarabiam 4.000 zl. Wiem ze zaraz sie tu znajda znawcy ale wszystko drozsze , fakt ale i tak mnie stac na wiecej niz kiedys. Brawo Info Ostrów za przypomnienie tych Cen, pozdrawiam.

Xint
11 miesięcy temu

Pani od szpitala w video miała racje.

12
0
Napisz co o tym sądziszx