Dotacje na „czyste powietrze”

Udostępnij
Tweet

Obecnie w „Czystym Powietrzu” obowiązują dwie części programu. Pierwsza – czyli podstawowy poziom dofinansowania do 30 tys. zł – dla osób z rocznym dochodem do 100 tys. zł, oraz druga – podwyższony poziom dofinansowania do 37 tys. zł – licząc przeciętny miesięczny dochód na osobę do 1564 zł w gospodarstwie wieloosobowym i do 2189 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

Wprowadzenie nowej (trzeciej) części programu „Czyste Powietrze” dla beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania podzielono na dwa etapy.

  • W pierwszej kolejności – już 25 stycznia 2022 r. – rozpocznie się nabór wniosków do trzeciej części programu, gdzie przewidziano nawet 69 tys. zł maksymalnej dotacji przy 90% kosztów kwalifikowanych. Przeciętny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego w tym przypadku wyniesie do 900 zł (gospodarstwa wieloosobowe) lub do 1260 zł (gospodarstwa jednoosobowe). Alternatywą do dochodowego kryterium kwalifikowalności będzie też ustalone prawo do otrzymywania przez wnioskodawcę zasiłku stałego, zasiłku okresowego, zasiłku rodzinnego lub specjalnego zasiłku opiekuńczego. Liczbę transz rozliczeń i wypłat dotacji dla najwyższego poziomu dofinasowania zwiększono do pięciu (z trzech obowiązujących w pozostałych częściach). Najwyższy poziom dofinansowania nie będzie dostępny w ścieżce bankowej, czyli Kredycie Czyste Powietrze dostępnym w przypadku pierwszej i drugiej części programu.

  • Przy naborze dla trzeciej części programu obowiązywać będzie nowy załącznik (nr 2b „Koszty kwalifikowane oraz maksymalny poziom dofinansowania dla Części 3 Programu dla Beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania”). Dokument ten oraz zmieniony program jest już dostępny zarówno na stronie https://czystepowietrze.gov.pl/ (zakładka „Weź dofinansowanie”), jak i na stronach poszczególnych wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

  • Rozwiązania dla osób o najniższych dochodach przewidziane na 2022 r. mają być rozszerzane.

Informacji udziela również Gminny Punkt Konsultacyjno – Informacyjny Programu Czyste Powietrze w Ostrowie Wielkopolskim, zlokalizowany w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim pokój nr 9 (parter budynku) w godz. 8:00 – 16:00, tel. 62-58-22-409, adres email: [email protected]

CZYTAJ  Niemowlę zamknięte w aucie. Ratowali je strażacy
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zenek
2 lat temu

Taka polityka. Jak na papierku zarabiasz najniższą krakową albo jak jesteś bezrobotny to wszystko Ci się należy. I niekiedy się okazuje że takie nieroby mają więcej z socjalu niż osoba na etacie co 8h zapi…a. A jak sobie radzisz, dobrze zarabiasz, robisz na dwa etaty to jesteś w du.e rąbany. Nierobów gonić do roboty, kto będzie robił na ten socjal?

prezenty
2 lat temu

w gminie Przygodzice zamiast takich programów – RADNI podjęli uchwałę o podniesieniu stawek za śmieci. Gratulacje dla inicjatywy Przewodniczącego Rady Gminy w Przygodzicach . Początek roku i już błyskotliwy prezent dla mieszkańców.

kred
2 lat temu

dofinansowanie ECO uzaleznione od dochodów . Resaumujac kto u nas jak zawsze nie ma dochodów ? rolnicy- kmiotki ze wsi, i nieuki, nieroby . Wiec reasumując w tym kraju aby byc demokratycznie równym w dofinansowaniu np. ECO- nalezy byc nieukiem w miescie albo wyrzucac obornik .

Do Maniac
2 lat temu

Kolego nie chcę być nie miły ale przed założeniem gazu również złożyłem papiery na dofinansowanie. Mam wszystkie dokumenty. Nigdzie w warunkach nie ma że dom może posiadać maksymalnie 2 lokale aby był objęty dofinansowaniem. Więc założyłem. I po dwóch tygodniach dostałem odmowę. Takie to dofinansowanie.

car
2 lat temu

po pierwsze wpierw trzeba wylozy kasę żeby dostać dotacje a to nie jest wcale takie pewne. ja mam przyznaną dotacje i czekam już 3 tyg za pismem z urzędu.

Maniac
2 lat temu

@Mik nie chcę być nie miły ale trzeba było czytać jakie są warunki przed podłączeniem gazu a nie po założeniu gazu domagać się dofinansowania. W dokumentach na stronie czystego powietrza wszystko jest opisane a jak czegoś się nie rozumie to telefon w dłoń i się dzwoni do nich i wszystko wytłumaczą. Ja miałem dofinansowanie do kotła na ekogroszek ale wcześniej się wczytałem w dokumentację i nie było żądnych problemów bo wiedziałem jakie warunki muszę spełnić.

bogaty
2 lat temu

szkoda waszego zachodu i tak was odrzucą, albo rzucą 2000 zł po poł roku, chyba że masz partyjną legitymacje to możesz sobie za darmo pałac ocieplić

olo
2 lat temu

dzidostwo i cwaniactwo

Mik
2 lat temu

Ale dom nie może posiadać 4 lokali. Ja mieszkam w bliźniaku gdzie są 4 lokale. Oczywiście założyłem gaz i liczyłem na dofinansowanie. Ale okazało się że są 4 lokale w domu i nie należy się. W trakcie załatwiania dofinansowania(czyste powietrze) nikt mnie o tym nie poinformował. Ale gdy już wszystko zostało wymienione przyszła odmowa z powody wyżej wymienionego. Tak to działa.

9
0
Napisz co o tym sądziszx