Strażacy z OSP mają nową remizę

Udostępnij
Tweet

Strażnica jak nowa! Budynek przy ulicy Staszica został rozbudowany i przeszedł gruntowną modernizację. Zadanie jest w trakcie odbiorów technicznych, a już wkrótce strażacy ochotnicy będą mogli korzystać z nowoczesnego i funkcjonalnego obiektu. Remont trwał rok i kosztował 1,3 mln złotych. Na ten cel pozyskaliśmy 800 tys. złotych dofinansowania.

Strażnica po modernizacji to zupełnie nowa jakość. Obiekt, jak oceniają sami strażacy ochotnicy, wygląda jak nowy. Budynek przeszedł generalny remont, a wachlarz prac był bardzo szeroki: od wymiany wszystkich instalacji wewnętrznych, poprzez montaż nowych okien i drzwi, a na pracach zewnętrznych, w tym ociepleniu budynku kończąc.

– Obiekt przy uli. Staszica domagał się gruntownej modernizacji. Naszym strażakom ochotnikom, którzy są tak ważni dla bezpieczeństwa mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, oddamy za moment do użytku obiekt piękny, nowoczesny i funkcjonalny. Strażnica modernizowana była na każdym etapie w dialogu i w uzgodnieniu z naszymi strażakami. To ważne, bo jest to obiekt specjalnego znaczenia i musiał być modernizowany właśnie w tak bardzo detalicznych uzgodnieniach – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W ramach prac budynek został rozbudowany i częściowo przebudowany. Strażacy zyskali tak ważny dla nich dodatkowy boks garażowy. Na parterze poza częścią garażową są również pomieszczenia sanitarne, których do tej pory brakowało. Na I piętrze strażacy do swojej dyspozycji mają pomieszczenia biurowe, część socjalną z aneksem kuchennym, toalety, salę konferencyjną oraz izbę pamięci poświęconą historii OSP.

– Wcześniejsza remiza nie spełniała żadnych standardów. Z takich podstawowych rzeczy , które można porównać, które były nam niezbędne, to przede wszystkim dwa ogromne boksy garażowe do przechowywania dwóch samochodów. To sanitariaty, pomieszczenia, w których strażak po akcji będzie mógł się wykąpać, będziemy mogli wyprać mundury służące do działań ratowniczo- gaśniczych. Mamy wyciągarkę do suszenia węży, co nie tylko ułatwi nam pracę, przyspieszy ich suszenie, ale też sprawi, że dłużej będą służyć strażakom ochotnikom w codziennej pracy. Podsumowując. To co było, a jest teraz to ogromna, ogromna przepaść – podkreśla Konrad Grzelak, Komendant Miejski OSP w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ  Spłonął kurnik (ZDJĘCIA)

Gruntowna modernizacja wraz z rozbudową trwała rok. To kolejna inwestycja w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego. Koszt zadania wyniósł prawie 1,3 mln złotych. Na tę inwestycję pozyskaliśmy 800 tys. złotych. Pieniądze pochodziły z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W szeregach OSP obecnie, uprawnionych do udziału w akcjach ratowniczo – gaśniczych, jest 20 strażaków ochotników. Średnia wieku druhów to 25 lat.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
starszy pan
1 rok temu

całe szczęście że nie powstał tam jak planowano początkowo kolejny żarłoczny moloch urzędniczy .

Ladacznica proboszcza
1 rok temu

A pokropku jeszcze nie było. Czekamy na nasze 10 tysi albo lepiej. Szansolizą prostaczki

Józwa Butrym
1 rok temu

Lepiej było dać te pieniądze na straż zawodową i ją jeszcze lepiej doposażyć. Po co dwie straże w mieście?

Stary kierowca
1 rok temu

No ładnie i fajnie.gdy ja tam trafiłem w latach 70tych do ZSP czyli PSP to takich luksusów nie było,mieliśmy 3 wozy bojowe GBAM star 25 i nysę póżniej dostaliśmy GCBA jelcz i fiata 125p dla komendanta,nie było gdzie się pomieścić to budowaliśmy garaże i zaplecze z tyłu. moi komendanci mjr K,T i kpt T,C już odeszli na złużbe do św Floriana ale ja jeszcze żyje i mile wspominam te czasy,ale to już historia,Pozdrawiam wszystkich strażaków tych z PSP i tych z OSP,

4
0
Napisz co o tym sądziszx