Kłamcy z PiS. Czy Niedzielski poda się do dymisji?

Premier Mateusz Morawiecki w grudniu 2020 r. mówił, że szczepionka przeciw COVID-19 będzie dobrowolna. Po roku najwyraźniej zmienił zdanie i okłamał Polaków. Pierwszą grupą z przymusem szczepienia są osoby wykonujące zawód medyczny oraz pracownicy aptek. Czy minister zdrowia Adam Niedzielski poda się do dymisji?

Do 1 marca 2022 roku wspomniane wyżej osoby muszą być zaszczepione, chyba że przedstawią zaświadczenie o przeciwwskazaniach do przyjęcia takowego. Jak widać na tym przykładzie rządzący z Prawa i Sprawiedliwości za nic mają obietnice i deklaracje, zwłaszcza te obiecujące dobrowolność w podejmowaniu decyzji związanych z własnym zdrowiem. Nie bez powodu premier Polski nazywany jest Pinokiem, któremu nos rósł wraz z każdym kolejnym kłamstwem.

Światełkiem w tunelu dla części Polaków jest sugestia ekonomisty Adama Niedzielskiego, pełniącego funkcję Ministra Zdrowia, o możliwości podania się do dymisji. Uzależnił to od przyszłości ustawy, według której pracodawcy otrzymają narzędzia weryfikowania czy ich pracownicy są zaszczepieni lub posiadają ujemne testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Niektóre ogólnopolskie media przyjęły narrację, że ustawa jest blokowana przez „antyszczepionkowych posłów”. Tymczasem z ich deklaracji wynika, że są przeciwni wprowadzaniu segregacji sanitarnej.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński obiecał Niedzielskiemu, że projekt ustawy trafi w przyszłym tygodniu do drugiego czytania w Sejmie. Zdaniem Morawieckiego i Andrusiewicza ma uzyskać status priorytetu.

Tymczasem w tych tzw. „cywilizowanych krajach” tj. Niemcy, Izrael czy Austria notowane są rekordy nowych przypadków zakażeń.

Na koniec warto wspomnieć, że w Niemczech skrócono ważność paszportu covidowego do 3 miesięcy. Jak łatwo się domyślić, taki sam los czeka Polaków popierających obecną politykę covidową.

CZYTAJ  Oferty pracy – czerwiec 2023 – cz. 1

63 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pielęgniarż...
1 rok temu

Tylko i wyłącznie uwierzę w sens szczepień jak osobiście zaszczepię sputnikiem bądz moderną prezydenta wraz z małżonką i niedzielskiego. Oni niestety wiedzą, ze te szczepionki to ściema. Tylko teraz mają”big problem” bo ludzie widzą w końcu na oczy i nie chcą się szczepić a oni kupili 90mln trucizny i terazsię drapią po pustych czaszkach co z tym zrobić bo „szczypawki” mają termin przydatności a potem to kasacja no i opozycja będzie miała pożywkę aby ich obwiniać. W kwestii min zdrowia to kwestia dni bądz tygodni. Sam się poda do dymisji…

Do Data
1 rok temu

Heh no tak:) Żymianin to osoba narodowości górala ze Wzgórz Golan, wyznania handlowego.

Aaron S,
1 rok temu

Zgonów wciąż za mało. W Polin ma zostać 15 mln obywateli 2 kategorii, więc daleka droga przed wami.

Data
1 rok temu

Do przedstaw się – ,,Żymianin,, 😂😂😂😂Brak słów

Przedstaw się
1 rok temu

Swoje zarobił! Trochę nerwów w robieniu za słupa geszeftu ale się obłowił. I jest poza polskim wymiarem sprawiedliwości. Żymianin? Polacy mogą go jak i innych aparatczyków PiS cmoknąć w obrzezanego pindola.

Do Paweł
1 rok temu

Sam się zaszczep, ale przeciw wściekliźnie.

proletaryusz
1 rok temu

„..spieprzaj dziadu..” Tylko kto to powiedział?

NO RESPECT
1 rok temu

Niech dadzą Suskiego. Z zawodu perukarz, ostoja merytoryczna kadr rządowych.

Paweł
1 rok temu

powinien podać się do dymisji już dawno, za to, że nie wprowadził obowiązku szczepienia dla wszystkich…

Obiektywny
1 rok temu

To czy minister odchodzi to tak naprawdę ma niewielkie znaczenie, on jest tylko marionetką, nie jest nawet lekarzem tylko ekonomistą. Ważniejsze jest że ta „rada medyczna” podała się do dymisji. Kłamcy i przestępcy, a nie lekarze. Dlaczego Polska ma najwięcej zgonów na milion mieszkańców przy najmniejszej liczbie testów? Bo na siłę wpisują zmarłym covid i mają za to niezłą kasę, a rodzina nic nie jest w stanie zrobić w tym kierunku. To już jest jeden wielki biznes i rozbój w biały dzień!!! Tu już nie chodzi o ludzkie życie lub zdrowie, w Łodzi też jakiś czas temu była afera ze skórkami to pamiętamy do czego mogą być zdolni ludzie. Pawulon, telefon do zakładu pogrzebowego i kasiorka spływała. Dzisiaj Pawulon zastępuje respirator.

63
0
Napisz co o tym sądziszx