Kłamcy z PiS. Czy Niedzielski poda się do dymisji?

Udostępnij
Tweet

Premier Mateusz Morawiecki w grudniu 2020 r. mówił, że szczepionka przeciw COVID-19 będzie dobrowolna. Po roku najwyraźniej zmienił zdanie i okłamał Polaków. Pierwszą grupą z przymusem szczepienia są osoby wykonujące zawód medyczny oraz pracownicy aptek. Czy minister zdrowia Adam Niedzielski poda się do dymisji?

Do 1 marca 2022 roku wspomniane wyżej osoby muszą być zaszczepione, chyba że przedstawią zaświadczenie o przeciwwskazaniach do przyjęcia takowego. Jak widać na tym przykładzie rządzący z Prawa i Sprawiedliwości za nic mają obietnice i deklaracje, zwłaszcza te obiecujące dobrowolność w podejmowaniu decyzji związanych z własnym zdrowiem. Nie bez powodu premier Polski nazywany jest Pinokiem, któremu nos rósł wraz z każdym kolejnym kłamstwem.

Światełkiem w tunelu dla części Polaków jest sugestia ekonomisty Adama Niedzielskiego, pełniącego funkcję Ministra Zdrowia, o możliwości podania się do dymisji. Uzależnił to od przyszłości ustawy, według której pracodawcy otrzymają narzędzia weryfikowania czy ich pracownicy są zaszczepieni lub posiadają ujemne testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Niektóre ogólnopolskie media przyjęły narrację, że ustawa jest blokowana przez „antyszczepionkowych posłów”. Tymczasem z ich deklaracji wynika, że są przeciwni wprowadzaniu segregacji sanitarnej.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński obiecał Niedzielskiemu, że projekt ustawy trafi w przyszłym tygodniu do drugiego czytania w Sejmie. Zdaniem Morawieckiego i Andrusiewicza ma uzyskać status priorytetu.

Tymczasem w tych tzw. „cywilizowanych krajach” tj. Niemcy, Izrael czy Austria notowane są rekordy nowych przypadków zakażeń.

Na koniec warto wspomnieć, że w Niemczech skrócono ważność paszportu covidowego do 3 miesięcy. Jak łatwo się domyślić, taki sam los czeka Polaków popierających obecną politykę covidową.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Kot opalał się na drzewie? (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
63 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pielęgniarż...
2 lat temu

Tylko i wyłącznie uwierzę w sens szczepień jak osobiście zaszczepię sputnikiem bądz moderną prezydenta wraz z małżonką i niedzielskiego. Oni niestety wiedzą, ze te szczepionki to ściema. Tylko teraz mają”big problem” bo ludzie widzą w końcu na oczy i nie chcą się szczepić a oni kupili 90mln trucizny i terazsię drapią po pustych czaszkach co z tym zrobić bo „szczypawki” mają termin przydatności a potem to kasacja no i opozycja będzie miała pożywkę aby ich obwiniać. W kwestii min zdrowia to kwestia dni bądz tygodni. Sam się poda do dymisji…

Do Data
2 lat temu

Heh no tak:) Żymianin to osoba narodowości górala ze Wzgórz Golan, wyznania handlowego.

Aaron S,
2 lat temu

Zgonów wciąż za mało. W Polin ma zostać 15 mln obywateli 2 kategorii, więc daleka droga przed wami.

63
0
Napisz co o tym sądziszx