Wkrótce kolejna podwyżka w OZC-u. Wiemy ile

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy podniesie rachunki zwykłym mieszkańcom. Składa się na to 5-krotny wzrost kosztów zakupu gazu do ciepłowni zlokalizowanej przy ulicy Wrocławskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

Podatek CO2 wzrósł dla OZC-u o ponad 200%. Powstaje on w sytuacji gdy ciepłownia zaczyna palić węglem. Podwyżka także energii elektrycznej jest większa i wynosi 315%.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy do ogrzewania używa trzech źródeł: gazu, biomasy i węgla. W roku minionym najwięcej używano gazu, bo aż w 60%. Ponieważ ceny tego surowca zaczęły iść w górę, dlatego OZC przeszedł na węgiel.

Pierwsza podwyżka spadła na mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego w październiku i był to wzrost w wysokości 10%. Na początku obecnego roku rachunki za ciepło wzrosną o kolejne 13%. Należy jej się spodziewać w maju. Wniosek do Urzędu Regulacji Energetycznej zostanie złożony w lutym.

CZYTAJ  Tężnia po modernizacji

49 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obywatel
1 rok temu

Idiotów z nas robią czy co oszukują nas na wszystkie możliwe sposoby jak i OZC tak i MZGM a pani prezydent na to pozwala ze stoickim spokojem bo w mieszkaniach zimno po 17 – 18 stopni

Niewierzący( do ula)
1 rok temu

Na szczęście rządzi PiS i mamy super inflację i drożyznę na każdym kroku, ale to pewnie też wina Tuska

Maniek
1 rok temu

Jednak mają ludzi za idiomów opowiadając takie brednie. Większymi debilami są ci co w to wierzą.

Ula
1 rok temu

Gdyby po z psl rządziło nie trzeba było by zamykać Turowa ponieważ był by w niemieckich rękach podobnie jak ciepłownia w zapyziałym ostrówku i wówczas biedny tucso też ręce by rozkładał .

Bartek
1 rok temu

W poniedziałek ma wiać 43

Ambroziak
1 rok temu

Same matoły, bo PiS ustawia światowe cenny gazu, tak jest w całej Europie u nas jest i tak lepiej to zwykli mieszkańcy dostają kilkanaście procent podwyżki, a tylko formy kilkaset, na zachodzie wszyscy mają po kilkaset procent za gaz i prąd więcej, a paliwa mamy najtańsze w Europie

Andrzej ze Sulmierzyc
1 rok temu

Śmieci mogą palić w tym kotle i będzie taniej po co węgiel czy gas mało tych śmieciarek jeździ

Minsk
1 rok temu

Smieci tanieją w Raszkowie , a u nas dbanie tylko o interes firm , a dla przypomnienia rade i Prezydenta wybierali mieszkańcy , a wiec są dla nas i to nasz interes powinien być nr jeden , a jak tego nie robią to trzeba by było ich pogonic natychmiast tak by nie narobili wiecej szkód .

babcia
1 rok temu

te pisoskie mendy wykończą ten kraj i ludzi gospodarczo i finansowo

Ostr
1 rok temu

Panie premierze-jak tu żyć?

49
0
Napisz co o tym sądziszx