Były ksiądz i niedoszła zakonnica mieli znęcać się nad dziećmi. Żądają uniewinnienia

Były ksiądz i była zakonnica z Ostrowa Wielkopolskiego zostali uznani przed Sąd pierwszej instancji winnymi znęcania się nad dziećmi w ramach Rodziny zastępczej. Odwołali się od wyroku i 20 stycznia odbędzie się rozprawa apelacyjna.

Obecnie 55-letni Jan G. i jego 50-letnia żona Agata G. w 2015 r. zostali uznani winnymi psychicznego i fizycznego znęcania się nad czworgiem dzieci w wieku od 6 do 12 lat, dla których byli rodziną zastępczą. Ze względu na błędy formalne sprawa wróciła do rozpatrzenia. W 2020 r. Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp. ponownie wydał wyrok skazujący. Małżonkowie złożyli apelację, którą 20 stycznia rozpatrzy kaliski sąd.

Bulwersujący proceder wyszedł na jaw w 2013 r. w Ostrowie Wlkp., gdy jedno z dzieci powiedziało nauczycielce, że boi się wracać do domu, ponieważ jest bite młotkiem po głowie. Na dowód chłopczyk pokazał siniaki na głowie.

W trakcie śledztwa ustalono, że Jan G. wspólnie z żoną bili dzieci po głowie tłuczkiem do mięsa, zmuszali do klęczenia w kącie przez wiele godzin z podniesionymi rękami, głodzili, przywiązywali do krzesła, krępowali w nocy rajstopami, żeby nie mogły się ruszać, poniżali, grozili wywiezieniem i porzuceniem w lesie.

Dyrekcja szkoły zawiadomiła policję. Jeszcze tego samego dnia dzieci odebrano małżonkom. Przewieziono je do domu dziecka i ośrodka adopcyjnego.

Przed założeniem rodziny Jan G. był księdzem a jego żona zakonnicą w Zgromadzeniu Sióstr św. Elżbiety, skąd odeszła przed złożeniem ślubów. Pomysł na założenie rodziny zastępczej wziął się stąd, że Agata G. sama wychowywała się w domu adopcyjnym, prowadzonym przez jej mamę.
 
Na początku oskarżeni opiekowali się rodzeństwem: 4-letnią Agnieszką i 11-letnim Pawłem. Po jakimś czasie zawiadomili Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, że chłopiec molestuje siostrę. 11-latek trafił do szpitala psychiatrycznego. Tam stwierdzono, że cierpi na zaburzenia psychiczne, jednak do molestowania nie dochodziło. Kiedy Agnieszka miała 7 lat małżonkowie dostali pod opiekę rodzeństwo – niepełnosprawnych chłopców w wieku 4 i 6 lat oraz 8-miesięczną dziewczynkę.

Za opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności otrzymywali znacznie wyższe uposażenie, po kilka tysięcy złotych na dziecko. Gehenna dzieci – jak później ustaliła prokuratura– trwała od 2009 do 2013 roku.

Sprawa sądowa została wyłączona z jawności ze względu na dobro dzieci. Przesłuchano ponad trzydziestu świadków. Okazało się, że w wyniku znęcania się dwoje dzieci ma trwałe blizny na ciele.

Sąd skazał rodziców zastępczych na 5 lat więzienia. Orzeczono wobec nich środek karny w postaci zakazu zajmowania wszelkich stanowisk, wykonywania wszelkich zawodów albo działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub z opieką nad nimi na okres 15 lat. Wyrok jest nieprawomocny.

Oskarżona para wniosła w apelacji o uniewinnienie lub uchylenie sprawy do ponownego rozpatrzenia.

POLECANE NEWSY

25 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkanka.
8 miesięcy temu

Uniewinnienie???!!! Jakie szanse ma dziecko z takimi oprawcami!!!!! Do pierdla na całe życie. Dzieci to największe dobro i nasza przyszłość. Trzeba je chronić przed takimi dewiantami. Uniewinnienie!!! Też coś!!!! Dołożyć karę albo zastosować to co oni wobec tych dzieci. Głodzić, wywozić do lasu, przywiązywać do drzewa, bić u znęcać się nie tylko fizycznie ale i psychicznie. Moze wtedy zrozumieją co czuły te dzieci. Cholera mnie bierze jak czytam , że oni chcą uniewinnienia.!!!!

"Tylko ja i moi koledzy"
8 miesięcy temu

Czekamy na was ttfuu!!! I na powietrzu i w „sanatorium” 🤫😶 💩
Oj będzie… działo i bola.o🔥💩 . Obiecujemy!!! Pozdrowienia do w…….a!
Pozdro dla kumatych 🤫

pytek2
8 miesięcy temu

Zaraz jakaś kuria wystąpi z wnioskiem żeby sprawdzić czy torturowanie przez tych zwyrodnialców nie sprawiało dzieciom przyjemności. Zero powinien ten wyrok zaskarżyć, wnieść o uniewinnienie i od razu pomnik im postawić…. a na poważnie 5 lat to jak pogłaskanie po głowie i pogrożenie palcem…od 10 lat powinno się zaczynać taki wyrok.. Otoczka religijna potęguje przesłankę do uznania tej pary za nieuleczalnych dewiantów.I tak dobrze ,że gdzieś tych dzieciaków nie zakopali. Katolicyzm to stan chorego z nienawiści umysłu.
 

Ja
8 miesięcy temu

Ludzie oni zrobili z tego sobie łatwy zarobek nich poniosom konsekwencje to jusz tyle lat trwa i migajom się od odpowiedzialności odebrać im wszystko i dać tym dzieciom

Mieszkaniec
8 miesięcy temu

Dwa debile jakie odwolanie jaka apelacja …5lat szok …za taką zbrodnie …dożywocie w najcięższym więzieniu bez żadnych przywileji…

Alibaba
8 miesięcy temu

Sędzia podczas rozprawy powinien wźiąć do ręki ten swój młotek i walić ich po tych łbach by poczuli jak to jest.Nierozumiem dlaczego niema tu wyroku skazującego na bezwzględne pozbawienie wolności co za kraj.

Lividium
8 miesięcy temu

Oboje Strzelce Opolskie z uniewinnienia na minimum 15lat taki powinien być wyrok dla zwyrodnialców .Amen

Klara
8 miesięcy temu

Przed założeniem rodziny Jan G. był księdzem a jego żona zakonnicą w Zgromadzeniu Sióstr św. Elżbiety, skąd odeszła przed złożeniem ślubów. Pomysł na założenie rodziny zastępczej wziął się stąd, że Agata G. sama wychowywała się w domu adopcyjnym, prowadzonym przez jej mamę.
 
Prawda jest taka, że była zakonnicą w bezhabitowym Instytucie Matki Kościoła założonym przez ks. Blachnickiego, tym od Oaz. Nie wychowywała się w domu adopcyjnym, ale w pobliżu ul. Śmigielskiego w mieszkaniu w bloku. Ta kobieta ma skłonności do kłamania.

Last edited 8 miesięcy temu by Klara
adam
8 miesięcy temu

Mam nadzieję że zmienią wyrok, powinni minimum 15 posiedzieć. Mam nadzieję że współwięźniowie się nimi zajmą z odpowiednią troską

Doktryny katolickie zakryły prawdziwą ewangelię
8 miesięcy temu

Klechy , zakonnice i katechetki nie mają nic wspólnego z głoszeniem prawdziwej ewangeli. Dla nich liczy się tylko lekka praca i łatwy zarobek. Jehowi na świecie to samo , molestują małe dzieci a sprawy są tuszowane i zamiatane pod dywan. Jeżeli ktoś ma problem do mojej wypowiedzi , to zacznij czytać Nowy Testament od deski do deski , ( tylko to się liczy) tak zwane nowe prawo rzucone na ziemię przez Boga. Gdyby ludzie to czytali codziennie , to masowo by odchodzili od kościoła katolickiego a świat byłby lepszy. W Ostrowie jest jeden kościół protestancki oparty głównie na ewangeli , tam jest Pastor który ma żonę i nikogo nie molestuje. Przez całe życie szukałem Boga w życiu , nie znalazłem go w K.K. ani u Jehowych , tylko w protestanckim kościele poczułem prawdziwą obecność Boga i Ducha Świętego a czarne owce to znajdą się wszędzie , puste dzbany z wrodzoną głupotą , co interesują się plotkami a nie tym co Święte i Czyste w oczach Boga. Głupków nie sieją sami się rodzą. Jak ktoś ma jeszcze głupotę nabytą , przez błędy wychowawcze rodziców , to jeszcze jest w stanie zmądrzeć ale głupotę wrodzoną , to już jedynie Bóg może uzdrowić , bo to ponad siły ludzkie. Ja jedynie mogę się o to modlić , niestety Bóg działa według własnej woli i nie wszystkich da się nawrócić , czy uwolnić od zniewoleń demonicznych. Pamiętaj że świat duchowy istnieje pełen niewidzialnych bytów złych duchów i demonów , które wchodzą w człowieka i go zniewalają grzechem. Jedynym ratunkiem jest modlitwa do prawdziwego Boga. Zastanów się człowieku , jeżeli istnieje Zło i Dobro to czy nie istnieje szatan i Bóg ??????????????????? Pamiętaj że Jezus Cię kocha , bo to on oddał za Ciebie życie na krzyżu. Nigdy nie wierz w kłamstwa które Ci podsuwa diabeł !!!!!!!!!!

25
0
Napisz co o tym sądziszx