Daniel Obajtek deklaruje obniżkę paliwa do 5 zł/litr

Obniżka VAT na paliwa pozwoli obniżyć ceny do około 5 zł za litr – podkreślił w piątek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Kierowany przez niego koncern dąży do stabilizacji cen. Podał przykład zakupu praw do emisji dwutlenku węgla w 2019/2020 po 23-24 euro. Dziś kosztują one ok. 85 euro.

Vat na paliwa ma zostać obniżony z 23 do 8%. Ma to spowodować obniżkę litra paliwa o 60-70 groszy. Obniżka cen ma nastąpić od początku lutego i będzie obowiązywać co najmniej pół roku.

Obecnie cena litra benzyny kosztuje około 5,75 zł. Dla porównania w takich krajach jak Litwa, Łotwa, Estonia ma ceny wynoszące 1,48-1,53 euro, co w przeliczeniu daje około 7 zł/litr.

„W PKN Orlen również skutecznie dążymy do stabilizacji cen. Jest to możliwe m.in. dzięki zakupowi praw do emisji CO2. W 2019/20 kupiliśmy 19 mln praw po 23-24 euro, dziś kosztują ok. 85 euro” – zaznaczył Obajtek.

POLECANE NEWSY

49 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
M43
8 miesięcy temu

We wrześniu ubr. będąc na Rodos za litr Pb 95 płaciłem 7,73 Euro.i była to jedna z tańszych stacji benzynowych. Natomiast w Polsce wtedy za 1 Euro płaciłem 4,45 Euro. Sami sobie policzcie ile w Grecji za naszą walutę kosztuje litr paliwa. Nie żadne „Litwa, Łotwa, Estonia ma ceny wynoszące 1,48-1,53 euro,”

***** *** i konfederację
8 miesięcy temu

Lotos sprzedany Arabom i węgierskim przyjaciołom Putina. To jest niby ta władza, co nie wyprzedaje narodowych spółek. I to komu… 14stej emerytury nie będzie, bo nie ma w tym roku wyborów. 13sta emerytura to w praktyce jej 10 %, a nie jedno dodatkowe świadczenie jeśli mówimy o normalnej emeryturze, a nie głodowej. Te wszystkie hasła brzmią świetnie – Polski ład, trzynasta emerytura, walka z mafią vatowską. A jak zajrzeć w papiery to się okazuje, że to wszystko to jedno wielkie oszustwo i obłuda. I ci otumanieni przez kurwizję ludzie, którym się sra na łeb, a ci twierdzą, że za Tuska było gorzej.

prokurator
8 miesięcy temu

do Do prokuratora -śmieszny a zarazem żałosny to jesteś ty, przyszłym ministrem sprawiedliwości zostanie mecenas Giertych, to wtedy będzie bardzo sprawiedliwie

Do Damian
8 miesięcy temu

Czytając to co piszesz stwierdzam że nie posiadasz elementarnej wiedzy z ekonomii. Rozumiem że należysz do żelaznego elektoratu i wierzysz w obajtka. Wszystkie firmy państwowe są skazane na porażkę z uwagi na zatrudnianie aparatczyków oraz ręczne sterowanie, ale tego też twój łeb nie skuma. Obajtek obniża czy ten niewysoki mu nakazał aby prosty lud wychwalał to pod niebiosa? Ucz się ucz bo głupcem zemrzesz.wlacz TVP i będziesz zn ów w swoim raju.

Do Damiana
8 miesięcy temu

Każda jedna rzecz, o której napisałeś ma się dokładnie odwrotnie. Kwestia picia miodku z państwowych spółeczek i rad nadzorczych, piekło obywateli – kobiet i przedsiębiorców, bierność wobec problemów gospodarczych – najwyższą inflacja od 30 lat! Oszustwa podatkowe – bajka dla ciemnego ludu. To są jakieś bzdurki względem afer z pegasusem, Mejzą, wyborami kopertowymi, elektrownią w Ostrołęce i wyprowadzaniem 350 miliardów złotych, gdzie władza wydaje je na działalność partyjną bez żadnej kontroli. Jesteś kosmitą, żyjesz w innej rzeczywistości.

Last edited 8 miesięcy temu by Do Damiana
Damian
8 miesięcy temu

Pierwszy rząd, który reaguje na realne problemy. Po drugiej stronie oferta: eldorado dla oszustów podatkowych, eldorado dla nielegalnych nachodźców, piekło zwykłego obywatela, bierność wobec problemów gospodarczych (mieliśmy już czasy kryzysu pod wodzą Tuska i jak było każdy wie). A Obajtek wynikami się broni. Spółki skarbu za PO to prywatne folwarki do wyprowadzania kasy przez agentury dawnych służb PRL.

Do prokuratora
8 miesięcy temu

Hahahaha i gdzie to zawiadomienie złożyć? W prokuraturze Ziobry?! Nie bądź śmieszny. To państwo jest tekturowe. I będzie takie dopóki nie oddadzą władzy.

M43
8 miesięcy temu

Uwierzę jak za tę cenę kupię.

prokurator
8 miesięcy temu

do Konfederata.- ,,to są przestępcy.,, w poniedziałek rano meldujesz się w prokuraturze i składasz zawiadomienie.

filip z konopii
8 miesięcy temu

Sa tacy na forum że się cieszą że Obajtek obiecuje obniżkę cen benzyny. Następnym krokiem który obiecuje PiS jest wprowadzenie (jak inflacja się nie obniży) cen regulowanych na żywność. Kto pamięta PRL to nie trzeba mu tłumaczyć do czego to prowadzi. Beneficjent 500+ i innych profitów, tak tego nie zrozumie.

49
0
Napisz co o tym sądziszx