Po rocznej przerwie powrócił Orszak Trzech Króli (zdjęcia)

Po rocznej przerwie po raz siódmy w święto Objawienia Pańskiego ulicami Ostrowa Wielkopolskiego przeszedł Orszak Trzech Króli. Pod hasłem „Dzień dziś wesoły” pomimo niepewnej pogody i wciąż trwającej pandemii mieszkańcy świętowali jedno z najstarszych i najbardziej chrześcijańskich świąt, które powstało na początku IV wieku.

Na czele korowodu jechała Maryja z Dzieciątkiem i Józefem, następnie trzej Mędrcy ze Wschodu oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego. Barwny korowód, przy śpiewie kolędy „Mędrcy świata”, wyruszył z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Limanowskiego po modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Orszak przeszedł ul. Kaliską i Sądową pod Dom Katolicki, gdzie dzieci ze świetlicy „Boże Podwórko” przedstawiły krótką inscenizację spotkania z Herodem. Przy bijących dzwonach uczestnicy udali się do Konkatedry na Eucharystię.

– Wyobraźmy sobie sytuację, w której wszyscy ludzie na ziemi uwierzyliby w Chrystusa, w której Ewangelia stałaby się prawem numer jeden na świecie. Wyobraźmy sobie sytuację, w której zamiast nienawiści, goryczy i złości na co dzień spotykalibyśmy się z miłością i zrozumieniem. Myślę, że taki świat można byłoby włożyć sobie w jedną z utopijnych wizji rzeczywistości – mówił podczas homilii ks. Artur Filipiak, wikariusz parafii Konkatedralnej. Podkreślał, że tak jak Mędrcy ze Wschodu udali się za gwiazdą betlejemską, by zobaczyć Nowonarodzone Dziecię, tak zgromadzeni w świątyni na Eucharystii przybyli by zobaczyć Boga pod postacią chleba i wina. Kapłan mówił o wierze jaką posiadali Mędrcy, który podążając za gwiazdą, szukali Boga. – Udaje im się Go spotkać, tak jak i my dzisiaj spotykamy Chrystusa obecnego w żłóbku – powiedział. – Boża miłość czeka nieustannie na te serca, które ją odrzuciły, czeka cierpliwie w żłóbku pod postacią małego Dzieciątka. Miejmy odwagę by objawiać Bożą miłość w naszej codzienności – zakończył ks. Filipiak.

CZYTAJ  Pożar budynku blisko granicy Nowych Skalmierzyc i Kalisza

Eucharystii przewodniczył ks. Jakub Karpisiewicz, z którym modlił się ks. Krzysztof Raj oraz ks. Mateusz Paprocki, wikariusz z parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim.

VII Ostrowski Orszak Trzech Króli zorganizowała parafia Konkatedralna pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz parafia pw. Miłosierdzia Bożego.

Patronat nad wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Tekst Jacek Ryczkiewiczzostrowskiej Konkatedry, zdjęcia Parafia Miłosierdzia Bożego

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ela
2 lat temu

ale szopka ,uśmiałam się z tych idących kr..e.t.y.n.ów,co za po.j.e.b.y

Do do Ala.
2 lat temu

Ty się puknij w głowę . Izrael owszem ma zachorowań więcej niż w Polsce ale tam dziennie umierają no covid 2 osoby, dwie!!!!!! Porównaj to że śmiertelnością w mało zaszczepionej Polsce. Szczepionka nie chroni przed zachorowaniem, chroni przed ciężkim przebiegiem a nawet przed śmiercią. Oczywiście ,że schorowani ludzie z ciężka cukrzyca , czy innymi chorobami przewlekłymi mają mniejszą szansę na przeżycie, nawet po szczepieniu, ale te szansę mają, bez szczepienia po prostu umierają. Ale każda reguła ma też wyjątek. A co do bezmuzgow to proszę mnie nie obrażać. Ja tego nie robię. Życzę za to zdrowia i to dużo , bo z takim podejściem bardzo ci się przyda.

Marian
2 lat temu

Podstarzała ta niby Maryja z tego Orszaku,jakąś młoda dziewczynę mogli wziąć,a nie taką babcię.

Ala
2 lat temu

Cała ta szopka to jedno wielkie zaprzeczenie historii. Trzej królowie szli do szopki w której leżał nowo narodziny Jezus a w waszej wersji cała rodzina jedzie karetą do kościoła. Jeśli już przekazujecie coś historycznego to róbcie to zgodnie z jej prawdą. Czego uczycie dzieci???że Jezusa wożono karetą????!!!! Puknijcie się z głowę. Dyletanci!!!!

Do ala
2 lat temu

Wiesz co? Goń sie… No i nie pouczaj o psndemii i odstępach i maseczkach. Izrarl i GB mają najwyzsze procenty zaszczepienia a i tak mają najwyższe wskaźniki zachorowań. SzcEpionki są dobre dla bezmózgów i ludzi ograniczonych. Myślący ludzie nie chcą uczestnichyć w eksperymentach, które nie działają i narażają ludzi na ciężkie powikłania…

Twix
2 lat temu

Dlaczego ta Pani z karocy trzyma w rękach laleczkę Chucky?

A co tam szukaja diably a smierć z kosą.Na drugi f
2 lat temu

Aco tam szukaja diabły a śmierć z kosą.Prosze zweryfikować obchody wg ksiegi ksiąg.

A co tam szukaja diably a smierć z kosą.Na drugi f
2 lat temu

A co tam szukaja diabły ,śmierć.Zweryfikujcie to na drugi rok.PORAŹKA.Juź nic świętego nie mogą przedstawć wg księgi ksiąg.

katolik
2 lat temu

Tradycja ładna ale nasi księża właśnie naśladują tych Króli a mieli naśladować PJezusa .poza tym w czasie pandemi takie procesje nie powinny być.Ale co tam jedni życie tracą inni (księża) się bogacą,

ola
2 lat temu

A gdy kobiety wyszły na ulice to ich gazem traktowali i ręce łamali katolicy.Moze by lepiej pojechać na białoruska granice i pomagać bliźniemu w lesie .To byłoby świadectwo .

20
0
Napisz co o tym sądziszx