Po rocznej przerwie powrócił Orszak Trzech Króli (zdjęcia)

Po rocznej przerwie po raz siódmy w święto Objawienia Pańskiego ulicami Ostrowa Wielkopolskiego przeszedł Orszak Trzech Króli. Pod hasłem „Dzień dziś wesoły” pomimo niepewnej pogody i wciąż trwającej pandemii mieszkańcy świętowali jedno z najstarszych i najbardziej chrześcijańskich świąt, które powstało na początku IV wieku.

Na czele korowodu jechała Maryja z Dzieciątkiem i Józefem, następnie trzej Mędrcy ze Wschodu oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego. Barwny korowód, przy śpiewie kolędy „Mędrcy świata”, wyruszył z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Limanowskiego po modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Orszak przeszedł ul. Kaliską i Sądową pod Dom Katolicki, gdzie dzieci ze świetlicy „Boże Podwórko” przedstawiły krótką inscenizację spotkania z Herodem. Przy bijących dzwonach uczestnicy udali się do Konkatedry na Eucharystię.

– Wyobraźmy sobie sytuację, w której wszyscy ludzie na ziemi uwierzyliby w Chrystusa, w której Ewangelia stałaby się prawem numer jeden na świecie. Wyobraźmy sobie sytuację, w której zamiast nienawiści, goryczy i złości na co dzień spotykalibyśmy się z miłością i zrozumieniem. Myślę, że taki świat można byłoby włożyć sobie w jedną z utopijnych wizji rzeczywistości – mówił podczas homilii ks. Artur Filipiak, wikariusz parafii Konkatedralnej. Podkreślał, że tak jak Mędrcy ze Wschodu udali się za gwiazdą betlejemską, by zobaczyć Nowonarodzone Dziecię, tak zgromadzeni w świątyni na Eucharystii przybyli by zobaczyć Boga pod postacią chleba i wina. Kapłan mówił o wierze jaką posiadali Mędrcy, który podążając za gwiazdą, szukali Boga. – Udaje im się Go spotkać, tak jak i my dzisiaj spotykamy Chrystusa obecnego w żłóbku – powiedział. – Boża miłość czeka nieustannie na te serca, które ją odrzuciły, czeka cierpliwie w żłóbku pod postacią małego Dzieciątka. Miejmy odwagę by objawiać Bożą miłość w naszej codzienności – zakończył ks. Filipiak.

CZYTAJ  Dziupla samochodowa w powiecie ostrowskim

Eucharystii przewodniczył ks. Jakub Karpisiewicz, z którym modlił się ks. Krzysztof Raj oraz ks. Mateusz Paprocki, wikariusz z parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim.

VII Ostrowski Orszak Trzech Króli zorganizowała parafia Konkatedralna pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz parafia pw. Miłosierdzia Bożego.

Patronat nad wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Tekst Jacek Ryczkiewiczzostrowskiej Konkatedry, zdjęcia Parafia Miłosierdzia Bożego

20 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ela
1 rok temu

ale szopka ,uśmiałam się z tych idących kr..e.t.y.n.ów,co za po.j.e.b.y

Do do Ala.
1 rok temu

Ty się puknij w głowę . Izrael owszem ma zachorowań więcej niż w Polsce ale tam dziennie umierają no covid 2 osoby, dwie!!!!!! Porównaj to że śmiertelnością w mało zaszczepionej Polsce. Szczepionka nie chroni przed zachorowaniem, chroni przed ciężkim przebiegiem a nawet przed śmiercią. Oczywiście ,że schorowani ludzie z ciężka cukrzyca , czy innymi chorobami przewlekłymi mają mniejszą szansę na przeżycie, nawet po szczepieniu, ale te szansę mają, bez szczepienia po prostu umierają. Ale każda reguła ma też wyjątek. A co do bezmuzgow to proszę mnie nie obrażać. Ja tego nie robię. Życzę za to zdrowia i to dużo , bo z takim podejściem bardzo ci się przyda.

Marian
1 rok temu

Podstarzała ta niby Maryja z tego Orszaku,jakąś młoda dziewczynę mogli wziąć,a nie taką babcię.

Ala
1 rok temu

Cała ta szopka to jedno wielkie zaprzeczenie historii. Trzej królowie szli do szopki w której leżał nowo narodziny Jezus a w waszej wersji cała rodzina jedzie karetą do kościoła. Jeśli już przekazujecie coś historycznego to róbcie to zgodnie z jej prawdą. Czego uczycie dzieci???że Jezusa wożono karetą????!!!! Puknijcie się z głowę. Dyletanci!!!!

Do ala
1 rok temu

Wiesz co? Goń sie… No i nie pouczaj o psndemii i odstępach i maseczkach. Izrarl i GB mają najwyzsze procenty zaszczepienia a i tak mają najwyższe wskaźniki zachorowań. SzcEpionki są dobre dla bezmózgów i ludzi ograniczonych. Myślący ludzie nie chcą uczestnichyć w eksperymentach, które nie działają i narażają ludzi na ciężkie powikłania…

Twix
1 rok temu

Dlaczego ta Pani z karocy trzyma w rękach laleczkę Chucky?

A co tam szukaja diably a smierć z kosą.Na drugi f
1 rok temu

Aco tam szukaja diabły a śmierć z kosą.Prosze zweryfikować obchody wg ksiegi ksiąg.

A co tam szukaja diably a smierć z kosą.Na drugi f
1 rok temu

A co tam szukaja diabły ,śmierć.Zweryfikujcie to na drugi rok.PORAŹKA.Juź nic świętego nie mogą przedstawć wg księgi ksiąg.

katolik
1 rok temu

Tradycja ładna ale nasi księża właśnie naśladują tych Króli a mieli naśladować PJezusa .poza tym w czasie pandemi takie procesje nie powinny być.Ale co tam jedni życie tracą inni (księża) się bogacą,

ola
1 rok temu

A gdy kobiety wyszły na ulice to ich gazem traktowali i ręce łamali katolicy.Moze by lepiej pojechać na białoruska granice i pomagać bliźniemu w lesie .To byłoby świadectwo .

20
0
Napisz co o tym sądziszx