Zaopiekują się twoją starą choinką

Udostępnij
Tweet

Po raz trzeci zachęcamy mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego do włączenia się w akcję “Zielona energia z choinek”. Do tej pory oddaliście ponad 3 tysiące choinek, z których wyprodukowaliśmy zieloną energię. W pierwszych dniach 2022 roku rusza kolejna zbiórka świątecznych drzewek. To kolejna edycja akcji Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego.

– Grupa Kapitałowa Centrum Rozwoju Komunalnego już po raz trzeci przeprowadzi akcję Zielona Energia z Choinek. Ostrowianie będą mogli oddać wykorzystane świąteczne drzewka, które posłużą do produkcji miejskiej zielonej energii – mówi Szymon Jaworski z Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

Akcja zbierania choinek, od pierwszej edycji, cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców naszego miasta. Podczas dwóch poprzednich edycji ostrowianie oddali ponad 3 tysiące choinek, w ten sposób zebrano blisko 37 ton drzewek, które zostały przerobione na biomasę. Niektóre z drzewek otrzymały drugie życie i zostały posadzone na terenie miasta.

– Akcja ułatwia ostrowianom sprzątnięcie wykorzystanych świątecznych drzewek i ich ekologiczną utylizację. Takie działanie ma również znaczenie edukacyjne ucząc mieszkańców miasta ekologicznej odpowiedzialności i zwracając uwagę na konieczność wspólnej troski o porządek i środowisko – dodaje Szymon Jaworski.

Choinki będzie można oddać, oczywiście bezpłatnie, w kilkunastu punktach na terenie miasta. Akcja rozpocznie się 7 stycznia i potrwa do 5 lutego. Dodatkowa zbiórka choinek na osiedlach domków jednorodzinnych odbędzie się w dwóch terminach 15 stycznia i 5 lutego.

Zapraszamy serdecznie do przyłączenia do naszej ekologicznej akcji!

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Rywalizacja na Hobby Horse (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx