Skrzywdził Cię ksiądz? Kościół chce Ci pomóc

W Kaliszu rozpoczął działalność Regionalny Punkt Konsultacyjny dla Osób Zranionych w Kościele. Projekt ten jest realizowany razem z archidiecezją poznańską i archidiecezją gnieźnieńską, Centrum Ochrony Dziecka oraz finansowany przez Fundację św. Józefa.

Jak czytamy w komunikacie dostępnym na stronie Diecezji Kaliskiej – w ramach Punktu, odpowiednio przeszkoleni konsultanci świeccy są gotowi przyjąć i z szacunkiem wysłuchać każdą osobę dotkniętą przemocą seksualną w środowisku kościelnym, udzielić odpowiedniej informacji i wsparcia w podjęciu adekwatnych działań.

Udzielają też pomocy w nawiązaniu kontaktu z prawnikiem, psychologiem lub duszpasterzem, w zależności od potrzeb i oczekiwań. Udzielenie wsparcia i pomocy jest podejmowane z poszanowaniem godności oraz z zachowaniem dyskrecji.

Do punktu konsultacyjnego można zgłosić się na rozmowę osobiście lub uczynić to telefonicznie.

Zgłoszenie do Punktu nie oznacza jeszcze rozpoczęcia formalnej procedury prawnej, ale może służyć doprowadzeniu do jej rozpoczęcia – informuje Fundacja św. Józefa.

Dyżury w Regionalnym Punkcie Konsultacyjnym dla Osób Zranionych w Kościele odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca w godzinach od 17.00 do 19.00.

Spotkanie osobiste jest możliwe w Kaliszu, przy ul. Harcerskiej 1A, w siedzibie Diecezjalnego Centrum „Pro Familia”, natomiast telefonicznie można się kontaktować pod numerem telefonu 663 500 199 (telefon jest czynny w godzinach funkcjonowania Punktu).

Osoby zranione mogą także zwrócić się o pomoc w Poznaniu lub Gnieźnie.

CZYTAJ  Pożar w kościele. Wierni stanęli na wysokości zadania

23 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ladacznica proboszcza
1 rok temu

Mnie tylko bzyka i placi dobrze. Ja tam nie narzekam. Cale szczescie nie trafil mi sie jakis pedofil. Normalny chlop. No ale w diecezji sa rozne zberezniki

Do :"Atu" i do :"Doo"
1 rok temu

Prawda jest taka że prawdziwa pedofilia odbywa się prawie na naszych oczach i niektóre kraje niejako na nią zezwalają. Fakt iż ostatnio jest nagłaśniana w taki sposób aby ludzie myśleli że tylko jedna grupa jest w to zamieszana świadczy raczej o przeniesieniu i odwróceniu uwagi publiczności od rzeczywistej skali problemu.Mistrzami w tej niecnej profesji pedofilii,handlu dziećmi czy to do domów publicznych czy na przeszczepy organów byli Żydzi i to oni również sieją dezinformację w celu odwrócenia uwagi .Chałtury panów sekielskich typu Zabawa w chowanego to nagłośnienie tematów bardzo odległych, które nie mają na celu walki z rzeczywistym problemem pedofilii.I są to tematy czysto pod zamówienie i pod publiczkę. Poniżej trzy przykłady z nieodległej przeszłości, które ukazują rzeczywistą skalę problemu już na poziomie prawodawstwa krajów takich jak Niemcy czy Francja. Na tych przykładach widzimy iż państwa te.wyrażnie sobie nie radzą z problemem pedofilii.Lub też celowo wprowadziły takową jurysdykcję.

https://m.dw.com/pl/wyszed%C5%82-na-wolno%C5%9B%C4%87-i-zgwa%C5%82ci%C5%82-dziecko-niemcy-musz%C4%85-zwolni%C4%87-kolejnych-pedofil%C3%B3w/a-5928193

https://www.o2.pl/informacje/niemcy-wstrzasnieci-afganski-imigrant-oskarzony-o-gwalt-na-dwoch-dziewczynkach-6538043451714240a

https://stronazycia.pl/francja-zrobila-pedofilom-prezent/

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Do :"Atu" i do :"Doo"
Dyzma
1 rok temu

Ja już kiedyś o tym pisałem niech ten pan Sekielski nakręci film w całej rozciągłości w szerszej strefie (twórcy tzw kultury itp wtedy będę go uważał za reżysera nie tylko lewackiej hieny).

Mmm
1 rok temu

Za chwilę problem pedofilii sam się ograniczy bo dzieci rodzi się tak mało a bedzie jeszcze mniej i każde z nich będzie pod wyjątkową uwaga

Atu do Doo
1 rok temu
Doo :"Atu"
1 rok temu

Udowodnij.Podaj przyklady.Wlasnoe np.we Francji lub Niemczech dla pedofilów otwarto wręcz furtki peawne do tego stopnoa że w Niemczech wypuszczają takowych po 48 godzinach ..w zeszłym roku były przynajmniejndwa przypadki iż po wypuszczeniu faceta,ktory zgwalcił dziecko,ten na wolności dokonał powtórki na innym.dziecku. Francja zezwoliła na to że jesli dziecko nie udowodni ze zostalo zgwalcone przy uzyciu siły, przemocy to domniemywa się iż było to za obopólną zgodą ,nke ma.tam minimalnego wieku zgody seksualnej.Dlatego radziłbym się zapoznać z prawodawstwem tak przewspaniałej Unii,która chcw uczyć innych praworządności a zezwala na potężne naginanie prawa.

Atu
1 rok temu

W normalnych cywilizowanych krajach pedofilami zajmuje się policja prokuratura sądy!

podatnik
1 rok temu

W Polsce coś się poprzestawiało: podsłuchiwani przez Pegasusa skarżą się do prokuratury, która ich podsłuchiwała, a skrzywdzeni przez księży mają iść na skargę do diecezji, która tych księży zatrudnia. PARANOJA TOTALNA!

75thecrow
1 rok temu

Buhaha zadzwoń a my pomożemy ukryć księdza pedofila na innej parafii i zatuszujemy sprawę po cichutku żenada tylko Prokurator I paka na skur…. w sutannach oj boją się klechy prawa ludzkiego

qwerty
1 rok temu

Jakby kościół chciał pomagać ofiarom to by udostępniali prokuraturze dokumenty itd. a oni tuszują. Po prostu śmieszne. Ta instytucja to jedna wielka pomyłka.

23
0
Napisz co o tym sądziszx