Skrzywdził Cię ksiądz? Kościół chce Ci pomóc

Udostępnij
Tweet

W Kaliszu rozpoczął działalność Regionalny Punkt Konsultacyjny dla Osób Zranionych w Kościele. Projekt ten jest realizowany razem z archidiecezją poznańską i archidiecezją gnieźnieńską, Centrum Ochrony Dziecka oraz finansowany przez Fundację św. Józefa.

Jak czytamy w komunikacie dostępnym na stronie Diecezji Kaliskiej – w ramach Punktu, odpowiednio przeszkoleni konsultanci świeccy są gotowi przyjąć i z szacunkiem wysłuchać każdą osobę dotkniętą przemocą seksualną w środowisku kościelnym, udzielić odpowiedniej informacji i wsparcia w podjęciu adekwatnych działań.

Udzielają też pomocy w nawiązaniu kontaktu z prawnikiem, psychologiem lub duszpasterzem, w zależności od potrzeb i oczekiwań. Udzielenie wsparcia i pomocy jest podejmowane z poszanowaniem godności oraz z zachowaniem dyskrecji.

Do punktu konsultacyjnego można zgłosić się na rozmowę osobiście lub uczynić to telefonicznie.

Zgłoszenie do Punktu nie oznacza jeszcze rozpoczęcia formalnej procedury prawnej, ale może służyć doprowadzeniu do jej rozpoczęcia – informuje Fundacja św. Józefa.

Dyżury w Regionalnym Punkcie Konsultacyjnym dla Osób Zranionych w Kościele odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca w godzinach od 17.00 do 19.00.

Spotkanie osobiste jest możliwe w Kaliszu, przy ul. Harcerskiej 1A, w siedzibie Diecezjalnego Centrum „Pro Familia”, natomiast telefonicznie można się kontaktować pod numerem telefonu 663 500 199 (telefon jest czynny w godzinach funkcjonowania Punktu).

Osoby zranione mogą także zwrócić się o pomoc w Poznaniu lub Gnieźnie.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Wypadek volkswagena i seicento
Subskrybuj
Powiadom o

23 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ladacznica proboszcza
2 lat temu

Mnie tylko bzyka i placi dobrze. Ja tam nie narzekam. Cale szczescie nie trafil mi sie jakis pedofil. Normalny chlop. No ale w diecezji sa rozne zberezniki

Do :"Atu" i do :"Doo"
2 lat temu

Prawda jest taka że prawdziwa pedofilia odbywa się prawie na naszych oczach i niektóre kraje niejako na nią zezwalają. Fakt iż ostatnio jest nagłaśniana w taki sposób aby ludzie myśleli że tylko jedna grupa jest w to zamieszana świadczy raczej o przeniesieniu i odwróceniu uwagi publiczności od rzeczywistej skali problemu.Mistrzami w tej niecnej profesji pedofilii,handlu dziećmi czy to do domów publicznych czy na przeszczepy organów byli Żydzi i to oni również sieją dezinformację w celu odwrócenia uwagi .Chałtury panów sekielskich typu Zabawa w chowanego to nagłośnienie tematów bardzo odległych, które nie mają na celu walki z rzeczywistym problemem pedofilii.I są to tematy czysto pod zamówienie i pod publiczkę. Poniżej trzy przykłady z nieodległej przeszłości, które ukazują rzeczywistą skalę problemu już na poziomie prawodawstwa krajów takich jak Niemcy czy Francja. Na tych przykładach widzimy iż państwa te.wyrażnie sobie nie radzą z problemem pedofilii.Lub też celowo wprowadziły takową jurysdykcję.

https://m.dw.com/pl/wyszed%C5%82-na-wolno%C5%9B%C4%87-i-zgwa%C5%82ci%C5%82-dziecko-niemcy-musz%C4%85-zwolni%C4%87-kolejnych-pedofil%C3%B3w/a-5928193

https://www.o2.pl/informacje/niemcy-wstrzasnieci-afganski-imigrant-oskarzony-o-gwalt-na-dwoch-dziewczynkach-6538043451714240a

https://stronazycia.pl/francja-zrobila-pedofilom-prezent/

Ostatnio edytowany 2 lat temu by Do :"Atu" i do :"Doo"
Dyzma
2 lat temu

Ja już kiedyś o tym pisałem niech ten pan Sekielski nakręci film w całej rozciągłości w szerszej strefie (twórcy tzw kultury itp wtedy będę go uważał za reżysera nie tylko lewackiej hieny).

23
0
Napisz co o tym sądziszx