Darczyńca wpłacił dużą kwotę na leczenie dziewczynki

Święta to czas, w którym nasze serca są otwarte bardziej niż zwykle. Szczególnie jeśli chodzi o wsparcie drugiej osoby i pomoc w trudnych chwilach. Przekonali się o tym rodzice Jagódki Michalak, którzy w święta zostali obdarowani niezwykłym prezentem. Na konto dziewczynki wpłynął anonimowy przelew w wysokości 100 tysięcy złotych. Ta ogromna wpłata otworzyła kolejny milion na zbiórce.

Historia 14-miesięcznej Jagódki Michalak z powiatu kaliskiego poruszyła wiele serc. Straszliwa choroba SMA1, która sieje spustoszenie w organizmie dziecka, zmobilizowała wiele osób do walki o powrót do zdrowia i życie w pełni sił. W kilka miesięcy dziewczynka zdobyła całą „armię aniołów” i dobrych ludzi, którzy każdego dnia niosą jej pomoc. Przypomnijmy, że cel to aż 10 milionów złotych, a niestety taka kwota jest poza zasięgiem rodziny Jagódki

Pierwszy milion zdobyć jest najtrudniej, a ten udało się zebrać w połowie listopada. Od tego czasu zbiórka nabrała tempa, o Jagodzie słyszy coraz więcej osób. Takim sposobem w święta, na zielonym pasku pojawiły się już 2 miliony złotych. Taki pułap osiągnięto dzięki anonimowemu darczyńcy, który dla dziewczynki wpłacił niemałą sumę, 100 tysięcy złotych.

To piękny gest, zwłaszcza w okresie świąt. Jednocześnie częściowo wymarzony prezent pod choinkę. Pomimo że osoba nie chce się ujawniać, rodzina chciałaby by dotarły do niej podziękowania. Swoją radość wyrazili w mediach społecznościowych, gdzie na jednym z portali pisali:

 

– A teraz… Święty Mikołaju, być może pod postacią mężczyzny, może kobiety, a może osoby jeszcze całkiem młodej, bez siwej brody… po prostu dziękujemy! Dziękujemy za anonimową wpłatę 100 tysięcy złotych, dzięki której na koncie Jagódki mamy 2 miliony złotych i jeszcze mocniej wierzymy, że po kolejne dolecimy szybciej – czytamy na Instagramie Jagódki

 

Dlaczego lek na SMA jest tak drogi? Terapia jest kosztowna, ale za to bardzo skuteczna. Lek powoduje zmianę kodu genetycznego, co w konsekwencji sprawia, że organizm zaczyna produkować białko niezbędne do pracy mięśni. Jednorazowe podanie daje już ogromny efekt. Jednak dzięki ludziom o dobrych sercach, konto zasila się z dnia na dzień, by wkrótce zobaczyć cały, zielony pasek.

CZYTAJ  Ostrowianie skomentowali mecz Polski z Francją

 

Aktualnie Jagódka przyjmuje polski lek – Spinrazę, który chwilowo zatrzymuję chorobę. Codziennie poddawana jest rehabilitacji, za którą w większym stopniu rodzice muszą płacić sami. Oprócz tego dziewczynka jest pod stałą opieką medyczną anestezjologa, pielęgniarki i fizjoterapeuty. Bez terapii genowej to jednak zbyt mało.

 

– Kiedy pierwszy raz zobaczyłam chore dzieci, które po terapii genowej samodzielnie stają na nóżki, pierwszy raz od dawna w sercu pojawiła się radość. Jest szansa, na to, że nasze dziecko będzie mogło się normalnie rozwijać, że nie trafi na stałe pod respirator! Jak można żyć z taką nadzieją, wiedząc, że leczenie jest poza zasięgiem niemal każdego człowieka? – czytamy na stronie zbiórki

 

Od niedawna terapia genowa prowadzona jest w jednej z klinik w Lublinie. Wcześniej możliwa była tylko w USA.

 

Jagodę i jej rodziców można wesprzeć:

 

– wpłacając środki na stronie https://www.siepomaga.pl/jagoda-sma

 

– wysyłając SMS na numer 72365 o treści 0144345

 

– podarować 1% – Numer KRS 0000396361– z dopiskiem dla Jagody

 

– Biorąc udział w licytacjach: https://www.facebook.com/groups/4207633399272017/?ref=share

– Zbiórka odbywa się również w salonie Diamond Clinic przy ulicy Harcerskiej 7 w Kaliszu. Pieniądze można wpłacać w godzinach pracy salonu, w dni robocze od 7-21  oraz w soboty od 7-17

23 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
To Ja Szefoooo
10 miesięcy temu

Do Teraz Ja . Nikt Ci nie zabroni zakasać rękawy i zabrać się za robotę a nie biadolić . Ja pracuje na własny rachunek zatrudniam pracowników po 13 latach działania kupiłem sobie nowy wymarzony samochód a Ty chadro masz czelność ubliżać ciężko pracującym . Zastanów się ośle na zasiłku rzadu co wypisujesz baranie .

katolik
11 miesięcy temu

A może ten bogacz bez majtek przelał by na konto tego dziecka z 5mln tyle to by księgowa nawet nie zauważyła a co na to nasi biskupi żyjąci skromnie ale w złocie obrońcy nie narodzonych, a tymi narodzonymi to jusz się nikt nie martwi ,wsyt pisiory i kler,

Emila
11 miesięcy temu

Wpłaciłam 1000zł na ratowanie Jagódki bo mam 2100 zł ,emerytury i nie wiem czy wystarczy mi na gaz po nowym roku jestem katoticzką ale jak słysze PIS to mi się chce wymiotować,TO Wasz NFZ powinien te dzieci ratować a nie my ,

Ostr
11 miesięcy temu

Za karę za niezrealizowaną umowę na caracale można by pomóc dziesięciu tak chorym dzieciom. Ale pisi ludzie wolą kary płacić..

Tadek
11 miesięcy temu

PANI Alicjo wspaniały komentarz, ja sam wpłaciłem 500zł + 50zł na ratowanie tego konia IRYS a sam nie wiem czy po nowym roku nie będę siedział zimno i ciemno bo PISiory prowadzą do kompletnego krachu .A może by ten minister łaiza załatwił tańsze leczenie Jagódki w Mexyku bo jesz nie jednemu załatwił,Trzymaj się Jagódko jest nadzieja.

Darczyńca z Kalisza
11 miesięcy temu

Nie wiem po co ludzie dają pieniądze Owsiakowi? Nie twierdzę, że jest on oszustem, ale na pewno kilka procent że zbiórki co roku bierze do siebie. Owsiak nie pomaga ludziom indywidualnie, tylko szpitalom! Ja nigdy nie dałem nawet 10 groszy na tą jego orkiestrę, ale zbiórkę na Jagode wsparłem. Tyle pomyji wylewa się dziś na kapłanów i tak się ich z błotem miesza, ale u mnie w parafii na Zagorzynku, Proboszcz wraz z parafianami zorganizował festyn parafialny i całość (około 10 tysięcy złotych) została przekazana jako dar serca na ratowanie życia Jagódki!
Nigdy nie wspierałem wośp, ale zawsze wspieram konkretne osoby, które proszą mnie o pomoc – a sam zarabiam najniższą krajową – bo sam mam problemy ze zdrowiem i rozumiem osoby znajdujące się w takiej potrzebie.
Pozdrawiam chorych i potrzebujących – jestem z Wami i wspieram Was!

Alicja
11 miesięcy temu

We wszystkich krajach zachodniej Europy ten lek jest refundowany z podatków! Ile podatków nasz nierząd wycisnął z Polaków w ostatnich latach? Akcyzy, vaty-sraty, podatki od cukru, małpek, powietrza i wody. Co jeszcze? To jest żenujące, że ten kraj stać na kupowanie jakichś nieprzydatnych F-35 za kilkadziesiąt miliardów (samoloty dostaniemy w latach 2025-2029, a zapłaciliśmy z góry bodaj w 2019 roku), stać nas na kupowanie czołgów Abrams czy złomu samochodowego za 400 milionów od sojusznika, a nie stać na refundację leku dla dzieci? To jakie priorytety ma ten rząd – nierząd? To jest żenujące, że ludzie płacą podatki, składki ZUS-owskie, vaty-sraty, a jak potrzebują żeby z tych podatków państwo zapłaciło za lek dla dziecka to Polaku martw się sam i idź żebrać !!!

Teraz ja
11 miesięcy temu

Człowieku, Owsiak jeszcze nikomu nie pomógł! To jest taki agent marketingowy koncernów produkujących sprzęt medyczny. Teraz jest taki kryzys – ceny, rachunki idą wysoko do góry, ludzie tracą pracę, koronawirus, Putin lada moment rozpocznie wojnę i pierwsza bomba termojądrowa spadnie na Warszawę, jak się rozpocznie wojna, to pierwsze co zniszczą, to elektrownie, żeby ludzie nie mieli ze sobą kontaktu i będzie po wszystkim! Ja tam nie mam nic do stracenia, bo zarabiam 2200 zł na rękę, ale już widzę tych bogaczy, którzy pozagarniali mnóstwo pieniędzy i mają piękne wille na wsiach i jeżdżą mercedesami, bmw, audi i lexsusami – ale im się narobi !!!
Przynajmniej sprawiedliwość ich dosięgnie – późno ale dosięgnie!

Do ???
11 miesięcy temu

Takie dzieci chore – były, są i będą!!! Prędzej czy później choroba i tak weźmie górę – niestety z tym się trzeba pogodzić 🙁
Ale od ojca Tadeusza i jego dzieł to się odczep! Gdyby nie Radio Maryja i Telewizja Trwam, to co można zobaczyć w tv, czy posłuchać w radiu? Tego bełkotu i jazgotu w stacjach komercyjnych, jak jakiś kudłacz na gitarze rzempoli? Albo tej szczujni tvn? Która jest dotowana miliardami dolarów z USA!
Pytam się – gdzie jest Owsiak? Komu on pomaga – firmom produkującym sprzęt elektroniczny do szpitali, czy ludziom?
Niech pomoże chociaż jednej osobie chorej na SMA – stać go na to!!!

Baltazar
11 miesięcy temu

Ludzie policzcie ile rocznie wydajecie na fajki a teraz wpłaćcie tę sumę i przestańcie palić raz na zawsze. Pomożecie i sobie i JEJ

23
0
Napisz co o tym sądziszx