Budżet Ostrowa Wielkopolskiego przegłosowany. O dziwo ONI też zagłosowali ZA

Udostępnij
Tweet

Budżet Ostrowa Wielkopolskiego 2022 rok został uchwalony. Nadchodzący rok to dochody zaplanowane w kwocie ponad 329 441 432 złotych oraz wydatki ujęte w planie na poziomie 398 283 510,57 złotych, ale co bardzo istotne to wydatki majątkowe w rekordowej kwocie ponad 94 mln złotych! Oznacza to, że na inwestycje w przyszłym roku chcemy wydać o 50 mln zł więcej w stosunku do planu w roku bieżącym.

Budżet został przyjęty przez radnych miejskich niemal jednogłośnie, przy dwóch głosach wstrzymujących się i ani jednym głosie przeciw ze strony radnych opozycyjnych z klubów Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości. Na inwestycje przeznaczone zostanie 94 207 096,97 złotych.

Część inwestycji obejmie obiekty sportowe od Stadionu Miejskiego, przez “za parowozownią”, po stadion przy ulicy Kusocińskiego i boiska na osiedlach Zacisze Zębców i Krępa. Powstaną nowe miejsca dla przedszkolaków i młodszych dzieci, nowe drogi. Rozpocznie się modernizacja schroniska dla bezdomnych zwierząt, renowacja Ratusza, ale i kontynuacja miejskich programów, jak “Ostrów łapie deszcz” oraz wymiana pieców na ekologiczne źródła ogrzewania. Nastąpi również budowa Parku Wodnego.

* Pełna prezentacja dotycząca inwestycji zaplanowanych na 2022 rok w Ostrowie Wielkopolskim jest dostępna w załączniku w wersji pdf.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zginął spadając przy szpitalu
Subskrybuj
Powiadom o

12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
do kota d//
1 rok temu

do kota d… – to jak nie bedzie zleceń to ze swa firma na zasiłek ? albo szukac zleceN zamówieN poza budzetówką. A potrafisz? znajdziesz ?. Szkoły, pprzedzkola, boiska, drogi ze zlecenia to pewna kasa. to co wsypiesz pod droge takt tego nikt nie widzi . a faktura zawsze zapałcona .

koryto.
1 rok temu

opozycja-koalicja jak koryto pełne to wsio ryje biegiem do niego . to jest dowód . 2 miesiace temu jeszcze szczekali jak kundle na siebie – dzisiaj zgodni do jednego : należy głęboko wsadzić ryło do pełnego koryta

12
0
Napisz co o tym sądziszx