Ostrowianie protestowali przeciwko #lexTVN (aktualizacja)

Ponad 200 osób przyszło w niedzielne popołudnie na ostrowski Rynek. W formie spontanicznego zgromadzenia postanowili wyrazić sprzeciw wobec ustawy nazywanej potocznie #lexTVN.

Podczas manifestacji można było wysłuchać wystąpień przedstawicieli mediów oraz władz zarówno tych samorządowych jak i przedstawicieli z Sejmu i Senatu.

Przypomnijmy, że sejm przyjął w piątek ustawę znaną jako lex TVN, odrzucając senackie weto. Głosowało 452 posłów: za było 229 posłów, przeciw 212, a 11 się wstrzymało. Teraz lex TVN trafi do prezydenta Andrzeja Dudy.

Protestujący mają nadzieję, że prezydent Duda zawetuje ten projekt ustawy, jednocześnie wytykając mu, że „został ubezwłasnowolniony” i jest marionetką.

Dziś w wielu miastach Polski odbywają się demonstracje w tym temacie.

Pamiętam te czasy kiedy telewizja polska miała monopol na wiadomości, kiedy prasa miała monopol na wiadomości i do niczego dobrego to nie doprowadziło. Jako trzeci z postulatów Solidarności w 81 roku był postulat o wolnych mediach. Bez wolnych mediów nie ma wolności człowieka i wolności wyboru. Dlatego te wolne media są podstawą demokracji i podstawą postępu gospodarczo-społecznego. – pan Edward 71 lat.

Przyszłam zamanifestować swoje poparcie dla wolnych mediów i zaprotestować przeciwko ograniczaniu wolności słowa. Ponieważ uważam, że w państwie demokratycznym które tak naprawdę jest teraz zagrożone wolność mediów i media to jeden z podstawowych filarów i fundamentów demokracji. – Daria 38 lat.

Chcemy zamanifestować, żeby w Polsce były wolne media, a nie tylko rządowe. Myślę, że dosyć naoglądaliśmy się telewizji rządowej przed 1989 rokiem. Nie chcę oglądać tylko tych smutnych ludzi z jedynki zestresowanych, że muszą mówić niekoniecznie to co chcą, a to co im każą mówić. Chcę oglądać uśmiechniętych ludzi, którzy mówią to co myślą i mówią prawdę to co odczuwają. To jest powód. – pan Mieczysław 66 lat.

Dlatego, że uważamy że ostatnia decyzja która zapadła w parlamencie godzi w wolne media. Nie chodzi tu tylko o stację TVN, ale wszystkie niezależne, które chcą nam przekazywać prawdę. A mają takie prawo. – Magda, 43 lata.

Chcemy mieć wybór co chcemy oglądać, co chcemy słuchać. Dlatego bez zbędnych przygotowań przyszliśmy tutaj. Chcemy wesprzeć wszystkich mieszkańców Ostrowa. – Rafał, ok. 50 lat.

Staramy się chodzić z synem wtedy kiedy dzieją się rzeczy w Polsce, na które nie ma przyzwolenia. Nie zgadzamy się z łamaniem konstytucji, łamaniem praw, wolności sądów. Można wymieniać 10-20 minut. – Grzegorz (ok. 50 lat)

133 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
IZA
1 rok temu

Tego tvn nie da się już oglądać . Tyko jad i sianie nienawiści .

filip
1 rok temu

@KOT Załóż kanał telewizyjny i łup kasę, płać podatki. Płacisz abonament by oglądać TVN – NIE. Na TVP płacisz? z kasy państwa otrzymują bo im nie starcza o płaceniu podatków to nie ma mowy.

KOT
1 rok temu

czy do tych baranich łbów nie trafia ,że nie chodzi o likwidacja badziewia zwanego TVN a o to, że mogą mieć najwyżej 49% udziałów ? Przeciez oni łupia kasę a polski podatnik z tego nic nie ma

żurek
1 rok temu

Proszę sobie wrzucić adres TVNu , to naprawdę skrzynka pocztowa na lotnisku , pokażcie mi drugą taką firmę o takich obrotach i zyskach.
Schiphol Boulevard 359, 1118 BJ Schiphol

czytelnik2
1 rok temu

Ze względu na olbrzymie zainteresowanie ustawą „Lex TVN” i sprawą wolności mediów od dziś na antenie TTV w MUX1 od 5.55 do 10 nadawany jest sygnał telewizji TVN24. I tak się stało (udostępniając kanał m.in. użytkownikom telewizji naziemnej).. Widzowie nie zobaczą „Detektywów”, „Ukrytej prawdy”, „Bajecznego życia hinduskich dynastii” i show „Damy i wieśniaczki”. W tym czasie pokazywany będzie program „Wstajesz i wiesz”, a także m.in. „Rozmowa Piaseckiego”.Wygląda na to, że to nie koniec zmian. Może dojść do kolejnej zmiany w ramówkach i oprawie kanałów należących do Discovery, np. Discovery Channel czy Travel Channel.

Jasio L.
1 rok temu

Oj jaka spontaniczna akcja…i spontaniczne banery i flagi spontanicznie obywatele z pawlaczy wyciągnęli 🤦

syn gromu
1 rok temu

Śmiertelny wirus, którym TVN szczekaczka straszy od rana do wieczora wziął wolne na czas protestu?

patriota idiota
1 rok temu

macie racje w krytyce-jesteśmy obecnie narodem ekonomicznych kundli . Obiekty partyjne PZPR zamienilismy na obiekty partyjne Biskupów . Dalismy rozkraść, pozamykać polski kapitał – a dzisiaj na kolanach jak w latach 20-30 polaczki zapierdalają na t.z saksach znowu u szwabów i jeszcze zarabiajac 40% tego co ciapaty niemiec, dziekuje im i całuje Grecie dupsko za pare EURO.
Zajmujemy sie złodziejami politykami którzy odciagaja nas od polskiego tematu a kieruja agresje np. na wschód. A polaczki jak bydło szukamy wroga w sasiadach a mamy ich w parlamencie. Wystarczy posluchac debat . Czy tam dzisiaj wypwiada sie słowa . RP, Polska, MY, polacy ? Nie, tam kundle szczekają na siebie i kazdy ma jeden interes – koryto.diety,spólki, udziały, obligacje, grunty .

żurek
1 rok temu

„Do żurek” Bardzo ciekawe poglądy , szkoda , że takie radykalne , bo to zaślepia zdrowy rozsądek a jak jeszcze niedawno było , to praktycznie wszyscy widzieli, Kraście płacą 70 tys zł. miesięcznie za to , aby przekonać ludzi do głosowania wbrew własnym interesom.

Tadek
1 rok temu

Gościu Do po, twój komentarz przebił niemal wszystkie i tego mgr dr historyka choć to wykładowca na uniwersytecie AM w Poznaniu z dzielnicy Pruślin to Andrzej L super facet inteligentny i obchukany niemalże we wszystkich tematach ale za pisem nie jest,

133
0
Napisz co o tym sądziszx