Wystrzałowo powitali wypasiony wóz w Odolanowie

Strażacy ochotnicy z Odolanowa bardzo angażują się w funkcjonowanie jednostki i skutecznie pozyskują środki inwestycyjne. Ich najnowszy nabytek to nowiutki wóz ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Scania.

Zabudowę do auta przygotowała firma Szczęśniak. Silnik ma moc 450 koni mechanicznych. Wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, a z tyłu może pomieścić aż 7 tysięcy litrów wody. Ponadto posiada zbiornik o pojemności 700 litrów do wytwarzania piany.

Odolanowa y strażacy mają nie tylko wóz, ale również kompleksowe wyposażenie sprzętu. Całość kosztowała 1,2 mln zł.

Uroczyste powitanie odbyło się w piątkowy wieczór. Przyjechały pobliskie jednostki OSP, zapalono race oraz odbył się pokaż fajerwerków.

500 tysięcy złotych dała Komenda Główna Straży Pożarnej,
642 tys. gmina i miasto Odolanów
50 tys. Firma Gaz System
20 tys. strażacy uzbierali jako własny wkład.

POLECANE NEWSY
5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Stary kierowca
5 miesięcy temu

No super Wóz i wspaniały prezent świąteczny dla strażaków,ale ten wielki orzeł to lekka przesada bo wszyscy wiemy że Odolanów jest w Polsce.

Mieszkaniec odolanowa
5 miesięcy temu

No fakt należy się im taki samochód. Tylko niech nikt nie mówi że Raczyce biegają za kluczami jaknie wiedzą jak jest a ta osoba co robi jednostce z Raczyc koło dupy to niech się zastanowi ci pisze

Draiwer
5 miesięcy temu

Chwała bohaterom, należało się

Xxx
5 miesięcy temu

Nowe samochody powinny być przekazywane do jednostek Państwowej Straży Pożarnej, a do OSP powinny być przekazywane te kilkuletnie z PSP. To jest chore, że OSP ma lepsze samochody niż PSP.

Mieszkaniec Raczyć
5 miesięcy temu

Do takiej jednostki jak Odolanów się należy bo tak jak jeździ Odolanów to żadna z OSP w okolicy to nie zastąpiona jednostka nie tak jak w Raczycach wyjeżdżają jak Odolanów kończy gasić albo latanie po wsi i szukanie kluczy żenada ta jednostka już dawno powinna być zamknięta ….

5
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x