Uczniowie na warsztatach robili pierniki

Udostępnij
Tweet

Grudzień to czas przygotowywania do Świąt. Uczniowie na lekcjach wykonują świąteczne kartki i ozdoby. Przygotowują paczki w ramach „Szkolnego Koła Wolontariatu”, dekorują świątecznymi ozdobami klasy.

Każdego roku uczniowie SP9 uczestniczą również w warsztatach pieczenia pierników w Zespole Szkól Usługowych. W tym roku w zajęciach wzięła udział klasa IVE. Wszystkich powitała pani Agnieszka Gawarecka, organizator zajęć. Uczniowie zostali poinformowani o zasadach jakie panują w szkolnej pracowni. Szczególnie o zasadzie bezpieczeństwa przy pieczeniu pierników. Zostali podzieleni na małe grupy i do każdej został przydzielony asystent – uczeń ostrowskiej „Usługówki” Uczniowie ubrali się w fartuchy ochronne , zdezynfekowali ręce i wzięli się do pracy. Wyrabiali ciasto, wałkowali, wykrawali wybranymi przez siebie wzorami pierników. Blachy pierników pod okiem asystentów trafiały do pieca. Po wystygnięciu uczniowie przystąpili do najbardziej kreatywnej części – dekoracji.

Nauczyły się jak wykonywać kolorowy lukier, jak sprawnie nakładać go na pierniki. Powstały małe „artystyczne dzieła”, które dzieci zabrały do swoich domów. Na pewno będą piękna ozdobą świątecznego stołu.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Pod Ostrowem padła spora wygrana
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jh
1 rok temu

Oprócz pierników do domu przyniosą jeszcze koronawirusa, tak żeby w przyszłym roku było jednego członka rodziny mniej.

tryk
1 rok temu

napisane już było ale…. ?

tryk
1 rok temu

a gdzie piernik z podobizną ???

3
0
Napisz co o tym sądziszx