Obostrzenia covidowe podczas wizyt „po kolędzie”

Tradycyjna kolęda jako wizyta duszpasterska w domach wiernych jest ważnym elementem w życiu parafii, gdyż jest doskonałą okazją do ewangelizacji i ważnym sposobem na dotarcie do wielu parafian, z którymi nie ma innych okazji do spotkania. Ponadto w parafiach, gdzie zostali ustanowieni nowi proboszczowie, wizyta duszpasterska jest tym bardziej potrzebna, gdyż umożliwia poznanie się duszpasterza z parafianami.

Chociaż więc kolęda jest prawdziwym dobrem duszpasterskim, to jednak z uwagi na istniejące wciąż zagrożenie epidemiczne, należy rozważyć najwłaściwszy sposób jej przeprowadzenia.

Biskup Kaliski, biorąc pod uwagę różnorodność i specyfikę poszczególnych parafii naszej diecezji, pozostawia proboszczom, którzy powinni skonsultować się z radami parafialnymi, możliwość podjęcia decyzji co do sposobu przeprowadzenia kolędy z zachowaniem jednakże zasad higieny sanitarnej i z użyciem koniecznych środków ostrożności.

Prosimy duszpasterzy o uszanowanie decyzji osób, które ze względów sanitarnych nie będą chciały uczestniczyć w spotkaniu kolędowym. Zwracamy się także z prośbą do kapłanów o braterskie zrozumienie i unikanie komentarzy co do podjętych przez poszczególne parafie decyzji o formie kolędowania.

POLECANE NEWSY
36 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
KSIUNDZ
6 miesięcy temu

SPOKO BEZ EMOCJI. SKORO W DRIVE THRU SĄ W KOMBINEZONACH I W MASKO-PRZYŁBICACH TO ZNACZY,ŻE SIĘ BOJĄ. CZYŻ NA ODZIEŻY NIE PRZENOSI SIĘ WIRUS??? KSIUNDZ PRZYJDZIE W KAPOCIE I ZARAZI JEDEN ZA DRUGIM DOMEM. TO JEST TRAGEDIA!!! IDĄC TOKIEM ROZUMOWANIA „GAWIEDZI”……….. KSIUNDZ SIEDŹ DOMA,

Misza
6 miesięcy temu

Do ch#@a karmazyna albo są obostrzenia albo ich nie ma. Czy komuś komu zamykają lokal zostawiają decyzję do podjęcia przez niego. Ja pierdolę co za kraj.

Ania
6 miesięcy temu

Nie tylko na małej wsi tak robią , w Ostrowie też. Ministranci dostają połowę z puszki a drugą połowę ksiądz zabiera. Mało mają z kopert to jeszcze chłopcom zabierają złodzieje. Kiedyś wpuściłam kolędę i chłopcy mi.to.powiedzieli, więc zamiast do puszki włożyłam im do kieszeni. Teraz już nie wpuszczam kolędy. Ale żeby dzieci jeszcze ograbiać!!! Chłopcy zmarznięci, tyle godzin chodzili i nic prawie z tego nie mieli bo to co zostało to jeszcze musieli podzielić na dwóch.

Przedstaw się
6 miesięcy temu

Ładnie piszesz i słusznie. Dlatego zapraszamy Chrystusa. A pedałom w kieckach nic nie dajemy.

Szatan
6 miesięcy temu

Nie wpuszczę tych zlodziei i oszustów do domu!
Żadnej kolędy nie będzie!!!
Przyjdą niby z Bogiem a wyjdą z kasą i zostawią koronawirusa!!!!
Oni nawet w pandemi łażą aby kabzde nabijać bo wciąż im mało!
Im się podczas kolędy liczy tylko kasa i popatrzeć jak człowiek żyje! A gówno ich to obchodzi!
Tylko nawiedzeni debile ich wpuszczą!
Precz z sektą!!!
Kościół to nazwa sekty i mafi z szefem Rydzykiem szatanem na czele!!!

Obserwator
6 miesięcy temu

Do 75 thecrow ksiądz i lekarz żaden z nich ci nie da paragonu fiskalnego, lekarz prywatnie i to zwykły laryngolog 200 zł. za 5 min. Szok.

Tadziu
6 miesięcy temu

Ksiądz w dom dzieci obowiazkowo do teściów

Goska
6 miesięcy temu

Uważam,że ważną sprawą jest przyjęcie do swojego domu Chrystusa z błogosławieństwem. Dość jest atmosfery diabelskiej w polskich rodzinach. Te czasy to czas apokaliptyczny. Niech Jezus wejdzie w nasz dom

Yes
6 miesięcy temu

A przecież żebraki w sutannach w tym roku mieli nie chodzić

NARÓD
6 miesięcy temu

Bartniczuk mejza kupkę od lewych interesów czyli politycy kler to jedna wielka mafia przestępcza

36
0
Napisz co o tym sądziszx