Mrożące krew w żyłach nagranie spod Przygodzic

Ostatni opad śniegu spowodował śliskości na wielu lokalnych drogach. Nie inaczej było na odcinku Przygodzice – Pardalin w powiecie ostrowskim.

Mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego jechał spokojnie w stronę Przygodzic. Samochód jadący z przeciwka chwycił najpierw prawe pobocze, a następnie obróciło go i bokiem wpadł w auto poszkodowanego. Ostrowianin trafił do szpitala, ale obrażenia nie zagroziły jego życiu.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Potrącenie rowerzysty na przejeździe (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

45 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
do mariusz
2 lat temu

do mariusz – za ten stan na drodze godz. 15.18 odpowiedzialny jest bezposrednio wojt gminy . I masz racje POLICJA PROKURATOR tutaj maja robote. Bo o tej godzinie nie ma juz dyskusji.
Zaskoczenie,kategoria drogi itp. o tej godzinie droga w tym dniu powinna byc czarna mokra i bezpieczna . Proszę przeczytać sobie felieton dzisiejszy z m. Wtórek . Tak to ma byc w godz. 5-8 jak ludzie jadą do pracy, szkół
Nie dopełnienie obowiązków – to jest to min. A nie slogany od lat – drogowców zaskoczyła zima . Jak widac to nie drogowcy winni.

asdfg
2 lat temu

Obciążyć zarządcę drogi kosztami naprawy.

Mariusz
2 lat temu

Doborze że nikomu się nić nie stało bo prokurator znalazł by kto jest odpowiedziały za tą drogę takie czasy

Spajki
2 lat temu

W taką pogodę siedzieć na dupie w domu lepiej , w taką pogodę i z taką prędkością zimowki nawet nie pomagają

manek
2 lat temu

a tak rozbił swoje i kogoś z własnej winy

mina na drodze
2 lat temu

a moze jest tak : żie w godz. nocnych nie śpi tylko lokalna policja . Szef lokalnych drogowców ma być pod telefonem , kierowcy piaskarek tak samo. Pozostali: kierownik Zakładu komunalnego, wojt wiejski,radni, sołtysi idą spać. Przykładowo -POLICJA dzwoni o 2.00 do lokalnego radnego bo śnieg wali, i ślizgawica , ten jeżeli dodzwoni się do Kierownika Komunalnego, a ten z wielką obawą do wiejskiego wójta. Następnie wójcio mysli, z dwie godziny i około 8.00 juz po kawusi ,wyraża wspaniałomyślnie zgodę kierownikowi- ten podrasowany władzą, dzwoni do szefa od odsniezania, który to juz nerwowo z kierowcami na placu, kopie koła piaskarek, bo wie,że na wiochach ludziska tylko do niego maja żale. Jest godz. 11.00 . godz. 13.00 drogi topnieją. Urząd gminy tłumaczy sie,ze : drogowców zaskoczyło, kategoryzacja dróg itp. Kasa została na wyborcze dożynki, a na drogach znowu krwawa jatka . I tak od lat.

biegły
2 lat temu

typowe niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze ( pomijam fakt niewywiązania się firmy która wygrała przetarg na odśnieżanie drogi ) Na szczęście z tej kolizji wszyscy wyszli cało .Prawdziwy problem czeka poszkodowanego kiedy zderzy się z ubezpieczalnią sprawcy .

gmina
2 lat temu

czytam te komentarze wiejskich amatorów jazdy OTOMOTO w kwestii techniki jazdy w tych warunkach. W 99% jak jedzie, to ma wiedzę od nawalonych tatusiów i wujów na imieninach ew. z internetowej nauki jazdy. W Tych warunkach na drodze ,pod spodem lód na górze lekki śnieżek, sadz z drzew i temp. – 0 -, to 99% tych internetowych rajdowców po wprowadzeniu pojazd w poślizg,-ma pedał hamulca i sprzęgła w podłodze, z kierownicy wyciska soki, a o oczach paniczny obłęd,i to bez różnicy czy jedziesz 30-60 km/h.
Auto w 99% w swej masie +- 2 tony leci jak chce. A tych 2 % wyszkolonych szwedzkich kierowców gdzie jest ? .
Ostrów wlkp .,-służba drogowa jest widoczna średnio w granicach gm. Przygodzice +- 23.00 i następnie 4-5.00 . zaś drogowców z Gminy Przygodzice ,w tym roku widziano może raz. DLACZEGO? . – bo to nie wina drogowców, ci pracują i reagują prawidłowo – na czas -sól, piasek itp .., ALE i TYLKO na polecenie indywidualnie Dyrektora Zak. Komunalnego w Przygodzicach.Radnych, Sołtysów i POLICJI . Inaczej nie wyjadą bo nie ma polecenia . Kto za to winny ,ze drogi na terenie gminy Przygodzice mogą wyglądać tak jak na foto ? – jedynie samorząd Gminy w Przygodzicach.
UWAGI należy kierować nie do Firm Ośnieżających , ale do osób odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa na gminnych drogach .
Nie powielać co roku tematu ,że Drogowców zaskoczyło , bo drogowcy dzisiaj mają sprzęt i materiały, aby nie dać się zaskoczyć, to samorządy tną koszty i to kosztem zdrowia i życia uczestników RD.
Masz telefon dzwoń- i domagaj się swego, albo klep blachy i liż rany.

do fredek
2 lat temu

Na automacie nie wrzucisz wstecznego dopóki się nie zatrzymasz i niestety nie zdążył.

do Hugo
2 lat temu

Jeśli nie wiesz za co te minusy, to tam jest minimum pół metra w dół ten rów i miałby jeszcze bardziej rozbity samochód i to z własnej winy.

45
0
Napisz co o tym sądziszx