Uroczyście powitają pociąg w Odolanowie

13 grudnia 2021 r. o godz. 11:36, na dworcu kolejowym w Odolanowie uroczyście powitany zostanie pociąg Kolei Wielkopolskich. Będzie do początek bezpośredniego połączenia Odolanowa z Poznaniem.

Na dworcu w obecności gości oraz Burmistrza Odolanowa Mariana Janickiego zaprezentowana zostanie nowa, poszerzona oferta przewozowa dla mieszkańców miasta i gminy Odolanów oraz powiatu ostrowskiego.

Koleje Wielkopolskie od niedzieli 12 grudnia 2021 r. uruchomią ponad 60 nowych polaczeń, w tym m. in. dodatkową parę pociągów na trasie z Poznania do Odolanowa.

Połączenia kolejowe Odolanowa z Poznaniem wprowadziliśmy do naszego rozkładu jazdy w grudniu 2020 roku umożliwiając mieszkańcom miasta i gminy Odolanów bezpośredni dojazd do stolicy województwa Wielkopolskiego oraz zapewniając szybie połączenie z pobliskim Ostrowem Wielkopolskim.

– Naszym celem niezmiennie jest sukcesywne uruchamianie pociągów na kolejnych odcinkach, łącząc kolejne miejscowości, które dotychczas nie posiadały realnej alternatywy do podróży samochodem. Dzięki tym działaniom realizujemy oczekiwania mieszkańców regionu oraz pomagamy zapobiegać wykluczeniu komunikacyjnemu. – mówią włodarze gminy Odolanów.

CZYTAJ  Wypadki motocyklistów w centrun Ostrowa

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin Wzorek
1 rok temu

No i powiedział bym fajnie bo z południowej wielkopolski dużo osób jeździ na studia czy tez do pracy ale granica Wielkopolski nie kończy się w Odolanowie . Już gdyby w Sośnie startował było by fajniej bo z okolicznych miejscowości jakosik by dojechali zainteresowani a tak z Pawłowa czy też z Cieszyna do Odolanowa km jest o wiele więcej , a tory są dwa w Sośni tak wiec może ktoś zrozumie i zadba o te najdalej położone miejscowości . Tam tez dzieci chcą się kształcić i dojeżdżać na zajęcia . Halo władzo Powiatu , Gminy jest tam ktoś . Puk Puk 🧐🧐🧐

ZDZICH
1 rok temu

@Abc Faktycznie nie znasz się. Wiesz, że po drodze są inne miasta i podróżni mogą do nich/ z nich jechać? Poza tym nie wiem po co to świętowanie, przecież w poprzednim rozkładzie również były pociągi kw z Odolanowa

Abc
1 rok temu

Może ja się nie znam, ale kto z Poznania do Odalanowa będzie jechał o 4.47?
Jak do lekarza albo cos załatwić to ten o 8.12 jest dobry, tylko trzeba się spieszyć, bo najpóźniej 15.24 powrót. I pewnie tylko te dwa będą miały obłożenie (no może jeszcze ten 12.02), bo reszcie wróżę pustki i likwidację. Ktoś bez głowy układał rozkład.

karlo
1 rok temu

To bardzo dobra wiadomość, biorąc pod uwagę, że południe Wielopolski od jakiegoś już czasu zaczyna w wielu aspektach jakoś dziwnie odspajać się od Poznania i okolic. Trochę tak jakby gdzieś tam zaczynało elitom i decydentom regionalnym umykać, że jesteśmy jednak w poznańskim, starym, spójnym regionie o silnej wspólnocie tożsamościowej i o to trzeba dbać, a nie zaniechać temat i dawać sobie wchodzić na własne podwórko wpływom z centrów innych regionów.

Papiernik
1 rok temu

a w Ostrówku stację zaorać i wybudować port lotniczy.

seniortakaprawda
1 rok temu

Konieczna wizyta proboszcza z tutejszej parafii z kropidłem, bez pokropku powitanie nie ważne.

Mieszkaniec
1 rok temu

Do Wrocławia tak by mogli zrobić więcej pasażerów było by bo jest bliżej i mieszkańcy więcej jeżdżą do lekarzy do Wrocławia jak do Poznania

Pamela
1 rok temu

Ciekawe jak dlugo z wiochy bedzie kursowac.

pkpech
1 rok temu

Ciekawe czy na czas przyjedzie.

Draiwer
1 rok temu

Burmistrz Marian kończy kadencję to teraz może na zawiadowce stacji PKP w Odolanowie

14
0
Napisz co o tym sądziszx