Szpital kupuje nowe działki

Ostrowski szpital zabezpiecza na co dzień pod kątem medycznym nie tylko powiat ostrowski liczący 160 tysięcy mieszkańców, ale świadcząc specjalistyczną opiekę m.in. dla poparzonych dzieci czy wyróżniając się dobrą porodówką ściąga do siebie pacjentów z innych powiatów.

W szpitalu pracuje ponad 1100 osób, a w ciągu roku przewija się kilkadziesiąt tysięcy pacjentów. To powoduje, że powierzchnia szpitala bywa zbyt ciasna, choćby pod kątem miejsc do zaparkowania. Z tego powodu rada powiatu ostrowskiego zaakceptowała zamiar kupna dodatkowych terenów przy alei Słowackiego. Najbliżej przylegające tereny należą do miasta, a kolejna działka do właścicielka, która wyraziła zgodę na ich sprzedaż. Mowa o łącznej powierzchni 3 tysięcy metrów kwadratowych.

Władze powiatu muszą się spieszyć, bo kiedy miasto zmieniłoby plan zagospodarowania terenu, wówczas funkcje planowane przez szpital mogłyby zostać zaprzepaszczone.

POLECANE NEWSY

13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
M.
9 miesięcy temu

A może by tak kupić dobrych lekarzy zamiast działek.

Jerzy---stara SOWA
9 miesięcy temu

Tych co plują na szpital w Ostrowie—zapraszamy do Kalisza, Ostrzeszowa , kępna—czekamy na WAS z niecierpliwością , jesteśmy głodni roszczeniowych i wiecznie niezadowolonych pacjentów z Ostrowa. ZAPRASZAMY .

Abc
9 miesięcy temu

Zgadzam się – najważniejsza jest reorganizacja SORu, bo to jest największa porażka.

Ewa
9 miesięcy temu

które działki zostały kupione?

Smutny
9 miesięcy temu

Sor to wielka porażka ratownik rządzi a lekarze podulni żeby tylko pan ratownik się niezdenerwiwal bo będzie krzyczal panie starosto mam szacunek dla pana ale nie panuje już na prywatne i proponuje stworzyć gabinet dla prokuratora żeby był na bieżąco

ghk
9 miesięcy temu

a moze redaktor zaznaczylby ktore dokladnie dzialki zostaly kupione i za ile?

emeryt
9 miesięcy temu

to fajnie że szpital powiększa swoją posesję jeszcze jakby SOR dopracował ,a najlepiej zlikwidował w obecnej postaci to uznałbym to za sukces .

Doktor
9 miesięcy temu

Jeszcze tylko sor zamknąć bo to patologia nie służba zdrowia i zatrudnić lekarzy bez swoich prywatnych gabinetów normalnie czekasz na NFZ prywatnie w zeszycik czy tel za dwa dni kasa się liczy nie pacjent

Iwona
9 miesięcy temu

Brawa dla p.Starosty.

olek
9 miesięcy temu

i bardzo dobrze,niech sie rozbudowuje

13
0
Napisz co o tym sądziszx