Niecodzienna sytuacja z pięknym happy endem

Udostępnij
Tweet

Takie sytuacje nie zdarzają się często… A jak się zdarzają, to kaliscy ratownicy medyczni zawsze staną na wysokości zadania. Arek i Bartek – ratownicy medyczni pogotowia ratunkowego w Kaliszu w nocy z poniedziałku na wtorek pomogli przyjść na świat małej kaliszance.

Zdarzenie miało miejsce na terenie Kalisza. Zgłoszenie było konkretne: „Zaczął się poród. Widać już główkę!”. Ratownicy medyczni błyskawicznie udali się do domu ciężarnej.

– Był to trzeci poród kobiety. Ratownicy poradzili sobie znakomicie. Na świat przyszła dziewczynka. Po szczęśliwej akcji mama z córką zostały przekazane na oddział położniczy. Dziewczyna otrzymała 10 punktów w skali Apgar – mówi nam Paweł Gawroński, rzecznik szpitala w Kaliszu.

Ratownicy medyczni muszą być gotowi na każde wezwanie. W tym przypadku poród odbył się w domu, ale przypomnijmy, że niemal dwa lata temu – 6 stycznia 2020 roku – kaliski ratownik medyczny Tomasz Stasiak i kierowca karetki, ratownik Piotr Cłapka odebrali poród w karetce.

– O 12:35 otrzymaliśmy wezwanie do miejscowości Pęczek w gminie Błaszki w powiecie sieradzkim. To było wezwanie do 25-letniej kobiety, u której rozpoczęła się akcja porodowa – mówi Tomasz Stasiak. – Na miejscu byliśmy o 12:53, ale do Kalisza mieliśmy jeszcze jakieś 35 km. Dojeżdżając do Kalisza, tuż przy lesie w Borku kobieta powiedziała nam, że to już – relacjonował nam Tomasz Stasiak.

Karetką stanęli na poboczu i się zaczęło. O 13:20, na parkingu jednostki OSP w Borku, na świat przyszła śliczna dziewczynka.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kier
1 rok temu

… z poniedziałku na wtorek… ? a godziny….. 12.35; 12.50; 13.20…..

to właściwie kiedy to było ??

Hugo
1 rok temu

A maseczki mieli ?

Bezlitosny
1 rok temu

Dobrze ze mieli maseczki

Ja
1 rok temu

Ale mi też sensacja.Mało takich sytuacji było?

Ade
1 rok temu

Życzymy zdrówka dla mamy i dziecka🙂 .A ratownikom dziękujemy za wszelkie starania i dobrze wypełniony obowiązek oraz pomoc 🙂

Renia
1 rok temu

Brawo chłopaki !!!!!!!!

yfswyjurhj
1 rok temu

I przez te przeludnienie w kraju i na świecie , mamy teraz co mamy , kowid i inne plany masońskie realizowane przez najbogatszych ludzi tego świata. Podziękujcie dzieciorobom za ten obecny globalny syf.

7
0
Napisz co o tym sądziszx