E-paragon ułatwieniem w handlu

Udostępnij
Tweet

Obecnie e-paragon funkcjonuje w kasach wirtualnych, niebawem wystawianie i wydawanie e-paragonu bez konieczności jego drukowania będzie możliwe na kasach on-line.

To wygoda dla sprzedawcy i klienta.
Ministerstwo Finansów nie będzie śledziło procesu przesyłania e-paragonu klientowi.
Dopuszczenie możliwości wydawania paragonów w postaci elektronicznej, tzw. e-paragonów, umożliwia klientowi wybór, czy chce otrzymywać papierowy paragon fiskalny, czy też woli otrzymywać paragony elektronicznie.

E-paragony mogą być obecnie wystawiane jedynie przy zastosowaniu kasy mającej postać oprogramowania (tzw. wirtualnej). Od czerwca 2020 roku kasy tego typu mogą być instalowane m. in. u przedsiębiorców z branży transportowej, gastronomicznej i hotelarskiej. E-paragon można wystawić i wydać nabywcy, za jego zgodą i w sposób z nim uzgodniony.

Po wejściu w życie nowych przepisów wystawienie e-paragonu będzie możliwe również na kasie fiskalnej on-line.

„To duże ułatwienie zarówno dla sprzedawcy jak i dla klienta” – mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu –

„Sprzedawca oszczędza czas nie musząc generować papierowego wydruku, a kupujący ma dostęp do paragonu w każdym czasie i miejscu, bez ryzyka zagubienia czy wyblaknięcia wydruku”

Nie zostanie narzucony jeden sposób przechowywania i przekazywania paragonów w postaci elektronicznej. Kwestia ta zostanie wypracowana na rynku w drodze samoregulacji. Klient będzie mógł otrzymać paragon elektroniczny np. SMS–em.
Rozporządzenie, przygotowane w porozumieniu pomiędzy Ministrem Finansów i Ministrem Rozwoju i Technologii, zostało już podpisane i obecnie oczekuje na publikację. Przepisy wejdą w życie dzień po ich ogłoszeniu.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Strażacy powitali nowy wóz (zdjęcia)
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Do Marian
1 rok temu

Chyba nie widziałeś jak 70tki w Rossmannie apką cykają.

Elektor
1 rok temu

Ludzi o mentalności niewolnika zawsze było więcej niż wolnych. Dopóki nie mieli praw wyborczych i później dopóki nie było tej całej elektroniki informatyki to jakoś wszystko działało. Informatyka pomogła kontrolować coraz więcej sfer życia. Wspomniani niewolnicy wybierając bezpieczeństwo kosztem wolności, czyli w Polsce głosując na Bandę czworga (PiS, PO, SLD, PSL – obojętnie, bo to to samo) umacnia niewolnictwo. Ci ludzie nie chcą wolności, im wystarczy jak paniska dadzą im michę i budę. Niestety ludzie o mentalności wolnego człowieka na tym cierpią, bardzo! Tak jak piszecie, nie dziwi że ludziom odwala. Sami sobie ten system montują i sami sobie maseczki na ryje zakładają i obroże na szyje. Straszne czasy.

Boże ratuj !!!!!
1 rok temu

Racja! Kontrolują nas na każdym kroku i to z roku na rok coraz więcej. Jeszcze trochę to będziemy żyć i funkcjonować jak takie bezduszne zombie a zwłaszcza po szprycy które to chcą zaaplikować całemu społeczeństwu. Żyć się odechciewa w tym chorym systemie. Wcale się nie dziwię , że ludziom odwala i tyle ostatnio samobójstw. Najbardziej mnie martwi fakt , że normalność już nigdy nie wróci i już nic nie będzie tak jak dawniej.

Sas
1 rok temu

Z czasem wprowadzą e-paragony imienne i tym sposobem fiskus się dowie czy przypadkiem Kowalski nie wydaje zbyt dużo względem dochodu. Kontrola, kontrola kontrola…

Adam
1 rok temu

Jak ktoś nie rozumie co to i po co to już szybko tłumaczę. Totalna inwigilacja społeczeństwa pod przykrywką wygody. Dziękuję. Do widzenia.

kier
1 rok temu

Nie mając przy sobie (a będąc przy kasie) urządzenia elektronicznego … nie sprawdzę czy mnie nie orżnęli . A po odejściu od kasy jest słynne sformułowanie : ” Po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się.”

Marian
1 rok temu

Moja Babcia nie może się tego doczekać. 🤪🤪🤪

Sikorka
1 rok temu

A co mi da i na co mi to , bo nie rozumiem?

8
0
Napisz co o tym sądziszx