Zablokowali budowę wiatraków

Skuteczna okazała się obrona przed powstaniem wiatraków przy miejscowościach Głóski oraz Kotowiecko. Batalia rozpoczęła się 9 miesięcy temu. Sporem okazała się inwestycja składająca się niby tylko z trzech wiatraków, ale z powodu prawa nie mogłyby powstać nowe budynki na sporym, sąsiadującym z nimi terenie.

Po niemal roku okazało się, że nie jest realizowana w 100% zgodnie z prawem. Pomocna okazała się decyzja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie, który nakazał wstrzymać inwestycję i cofnął pozwolenie na budowę. Zdaniem mieszkańców nic tam nie powinno się już dziać, ale z ich obserwacji wynika, że nadal prace są prowadzone. Ubolewają, że policja nie potrafi skutecznie wyegzekwować decyzji.

Protestujący deklarują, że są ZA zieloną energią, na co dowodem są powstające instalacje fotowoltaiczne. Niestety 3 tysiące hektarów byłoby wyłączone z rozwoju i możliwości budów domów czy budynków gospodarczych. Stan ten trwałby kilkadziesiąt lat. Lokalna społeczność uważa, że utraciła nie mogąc rozpoczynać zaplanowanych budów.

Urzędnicy w starostwie powiatowym zarzekali się, że budowa powstaje zgodnie z literą prawa. Dopiero teraz najbliżsi sąsiedzi zostali uznani za stronę w sprawie, a wcześniej byli ignorowani.
„Wszystko było szyte grubymi nićmi” – powiedział przedstawiciel mieszkańców. Wyraził nadzieję, że urzędnicy będą pamiętać, że zostali wybrani przez nich i im powinni służyć.
Dużą zasługę przypisano kancelariom prawnym z dużych miast.

„Mam nadzieję, że cała Polska usłyszy, że z wiatrakami, dużymi firmami, które przychodzą nie wiadomo skąd można wygrać. To nie jest tak, że są bezkarni, bo można z nimi wygrać. To nie jest tak, że grube miliony rządzą nami. My też potrafimy się bronić i to jest najlepszy dowód.” – dodał przedstawiciel mieszkańców.

POLECANE NEWSY

25 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
goffi
10 miesięcy temu

Przecież jak świat światem z wiatrakami jeszcze nikt nie wygrał ! ;)))

Józwa Butrym
10 miesięcy temu

Niezły cyrk. I Władziu dowcipniś, co to mówi, że jak był radnym w powiecie, to nie było żadnych informacji o inwestycjach na jego terenie. Tak to jest jak się bierze dietę za nic. Cyrk jednym słowem i ten pajac w czapce jako frontman.

Krzysztof
10 miesięcy temu

Milcz psie. Pan Krzysztof Rutkowski jest specjalistą jeśli chodzi o skuteczne rozwiązywanie takich spraw.

Ostrowianin
10 miesięcy temu

Szkoda, że nikt nie został poinformany o stawianym przekaźniku sygnału przy ul
Wiklinowej… Nikt nie pytał mieszkańców itd… Może szanowna redakcja by się tym tematem zajęła…

Nsc
10 miesięcy temu

To się jeszcze okaże czy zablokowali skutecznie.

Ciepłownik
10 miesięcy temu

Tam gdzie nie wiadomo o co chodzi, chodzi o kasę. Tylko jeżeli nie wolno wiatraków stawiać, to wolno będzie stawiać np. osiedla? Tam przecież jest bardzo żyzna ziemia i kto zezwoli na jej odrolnienie? Coś tu nie gra.

Xxxxx
10 miesięcy temu

W ciemnogrodzie powinni odcinać dostawy energii elektrycznej

Wiatrak
10 miesięcy temu

Ciemnota i zacofanie , takie to knury ze wsi.

sb
10 miesięcy temu

modlę się za was ciemni ludzie.

kolega z SB
10 miesięcy temu

ciemno wszedzie ,głucho wszędzie,co to będzie ,co to będzie…

25
0
Napisz co o tym sądziszx