W urzędzie rzesza kierowników i dyrektorów

Na dzisiejszej sesji została złożona interpelacja radnego Jakuba Paducha, który zwrócił uwagę na przyrost stanowisk kierowniczych w ostrowskim magistracie. Jest to aż 59 kierowników na 230 urzędników. Proste dzielenie wskazuje, że co czwarty urzędnik ma funkcję kierowniczą.

Zmiana wynika ze zmian w regulaminie organizacyjnym Urzędu Miejskiego.

Dziś w Urzędzie Miejskim 16 dyrektorów wydziałów i 38 kierowników referatów i biur. , Jak no Urząd zatrudniający około 250 osób, przy łącznie 59 (z prezydentami, skarbnikiem i sekretarzem włącznie) stanowiskach kierowniczych można pokusić się o kolokwialne stwierdzenie, że w ostrowskim magistracie… za chwilę będziemy mieć więcej generałów, niż szeregowych” czyli mniej millitarni. Więcej ludzi od zarządzania, niż roboty.” – wyliczał radny Paduch.

W uzasadnieniu wzrostu kierowników można przeczytać:

W celu zwiększenia sprawności i efektywności w odniesieniu do realizowanych zadań, wprowadza się nowe zapisy do Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Dokonane zmiany mają zapewnić lepsze działanie w ramach nowej struktury organizacyjnej, a także uwzględnić zmodyfikowany zakres zadań komórek organizacyjnych Urzędu. dostosowany do aktualnych potrzeb i oczekiwań. W związku z powyższym wydanie niniejszego zarządzenia jest uzasadnione.”

Radny pyta prezydent miasta Beatę Klimek: „Mając na uwadze powyższe, powodujące poczucie pewnego przerostu miejskiej administracji, szczególnie w trudnych finansowo dla samorządów czasach, zwracam się z następującymi pytaniami:

1. Które obszary Urzędu Miejskiego przed 3 listopada br. działały niesprawnie i nieefektywnie, skora konieczna była reorganizacja, na pierwszy rzut oka spowodowała w mojej opinii wyłącznie wzrost liczebności kadry kierowniczej?

2. Które komórki organizacyjne Urzędu Miejskiego zmieniły zakres zadań i jakie to były zadania?

3. Jakie konkretnie potrzeby i oczekiwania spowodowały te modyfikację zakresu zadań komórek organizacyjnych Urzędu Miejskiego? 4. Ile łącznie, w stosunku miesięcznym i rocznym, kosztuje budżet miasta czyli wszystkich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, utrzymanie prawie 60 kierowników?

50 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
prywatny przewoznik
11 miesięcy temu

dajcie to w prywatne rece to wam pokaze jak sie rzadzi i ilu kierownikow mi wystarczy

prywatny przewoznik
11 miesięcy temu

tytlu utyrzedasow a ja na zgode czekalem pol roku smiech na sali

mieszkaniec
1 rok temu

Kiedy tylko raz wprowadzono jednomandatowe okręgi wyborcze w Ostrowie, wtedy większość w Radzie uzyskała PO, durny konfederato. W Ostrowie mieszka większość normalnych ludzi, nie takich jak wy.

Konfederata
1 rok temu

Tylko zmiana ordynacji wyborczej na tz jednomandatowe uwalni ten kraj od popaprancow lewicowych z pepsu, niemieckich peowcow i czerwono-lewicowej szarańczy.

Konfederata
1 rok temu

Tz reorganizacja miała służyć wyłącznie do powiększenia zatrudnienia ludziom z pipsu. A reszta to tylko kamuflaż dla zamyślenia oczu.

Mąż kierowniczki
1 rok temu

Odkąd do swojej żony wołam Pani Kierownik nawet sedes jest czyściejszy

Nienauczycielka
1 rok temu

Ta kadra kierownicza ma zbyt małe gabinety dlatego należy wykarczować park miejski i im wybudować godny gmach. Oczywiście pamiętajmy by potem ofoliować klamki folią za 400.000zł.

do Jacusia
1 rok temu

Coś ci się POmyliło. Jacuś ci powiem, nasza prezydent została nią z poparciem SLD. A poza tym, czego byś tu nie insynuował Jacusiu, to wybrali ją mieszkańcy, dużą większością, oczywiście nie tacy popaprańcy jak ty.

Do Jacka
1 rok temu

A ci z PiS to nie postkomuniści?:)

Jacek
1 rok temu

Na 107 miast w Polsce, w których wybiera się prezydenta, trzech ma PiS, a reszta, to POstkomuniści (czasami dla zmyłki POd różnymi nazwami). Teraz przeliczmy ilu takich „kierowników” jest w całej Polsce? Im większe miasto, tym więcej „kierowników”! Kto realnie zajmuje ciepłe POsadki w skali kraju?! OdPOwiedź jest JEDNOZNACZNA!

50
0
Napisz co o tym sądziszx