OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

14-latek zmarł z dodatnim wynikiem COVID-19

W czwartek do ostrowskiego szpitala trafił 14-letni chłopiec. U mieszkańca Wierzbna wyszedł pozytywny test na obecność SARS-COV-2. Wcześniej jednak stwierdzono Sepsę.

Sepsa jest gwałtowną uogólnioną reakcją zapalną organizmu na zakażenie. Reakcję tę wywołują krążące w krwi drobnoustroje, najczęściej bakterie oraz ich toksyny, ale też grzyby, rzadziej wirusy.

Chłopak był przez tydzień leczony na infekcję górnych dróg oddechowych. W czwartek doszło do gwałtownego pogorszenia się stanu zdrowia. Lekarze nie byli już w stanie mu pomóc i doszło do zatrzymania akcji serca.

Rodzinie składamy wyrazy współczucia.

POLECANE NEWSY
93 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
krytyk
8 dni temu

Jazda z przychodnią w ODOLANOWIE !!!! koniec z poradami przez telefon, lekarze do roboty !!!

Anna
8 dni temu

Gdzie są teraz bohaterzy od billboardów „Mamo, Tato, nie pozwólcie mnie zaszczepić!”

El Polako
9 dni temu

„Mądry nieszczep”. Haha to jakby powiedzieć sucha woda, albo czysty Bałtyk, prawdomówny Ziobro, albo sympatyczny Kaczyński, albo Konfederata, który już kiedyś zaruchał, albo ” mój sąsiad nie pali śmieciami”, albo inteligentny Duda, albo Tusk z prawem jazdy, albo wiarygodny jak anonimowy filmik na YouTube, albo rosyjski Krym, albo bystry Bąkiewicz…

Last edited 9 dni temu by El Polako
zow
10 dni temu

A on nie miał biedak przeciwciał. Pewno rodzice się bali wprowadzać do jego organizmu obcych albo walczyli o jego późniejszą płodność. Takie bajdy opowiadają antyszczepionkowcy na całym świecie.

Ostrowiak
10 dni temu

Sepsa jest zespołem zagrażających życiu objawów niewydolności narządów wywołanym rozregulowaną reakcją organizmu na zakażenie. Na każde zakażenie, także wirusowe, w tym wywołane wirusem SARS-CoV. Jest trudna do rozpoznania, a to właśnie szybka diagnoza jest kluczowa dla skutecznego leczenia.Nie chcę nikogo oskarżać ale prokuratura powinna bliżej przyjrzeć się tej sprawie czy nie został popełniony błąd lekarski przez lekarza prowadzącego wcześniejsze leczenie.

Powiat
10 dni temu

Czego ludzie tak jątrzycie.? Wstydu nie macie. Chłopiec zmarł, czyż nie umiecie pomyśleć co przeżywają teraz Rodzice i rodzina, szkoła, do której chodził, wioska gdzie mieszkał i cała gmina, zapewne cały kraj bo każdego dobrego człowieka śmierć dziecka powala. Polacy, Rodacy zacznijcie nosić maseczkę, to takie proste, a wirus nie będzie się rozprzestrzeniał. Stosujcie dystans, dezynfekujcie ręce. Nie chodźcie niepotrzebnie dla rozrywki do galerii, za duża mobilność sprawia, że umieramy. Czyż nie żal Wam życia? Nie epatujecie żalem po stracie nawet nieznajomego? Nie mówiąc już o dramacie tylu znanych nam osób, bliskich. Cały powiat Ostrowski choruje najbardziej z regionu południowej Wielkopolski. Dlaczego, a no dlatego, że ludzie chodzą bez masek lub maski na brodach. W Odolanowie na tzw ryneczku ścisk, tłok wszyscy zarówno sprzedający jak kupujący bez maseczkek. Młodzi ludzie grupują się pod żabką i w środku bez maseczek. Całe ulice ludzi w ścisku i rzadko można dostrzec Kogoś w masce. Ogarnijcie się wreszcie Rodacy. Żyjmy razem wszyscy po pandemii, a nie płaczmy potem jak jest za późno bo Ten czy Tamten nasz bliski i dalszy znajomy nie żyje. To nasza wina, że nie potrafimy zadbać o innych, a nawet o siebie. Dziękuję. Pozdrawiam i życzę zdrowia dla Każdego

do Tomasz
10 dni temu

Powiedz mi, jakie „żyć normalnie” jeżeli co chwilę zamykają jakiś oddział w szpitalu, bo covidowe przepełnione. Już teraz w niektórych zakładach pracy ludzie są na zwolnieniach chorobowych, a może być jeszcze gorzej.

do Bolo
10 dni temu

Bo prawda jest taka, że wtedy nie było Delty , która jest zdecydowanie bardziej zakaźna.
I nikt z lekarzy epidemiologów nie mówił, że nie będą zakażać, tylko że przechorują dużo lżej i krócej będą zakażać.
No i że dzięki temu nie będą powstawać nowe warianty, ale zaszczepiło się za mało osób.
Dystans, maseczki i dezynfekcja tez poszły w zapomnienie, więc grypa też wróciła.

Bez komentarza
10 dni temu

A Interia napisała że na kovid zmarł a nie że przyczyna była sepsą i nawet nie wspominając o tym to się nazywa wolne dziennikarstwo dodam że komentarze zostały wyłączone tak że obowiązuje tylko jedna prawda wyrazy współczucia dla rodziny

93
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x