3-miesięczny areszt dla liderów marszu

Udostępnij
Tweet

Sędzia Joanna Urbańska-Czarnasiak z Sądu Rejonowego w Kaliszu podjęła decyzję o zastosowaniu 3-miesięcznego aresztu wobec trzech mężczyzn wypowiadających się podczas zgromadzenia zorganizowanego 11 listopada w Kaliszu.

Zanim doszło do aresztowań minęło kilka dni. W tym czasie śledczy analizowali kilkugodzinny materiał zarejestrowany przez m. in. policyjnymi kamerami. Akty oskarżenia i wnioski aresztowe objęły Wojciecha Olszańskiego vel. Aleksander Jabłonowski, Marcina O. oraz Piotra R. z Wrocławia, którego wcześniej skazano za spalenie kukły Georga Sorosa (pochodzenie żydowskie).

Zanim doszło do skierowania do sądu wniosków aresztowych, w przestrzeni publicznej wypowiedzieli się prezydent RP Andrzej Duda:

„Stanowczo potępiam wszelkie akty antysemityzmu. Barbarzyństwo, którego dopuściła się grupa chuliganów w Kaliszu, stoi w sprzeczności z wartościami, na których oparta jest Rzeczpospolita” – napisał prezydent Andrzej Duda.

„Przerażający antysemicki incydent w Polsce przypomina każdemu Żydowi siłę nienawiści, jaka istnieje na świecie” – oświadczył na swoim koncie na Twitterze minister Spraw Zagranicznych Izraela.

Kilka godzin później po reakcji polskich władz dodał

„Jednoznaczne potępienie (antysemickich wydarzeń) przez polskie władze jest ważne i konieczne. Z zadowoleniem przyjmuję ich słowa potępienia i oczekuję, że polski rząd podejmie bezkompromisowe działania przeciwko tym, którzy wzięli udział w tym szokującym akcie nienawiści.”

W poniedziałek rano aresztowano wspomnianych mężczyzn. Zdaniem prokuratury nawoływali do popełniania przestępstw na tle różnic narodowościowych, znieważenia ludności z uwagi na ich przynależność narodową i wyznaniową.

Areszt można zastosować przy spełnieniu co najmniej jednej przesłanki:

– grożąca wysoka kara (od 8 lat więzienia)

– obawa matactwa

– obawa ukrycia się.

Zdaniem kaliskiej prokuratury oraz sędzi Joanny Urbańskiej – Czarnasiak u mężczyźni mogli próbować mataczyć lub ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości. Te argumenty zdaniem obrońców były niewłaściwe, ponieważ wypowiedzi podejrzanych są zarejestrowane przez policję, a mężczyźni mają stałe miejsca pobytu.

CZYTAJ  Koniec procesu pozbawienia życia dwóch osób. Jak się bronili oskarżeni?

Piotrowi R. z Wrocławia przypisuje się winę za słowa:

(…) najciężej Polakom we własnej ojczyźnie żyje się najciężej. „Dlatego jak się zjednoczymy, to zwyciężymy i tę hołotę polskojęzyczną, jak w 1968 roku, pogonimy do Izraela”

Kolejni dwaj mężczyźni skandowali „m. in. „Tu jest Polska, a nie Polin”, „Śmierć wrogom Polski”. Czarę goryczy zdaniem wielu komentatorów przelało spalenie kopii Statutu Kaliskiego, który 700 lat temu zagwarantował Żydom specjalne prawa w sądach w sporach z Chrześcijanami.

Wojciech Olszański po aresztowaniu powiedział: Trzy miesiące pierdla, żeby zadowolić polityków!

Słuchacie Żydowskiego Ministra Spraw Zagranicznych czy jesteście polskimi dziennikarzami? Minister Spraw Zagranicznych z Izraela nie może mówić co ma w Polsce być. Myślicie Polacy czy już całkowicie jesteście niewolnikami? – dodał będąc prowadzonym w kajdankach.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

35 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Szekiel
2 lat temu

Historia kołem się toczy, następny etap to.. sądy jak za czasów Stefana Michnika, sędzi ppłk. Helena Wolińskiej, płk. Mieczysława Widaj, prokuratora ppłk. Czesław Łapińskiego.
Nie sądzę, aby uzasadnienie sądu realnie ukazywało przyczynę aresztowania, czynności wykonano pod naciskiem strony Izraelskiej. To są pierwsi więźniowie polityczni „nowej ery”, a prawda jest w transmisjach z wydarzenia w Kaliszu. Autentyczność tzw. statutu podważano już w 19 wieku, wątpi w nią nawet muzeum polin, jest to dokument o syjonistycznej wymowie-antychrześcijański, wystarczy zapoznać się z treścią.

Wstyd
2 lat temu

prawidłowo – gratulacje dla sedziego za odwagę /polityczna/ . Faszystowskie bydło powinno byc eliminowane ze społeczenstwa od d-cy do szergowego szczekajacego kundla z tego spędu w Kaliszu. Szkoda,ze sprawiedliwość w RP jest taka wolna. Setki policjantów, SM, monitoring dowodowy i nie było tam Komendanta Policji z Jajami aby interweniować już w miejscu i czasie za łamanie prawa. Wiec winnych dla prokuratury powinno byc min 4 za działania i zaniechanie działan ustawowych. Wstyd, aby w 21 wieku w najstarszym, doswiadczonym historycznie Kaliszu, znowu rządziły duchy faszyzmu, nacjonalizmu i- co gorsze, znalazły w tym miesciu setki przyklaskujacych faszystowskich kundli . WSTYD dla nas i ich rodziców, dziadków. WSTYD na cały swiat.
Po co nam POLICJA – jezeli w takim miescie od tygodni nacjonalisci, faszysci, czyki V kolumna przygotowuja sie , działaja a POLICJA jak w latach 30 w faszystowskich niemczech jest odwrócona i daje przez zaniechanie , zezwolenie na tego rodzaju przestepcze dzialania.

Polak Patriota
2 lat temu

Za obrażanie polskiego żołnierza takie tam Frasyniuki i inne inteligentne ,,śmieci „są bezkarne a za mówienie prawdy historycznej o żydkach trafia się do paki takich to czasów żeśmy się doczekali zanosi się że strach będzie być Polakiem

Wiesiek
2 lat temu

Jeśli chce się coś robić na poważnie, to nie trąbi się o tym publicznie. Osobnicy ci zachowali się jak barany i dostali to, na co zasłużyli.

Joshua
2 lat temu

Zastanawiam się, czy hasło „Śmierć wrogom polski” jest antysemickie. Bo jeśli tak, to obawiam się, że ci panowie mają trochę rację.

Al
2 lat temu

ZNOWU brawa do Pani Sędzia i Policji. Nasza Policja ma pełne ręce roboty a wy (naziśći jeszcze dokładacie) im nie potrzebnej roboty Tam z wami na front wschodni .albo do Sztrzelina Wronek albo Rawicza …

M43
2 lat temu

Do Redakcji.
Możecie podać adres „kaliskiej prokuratury”?
Pytam się, gdyż wydaje mi się od dziesięcioleci że prokuratura rejonowa ma swą siedzibę w Ostrowie Wlkp przy ul. Krotoszyńskiej. Zaś sąd okręgowy ma swą siedzibę w Kaliszu. No chyba że sam się mylę?

Do Justi
2 lat temu

Właśnie o to się toczy gra.Już nas skonfiskowali,,tylko mało ludzi zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji.że Żydzi tworząc fałszywą i klamliwą narrację jakoby to Polacy ich zabijali w wojnę, właśnie uchwalili sobie plan Ograbienia Polski na sumę kilkaset miliardów dolarów. Jeżeli ten temat się ziści,a uwierz mi że gdy Tusk i Trzaskowski przejmą władzę w PL to Żydzi te pieniążki mają. Tylko ludzie w tej chwili są tak otumanieni przez media (w większości zydowskie) że są gotowi nawet im dać władzę i sprzedać nasz kraj i wtedy będziemy nie tylko im się kłaniać w pas ale błagać aby dali nam do jedzenia okruchy ze swego stołu.

Kaliszanin
2 lat temu

To typowa nagonka propagandowa. Wypuszczą ich wcześniej niż lewicowo-pisiorscy zwolennicy pomyślą. Cel jest jeden, zastraszyć społeczeństwo i prawdziwych patriotów. Czasy się zmieniają i obecni prokuratorzy pro Ziobrowe będą sądzeni.

W Polsce
2 lat temu

Ruski agent Putina. Co ma pseudo czapeczkę ale nie z Orłem w Koronie. Kopa w pupę i do Putina. To nie są żadni patrioci. To ruski agenci co mają skłucić Polaków i zdestabilizować sytuację w Polsce.

35
0
Napisz co o tym sądziszx