3-miesięczny areszt dla liderów marszu

Udostępnij
Tweet

Sędzia Joanna Urbańska-Czarnasiak z Sądu Rejonowego w Kaliszu podjęła decyzję o zastosowaniu 3-miesięcznego aresztu wobec trzech mężczyzn wypowiadających się podczas zgromadzenia zorganizowanego 11 listopada w Kaliszu.

Zanim doszło do aresztowań minęło kilka dni. W tym czasie śledczy analizowali kilkugodzinny materiał zarejestrowany przez m. in. policyjnymi kamerami. Akty oskarżenia i wnioski aresztowe objęły Wojciecha Olszańskiego vel. Aleksander Jabłonowski, Marcina O. oraz Piotra R. z Wrocławia, którego wcześniej skazano za spalenie kukły Georga Sorosa (pochodzenie żydowskie).

Zanim doszło do skierowania do sądu wniosków aresztowych, w przestrzeni publicznej wypowiedzieli się prezydent RP Andrzej Duda:

„Stanowczo potępiam wszelkie akty antysemityzmu. Barbarzyństwo, którego dopuściła się grupa chuliganów w Kaliszu, stoi w sprzeczności z wartościami, na których oparta jest Rzeczpospolita” – napisał prezydent Andrzej Duda.

„Przerażający antysemicki incydent w Polsce przypomina każdemu Żydowi siłę nienawiści, jaka istnieje na świecie” – oświadczył na swoim koncie na Twitterze minister Spraw Zagranicznych Izraela.

Kilka godzin później po reakcji polskich władz dodał

„Jednoznaczne potępienie (antysemickich wydarzeń) przez polskie władze jest ważne i konieczne. Z zadowoleniem przyjmuję ich słowa potępienia i oczekuję, że polski rząd podejmie bezkompromisowe działania przeciwko tym, którzy wzięli udział w tym szokującym akcie nienawiści.”

W poniedziałek rano aresztowano wspomnianych mężczyzn. Zdaniem prokuratury nawoływali do popełniania przestępstw na tle różnic narodowościowych, znieważenia ludności z uwagi na ich przynależność narodową i wyznaniową.

Areszt można zastosować przy spełnieniu co najmniej jednej przesłanki:

– grożąca wysoka kara (od 8 lat więzienia)

– obawa matactwa

– obawa ukrycia się.

Zdaniem kaliskiej prokuratury oraz sędzi Joanny Urbańskiej – Czarnasiak u mężczyźni mogli próbować mataczyć lub ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości. Te argumenty zdaniem obrońców były niewłaściwe, ponieważ wypowiedzi podejrzanych są zarejestrowane przez policję, a mężczyźni mają stałe miejsca pobytu.

CZYTAJ  Odebrali miejskie becikowe (ZDJĘCIA)

Piotrowi R. z Wrocławia przypisuje się winę za słowa:

(…) najciężej Polakom we własnej ojczyźnie żyje się najciężej. „Dlatego jak się zjednoczymy, to zwyciężymy i tę hołotę polskojęzyczną, jak w 1968 roku, pogonimy do Izraela”

Kolejni dwaj mężczyźni skandowali „m. in. „Tu jest Polska, a nie Polin”, „Śmierć wrogom Polski”. Czarę goryczy zdaniem wielu komentatorów przelało spalenie kopii Statutu Kaliskiego, który 700 lat temu zagwarantował Żydom specjalne prawa w sądach w sporach z Chrześcijanami.

Wojciech Olszański po aresztowaniu powiedział: Trzy miesiące pierdla, żeby zadowolić polityków!

Słuchacie Żydowskiego Ministra Spraw Zagranicznych czy jesteście polskimi dziennikarzami? Minister Spraw Zagranicznych z Izraela nie może mówić co ma w Polsce być. Myślicie Polacy czy już całkowicie jesteście niewolnikami? – dodał będąc prowadzonym w kajdankach.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

35 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
gość
2 lat temu

epoki im się poprzestawiały

Adam
2 lat temu

My nadal jesteśmy poddanymi a żydzi juz 700 lat temu otrzymali glejt na piśmie zwany Statut Kaliski i mieli wyższe przywileje od rdzennnych polaków,Za zabicie na polu chłopa polskiego pan dziedzic otrzymywał kare 50 centnarów zboża do oddania!Dzis za zabicie psa idzie się na 2 lata do wiezienia.Nie jestem sympatykiem pisu ale na kaczora i pis wylewa się o wiele większy hejt i ublizaie jak w kaliszu na marszu i nikt nikogo nie aresztuje.Kiedy my polacy zmądrzejemy?

Tom
2 lat temu

Bardzo dobrze. Do pierdla z gnojami i nie wypuszczać przez 10 lat.

Jędrny Jędrek
2 lat temu

Czyli w skrócie: żydowski rząd wsadził na 3 miesiące do puszki 3 wariatów w mundurach za to że ci spalili kopię jakiegoś odpadu z przed kilkuset lat który dyskryminował Polaków względem Żydów. A to wszystko przy poklasku większości polaczków którzy nie mają pojęcia czego bronią. Chory kraj

Kurzman
2 lat temu

Nareszcie! Zamknąć tych bydlaków na 8 lat!

M43
2 lat temu

Super!
Z tych trzech miesięcy powinno się zrobić min.8 lat „odpoczynku pod specjalnym nadzorem”.

Marian
2 lat temu

Brawo i tak powinno być. Do pierdla powinni jeszcze trafić uczestnicy tego żałosnego marszu oraz wszyscy nie szczepieni w kraju i był by spokój!

NO RESPECT
2 lat temu

I co panie Jaszczur, wielbicielu Łukaszenki? Naciąłeś się pan, tu nie Białystok. Gdzie pańska buta, gdzie pańska siła, gdzie pańscy kamraci? Maszerowałeś potulnie w niebieskich klapkach do aresztu i jakoś nikomu serca nie wyprułeś przy pomocy francuskiego bagnetu, jak to wielokrotnie zapowiadałeś… Ale w gębie moc była…
Ś.p. Agnieszka Fatyga w grobie się przewraca przez to, co to dziadzisko odstawia.
Tak czy inaczej przerwa w pajacowaniu.

w jakim my kraju zyjemy
2 lat temu

Przed sześciu latu podczas koncertu w Gdyni muzyk podarł Biblię.

Kartki podartej księgi „Nergal” rozrzucił wśród publiczności, mówiąc m.in.: „Żryjcie to g…o!”. Nazwał też Biblię „kłamliwą księgą”, a Kościół katolicki – „największą zbrodniczą sektą”. Kartki spalili później fani zespołu.
vs
spalenie dokumentu

Rabina zamknąć
2 lat temu

Aresztować Rabina który nakazał przerwanie ekshumacji w Jedwabnym powodując tym samym działanie na niekorzyść Państwa Polskiego oraz powielanie kłamstw mające na celu uzyskanie korzyści majątkowej

35
0
Napisz co o tym sądziszx