Ruszyła budowa nowoczesnego przedszkola

Udostępnij
Tweet

Budowa nowoczesnego i ekologicznego przedszkola przy ulicy Staroprzygodzkiej oficjalnie ruszyła. We wtorek, 16 listopada, wmurowano kamień węgielny pod bardzo oczekiwaną w mieście inwestycję. Drzwi przedszkola dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców otwarte zostaną 1 września 2022 roku.

– 9 600 000 złotych – tyle będzie nas kosztowała budowa od podstaw nowoczesnego przedszkola przy ulicy Staroprzygodzkiej. To tu, na Osiedlu Zacisze Zębców, stawiamy 12-oddziałowe przedszkole dla niemal 300 najmłodszych ostrowian. Dziś oficjalnie rozpoczęliśmy tę inwestycję! Akt erekcyjny pod budowę nowego przedszkola wmurowaliśmy razem z dziećmi z Przedszkola nr 2 “Jarzębinka”. I to właśnie one nowy rok szkolny 2022/2023 rozpoczną, jako pierwsze, w pięknie wyposażonym, nowoczesnym obiekcie przy ulicy Staroprzygodzkiej – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Przy realizacji tego zadania wykorzystane zostaną innowacyjne technologie stosowane po raz pierwszy w Polsce. Dzięki takiemu rozwiązaniu obiekt będzie ekologiczny, pasywny, a dodatkowo wyposażony w pompy ciepła, fotowoltaikę, zbiorniki na deszczówkę, a zasilany będzie “zieloną energią” z Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

– Jestem przekonana, że będzie to przedszkole nowoczesne, bardzo dobrze wyposażone oraz – co bardzo istotne – ekologiczne. Nowy obiekt stwarza nowe możliwości dla rozwoju i edukacji dzieci, które w pełni wykorzystamy – zaznacza Beata Kieliba, dyrektor Przedszkola nr 2 “Jarzębinka” w Ostrowie Wielkopolskim

Osiedle Zębców to dzielnica Ostrowa, która rozwija się w sposób niezwykle dynamiczny. Tutaj tych miejsc przedszkolnych i szkolnych zaczyna brakować. Realizowana przy ulicy Staroprzygodzkiej inwestycja to spełnienie oczekiwań mieszkańców naszego miasta.

– W obiekcie przy ulicy Staroprzygodzkiej jako pierwsze znajdą miejsce dzieci z Przedszkola nr 2, które mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 6. Dzięki temu szkoła zyska dodatkową przestrzeń, którą będzie można zaadaptować na nowe sale lekcyjne – dodaje Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ  Jechał wężykiem. Wydmuchał sporo (zdjęcia z zatrzymania)

W nowym przedszkolu, poza salami z łazienkami, szatniami i magazynami znajdzie się również część administracyjno – socjalna z sekretariatem, pomieszczeniem dla logopedy i pokój pielęgniarski. Jeden z segmentów budynku przeznaczony zostanie na kuchnię, dzięki której przedszkolaki zjedzą przygotowane dla nich posiłki.

– Nie byłoby tej inwestycji bez współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Nawiązaliśmy taką współpracę jako pierwsze miasto w Polsce poniżej 100 tysięcy mieszkańców. Budowa przedszkola przy ulicy Staroprzygodzkiej to jedno z wielu zadań realizowanych w ramach Wielkiego Programu Rozwoju Miasta do 2023 roku – podkreśla Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jozio
2 lat temu

Najpierw usuncie smrod z naszego osiedla a potem budowac przedszkole .

Franio
2 lat temu

Gadżet przedwyborczy pani Klimek- dwa nowe największe w Ostrowie przedszkola, to na Staroprzygodzkiej i to na Dobrej. Spada liczba urodzeń, a Ostrów inwestuje w kolejne dwa wielkie przedszkola na obrzeżach miasta. Za kilka lat miasto zamknie i sprzeda te starsze i mniejsze, w których remont ostatnimi laty miasto włożyło niemałe środki, a rodzice będą wozić dzieci do 3-4 wielkich przedszkoli na obrzeżach miasta. Będą się cieszyć.

Evil
2 lat temu

Inicjatywa dobra, tak jak darmowe 10h w przedszkolu. Niestety Pani prezydent się z tego wykręciła, a kto daje i odbiera…

Xxx
2 lat temu

Po co budować miasto już niedługo będzie miastem emerytów i rencistów młodzi uciekają

Ostrowianka
2 lat temu

W szkole 6 to już dzieci miejsca nie mają niemal na zabawę. Wszystko zabetonowane… Wielka hala na wynajem … I orlik …niby głównie dla dzieci…

Adam
2 lat temu

Jest i ona na foto! Z maluchami. A że nie zrobiła sobie foto jak podpisuje dokument za podwyżkami za wywóz śmieci. Tak nas robią w balona. Nie za swoje buduje ale w pierwszym szeregu stoi. Co za news! Budowa przedszkola! W XXI wieku. Cóż za heroizm!

leon
2 lat temu

Nie , teraz to jestem osłabiony i to poważnie. Najpierw <Spalineczka< przedszkole przy najbardziej ruchliwym skrzyżowaniu w Ostrowie .
Teraz Staroprzygodzka z oparami ze składowiska odpadów – ludzie proszę nieeeeeeee

bc
2 lat temu

Bo mieliśmy duże i nowoczesne przedszkole, ale władze miasta postanowiły je sprzedać Netii.
Bo niż demograficzny. A teraz znowu trzeba budować.

~JA
2 lat temu

a na spacerki dzieci będą chodziły na wysypisko, powdychać świeżego …. smrodu

9
0
Napisz co o tym sądziszx