OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Będą zwolnienia podatku od nieruchomości za ekologiczne rozwiązania?

Radny Mateusz Nycek zaproponował prezydent miasta Beacie Klimek by zwolnić z podatku od nieruchomości właścicieli budynków podłączonych do instalacji fotowoltaicznej czy innych odnawialnych źródeł energii (takich jak np.: kolektor słoneczny, pompę ciepła, rekuperator lub gruntowy wymiennik ciepła) jest jednym z samorządowych narzędzi (stosowanych z powodzeniem np. we Wrocławiu) wspierających budowę energetycznego i ekologicznego miasta.

Z powodu nieuwzględnienia tego rodzaju preferencji w przedstawionej polityce podatkowej Ostrowa Wielkopolskiego na rok 2022, jednocześnie rozumiejąc potrzebę szczegółowego i trwającego w czasie przygotowania tego nowego zwolnienia podatkowego pod względem inwentaryzacyjnym, ekonomicznym, logistycznym i formalno-proceduralnym (m.in. opinia UOKiK) zwracam się postulatem podjęcia przez Urząd Miejski takich działań przygotowawczych, aby zwolnienie z podatku od nieruchomości właścicieli budynków podłączonych do instalacji fotowoltaicznej czy innych odnawialnych źródeł energii w naszym mieście było możliwe od roku podatkowego 2023. – napisał radny w interpelacji.

Prezydent Beata Klimek poinformowała, że Wydział Finansowy Urzędu Miejskiego rozważy możliwość wprowadzenia zaproponowanego zwolnienia w roku 2023. – Jednakże przy podejmowaniu takich decyzji należy mieć na uwadze bieżącą sytuację gospodarczą w kraju, która często przekłada się na znaczne uszczuplenia dochodów samorządu. – dodała Klimek.

POLECANE NEWSY
17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ekol
16 dni temu

Czy do ulg zostaną zaliczone rozwiązania, wykorzystujące wodę do podlewania ogrodów z dachów posesji( z podziemnych magazynów)?-:)

Janek
19 dni temu

Do Janek … „ możesz zamontować bez wkładu własnego co wiąże się z wyższą stawką raty miesięcznej” jeśli z powodu niskich dochodów nie jestem w stanie odłożyć odpowiedniej sumy na początek to będę miał na wyższą ratę miesięczną?

precz z UE
20 dni temu

mam w doopie unijne wymysły z zielonym ładem, będę palic tradycyjnie

do Janek
20 dni temu

o jakich wielkich pieniądzach na wkład piszesz? Instalacje fotowoltaiczną możesz zamontować bez wkładu własnego co wiąże się z wyższą stawką raty miesięcznej

Konfederata
20 dni temu

Proponuję ogrzewanie w każdym domu na jaką kogo stać!!! . Stare buty, kartony, generalnie śmieci. Niech przestępcy pisowscy wprowadza jeszcze większe podatki od wszystkiego co jest możliwe i nie możliwe a stanie się to normalną. Podpisują z czerwoną Bruksela pakty Zielony Ład a my obywatele będziemy zimą koksowniki używać w domach i palić czym się da. Bo na nic nie będzie nas stać

kier
20 dni temu

pewnie sam założył i teraz nie chce płacić podatku …..
Podatek i to większy powinni płacić użytkownicy „kopciuchów”

Konfederata
20 dni temu

Szanowny Panie bezradny Nycek, co jada Pan na śniadania, że takie chore pomysły rodzą się u Pana wyprostowanych fałdach mózgowych? Podatek to chora danina na rzecz miasta pod warunkiem, że są dobrze inwestowane. Gdzie tu równość według prawa. Albo wszyscy albo nikt.!!!

jeżyk
20 dni temu

Zadnych ulg nie będzie. Tylko dokładają kolejne podatki i podnoszą oplaty. Ciekawe czym caryca nas wkrótce zaskoczy

Janek
20 dni temu

By zakupić takie instalacje najpierw trzeba mieć spory wkład własny więc jak zwykle zamożniejsi będą mieli ulgi a reszcie się podniesie podatki.

Jurek
21 dni temu

Do bors, nie ma nic, ulga nie dla wszystkich, tylko szum medialny. Masz w domu gaz, nie ma dotacji na piec na eko groszek, ulgi też żadnej na opał nie ma.

17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x