Młodzież będzie walczyć o klimat

W piątek 5 listopada od godziny 12:00 będziemy protestować na ostrowskim Rynku przeciwko bezczynności polityczek i polityków w kwestii zmian klimatu.

W niedzielę, w Glasgow, rozpoczęła się konferencja ONZ – COP26. My, dzieciaki, których nie słuchacie, stoimy tu OD PONAD 2 LAT, mówimy o działaniu, o wspólnocie i sprawiedliwości społecznej, a osobom decyzyjnym nadal brakuje wyobraźni, solidarności i rozsądku, żeby zająć się wreszcie działaniem na poważnie.

Było: “dość słów, teraz czyny!”, było: “sprawiedliwa transformacja teraz!”. Czy więc obecne na COPie osoby decyzyjne mogą wreszcie okazać podstawową troskę o ludzi, których mają w obowiązku reprezentować? Czy mogą ich wreszcie wysłuchać? Głos nauki jest jednoznaczny, wnioski z raportów IPCC nie pozostawiają złudzeń, czego jeszcze brakuje osobom u władzy, żeby wykazać się podstawową troską o osoby, które powinny reprezentować? ILE JESZCZE COPÓW PRZED NAMI? Jak katastrofalna musi być sytuacja, by wreszcie zauważono, że trzeba powstrzymać kryzys? Konieczne są ambitne działania ponad podziałami, tu i teraz! Inaczej będzie za późno – dla wszystkich.

Zdeterminowani, bo rozumiemy czym jest kryzys klimatyczny i jak mało czasu mamy na wprowadzenie zmian. Wsłuchani w głos nauki i potrzeby naszych społeczności, świadomi, że nikt nie jest bezpieczny, póki wszyscy nie jesteśmy bezpieczni. Młode, głośne, walczące o przyszłość i bezpieczeństwo nie przestaniemy działać, dopóki osoby decyzyjne nie zaczną. Nie powinno nas tu być! Jednak nie będziemy bierni, nie przestaniemy głośno mówić o zagrożeniach, dopóki nie zaczniecie nas słuchać.

Dlatego aktywiści z całej Polski w ten piątek wyjdą na ulice, walcząc o swoją przyszłość, a razem z nimi młodzież z Ostrowa, która ma dość pustych obietnic!
Strajkować będziemy w miejscu, pod Ostrowskim Ratuszem na Rynku.

POLECANE NEWSY
18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Huncwot
7 miesięcy temu

Był zlot najbogatszych i najważniejszych tego świata, po zakończeniu wsiedli na pokłady swoich prywatnych odrzutowców i polecieli wydzielając tony zanieczyszczeń. Dla kogo to pytam – ekodebile?

Tina
7 miesięcy temu

Szanowna młodzieży! Zacznijcie od siebie. Zabierajcie śmieci, które wytwarzacie, ze sobą. Latem, jak wracałam po zombie w parku, było widać jak młodzież siedziała na pikniku, a w opuszczonych kręgach na trawie leżały: papier, puszki, butelki po różnych napojach /%-wych też /.

FunnyGames1754
7 miesięcy temu

Młodzież to niech lepiej walczy o nie przyjęcie szczypawki. Interesujcie się na prawdę ważnymi rzeczami. Tu chodzi o naszą przyszłość i wolność…

Jan
7 miesięcy temu

Tak wycofać węgiel i wszystko inne a ludzie na bezrobocie czy Wy pseudo ekolodzy myślicie? Nie jest problemem węgiel i drewno tylko inne artykuły w piecu palone oraz samoloty i samochody

do mariano
7 miesięcy temu

No właśnie przez takie myślenie te spłodzone dzieci nie będą miały wody, nie stać ich będzie na żywność czy energie elektryczną, ale za to będą sobie mogły pochodzić po jeziorach – wyschniętych.

Grizli
7 miesięcy temu

Michu, mimo, że na to zasługujesz, to nie życzę ci żebyś na własnej skórze sprawdził bajkę o c19.

głupi
7 miesięcy temu

młodzieszszszsz. w nich nadzieja.

do Obywatel_X
7 miesięcy temu

Tutaj dotknąłeś sedna problemu. „Zatroskana” młodzież co zmienia co chwilę telefony i inne sprzęty na te co są bardziej cool.

Przedstaw się
7 miesięcy temu

Pierdoły. Jeden wulkan w wybuchu wyrzuca koszmarne ilości rozmaitych popiołów i gazów i co? I nic. Tym bardziej działalność człowieka wpływ na klimat na Ziemi ma wpływ w sumie zerowy. Promując fotovoltaikę i wiatraki napędzacie tylko drożyznę prądu. Biedni płacą za te wasze głupoty.

kit
7 miesięcy temu

Tak i połowa będzie miała w dloniach plastikowe butelki z napojem skandując dbałość o planetę.

18
0
Napisz co o tym sądziszx