Nasi posłowie wspierają segregację sanitarną

Na posiedzeniu w Sejmie został poddany pod głosowanie projekt Konfederacji, który miał zablokować segregację sanitarną w Polsce pod pretekstem ogłoszonej pandemii COVID-19. Wszyscy lokalni posłowie i posłanki odrzucili projekt, tym samym dopuszczając segregację sanitarną.

Śledząc doniesienia z Australii, Austrii czy Czech można zauważyć, że dostępność kilku szczepionek nie zaprzestała odbierania praw wolności obywatelom. W tych krajach, uważanych dotąd za demokratyczne i nowoczesne, są ostatnio wdrażane przepisy utrudniające normalne życie osobom, które z różnych powodów się nie zaszczepiły przeciwko COVID-19 – choćby dlatego, że wcześniej przeszły chorobę. Tu warto dodać, że nawet osoba zaszczepiona może być roznosicielem wirusa SARS-CoV-2.

Od wczoraj w Czechach obowiązkowe są certyfikaty covidowe dla osób chcących skorzystać z usług restauracji. Personel lokalu przed obsłużeniem ma sprawdzić czy klient jest zaszczepiony lub przez ostatnie pół roku ma udowodnione przechorowanie COVID-19. Kara dla restauratorów za niesprawdzanie ma wynieść w przeliczeniu nawet pół miliona złotych.

We Wiedniu do klubu nie wejdzie się bez certyfikatu lub dowodu bycia ozdrowieńcem. Do sklepów można wejść w specjalistycznej maseczce FFP2. Na pozostałym obszarze Austrii tylko niezaszczepieni mają nosić takie maseczki.

Australia z Nową Zelandią przodują zaraz za Chinami w daleko idących restrykcjach covidowych. Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern potwierdziła, że jej rząd tworzy dwie kasty ludzi. Zaszczepieni będą otrzymywać specjalne przywileje.

Na korzyść niezaszczepionych Polaków przemawia fakt, że najwięcej osób niezaszczepionych jest w bastionach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, czyli we wschodnich województwach. Dlatego można domniemać, że PiS nie będzie uderzać w swój elektorat. Patrząc jednak na wynik wspomnianego na wstępie głosowania można być przekonanym, że w przypadku dojścia do władzy pozostałych dużych partii, śruba covidowa zostanie dokręcona.

84 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pookku775
1 rok temu

Jak bedziesz chcial bzykac sie ze swoja zona i ona nie chce sie szczepic a ty tak to co.. Rozwiedziesz sie.. Jak co to podaj jej adres

Konfederata
1 rok temu

Jacy nasi posłowie, chyba bezwolne, bez rozumu marionetki w rękach swojego Guru. Tacy ludzie głosujący za segregacją sanitarną powinni siedzieć w więzieniu bo to jedyne miejsce dla nich. Konfederacja ma dobrą pamięć i za zbrodnie segregacjne wyciągnie konsekwencje prawne gdy Sądy w Polsce będą niezależne.

Miś
1 rok temu

Nie odnosiłem się do wolnego rynku tylko do słów . „mniejszej użyteczności ” Jestes zaszczepiony więc nie masz czego się bać, mozesz szczepić się ile razy chcesz osoby nie zaszczepione są świadome ryzykak i zgodnie z twoja retoryka wkrotce wygina,
czego się więc boisz. Nie obrażam Cię więc proszę abys swoja prymitywna chęć obrażania zostawił do równych sobie. Nie odnosiłem się zagrozenia śmiercią tylko do proponowanych rozwiązan względem osob niezaszczepinych. Proponuję posłuchać tego Pana i https://m.youtube.com/watch?v=BwveeOmDN4o do czego to prowadzi były wiezien z Auschwitz na obchodach oświęcimskich . Statystyki są jak stringi resztę chyba znasz. Prawda jest ze słyszymy ze w szpitalach są przedewszystkim niezaszczepieni jednakże co do sposobu liczenia i podawania stosunku zarażonych mam ograniczone zaufanie. Słyszymy również ze stosunek ten w państwach wyszczepionych jest zupełnie inny. Wciąż brak dowodu na segregacje dzisiaj Pan niedzielski oglosil pierwszy krok w służbach medycznych, bez kar ale z możliwością rozstania .

Czekam
1 rok temu

No hej Misiu, to się nazywa wolny rynek. Bardzo często klienci, życzą sobie, żeby np hydraulik przychodzący do nich do domu, był zaszczepiony. Nie jesteś zaszczepiony, twoja wartość jako pracownika wówczas spada.

Gdyby nie tacy jak wy, wielu ludzi by uniknęło pośredniemu, masowemu morderstwu, które niezaszczepieni z własnej woli popełniają.
W samej Wielkiej Brytanii oficjalne rapot rządowy szacuje, że dzięki szczepionkom w tym roku uniknięto około 100 tysięcy śmierci. W Polsce postawa antyszczepionkowa 50% obywateli prowadzi do wielu tysięcy śmierci. TAK SIE NIE ZACZYNAŁ! A KOŃCZYŁ HITLERYZM, czopku.

i tak, mogę roznosć, ale przynajmniej zrobiłem i robię wszystko, co w mojej mocy, żeby uniknąć. Wy w tym czasie beztrosko zabijacie.

Tak w szpitalach są wszyscy. W proporcji 80:1 przewazają niezaszczepieni. To przygniatająca statystyka, totalna orka teorii antyszczepionkowych. Zdarza się, że zaszczepiony umiera, niezaszczepieni umierają w tym momencie już masowo.

i wciąż brak dowodu na segregację. Same anonimowe opinie i przekręcanie rzeczywistości.

Miś
1 rok temu

Nieprawda, nie ma wciąż obowiązku szczepień w Polsce dla żadnej grupy zawodowej. Jeśli ktoś grozi zwolnieniem, to z powodu mniejszej użyteczności zawodowej. Przykład: klienci firmy mogą sobie z różnych prywatnych zażyczyć, że osoba z firmy, z którą mają kontakt ma być zaszczepiona. Firma, która nie spełnia oczekiwań klienta, traci go. To wolny rynek.
Odp.
Głupszego wytłumaczenia nie słyszałem „mniejsza użyteczność zawodowa” czyli jest segregacja ponieważ jest zależna od poglądu osób trzecich , co do braku obowiązku szczepień , kolega chyba nigdy nie pracował pod presją idąca z góry , to jak mówienie o Tym, że komisja dyscyplinarna nie przenosi politycznie niewygodnych sędziów.
Ładne słówka nie zabielą rzeczywistości.

Gdyby nie tacy jak wy, już dawno wszyscy żyliby normalnie, więc segregujące się sami, usiłujecie sami, zamykacie gospodarkę na własne życzenie. Jesteście przyczyną tych kolejnych fal, sprawcą i winnym.
Odp.
„Gdyby nie tacy jak Wy” , segregacja w Państwie Hitlerowskim zaczynała się od drobnych zakazów najpierw od zakazu siadania na ławeczkę przez „Żydów” aż do gett. Więc nie mów , że jesteśmy winni bo to nie prawda.
Ja natomiast mogę odpowiedzieć gdyby nie tacy to nie było by zgonów poszczepiennych , tzn że jesteście winni za śmierć osób zmarłych po szczepieniu mających problemy zdrowotne po zaszczepieniu, to znaczy że też jesteście winni ?.


Zastanawiam się co by się stało gdyby podawać ile osób dziennie zdiagnozowano za pomocą prawdziwej diagnostyki na, hiv (a nie testów o których sam producent mówi że nie powinny do tego służyć ) , ilu z nich zmarło to jak by zareagowano na to , przecież to też nazywa się epidemią wynikająca z naszych codziennych życiowych wyborów. Wszystko można wytłumaczyć krasomówczo.

Wiesz co jest pośrednie?
Wy, roznosiciele zarazy, inkubatory nowych odmian wirusa, wy jesteście ogniwem pośrednim, który może wyhodować zarazę, na którą nasze szczepionki mogą nie działać, wy – ogniwo pośrednie, przechowalnia infekcji między wirusem, a nami.
Odp.
O ile się nie mylę , to zarażać i roznosić chorobę mogą również zaszczepieni więc, też jesteś ogniwem pośrednim. Wg najnowszej narracji preparat ma chronić przed ciężkim przebiegiem.
W szpitalach znajdują się zarówno anty jak i pro szczepionkowcy.

Czekam
1 rok temu

W projekcie ustawy „stop segregacji blablablabla” Konfederacji nie ma ani jednego artykułu zakazującego naśmiewania się z niezaszczepionych.
Tragedia

Czekam
1 rok temu

W Odp do Poety:

Zaszczepieni nie są poddawani kwarantannie nawet po kontakcie z chorym, nie muszą być na kwarantannie po powrocie z zagranicy (dlaczego skoro też mogą zarażać?)

—————
ODP:
Kwarantannie według prawa podlegają wszystkie osoby po kontakcie z chorym.
Prawo przewiduje wyjątki: np zaszczepieni, lub nieszczepieni w szczególnej funkcji lub zawodzie.
To jest odwrotne działanie. To przywilej zaszczepionego, jego powrót do normalności. Tak ten powrót wygląda. Dostajesz coś za coś. To przykład nagrody za szczepienie, nie stłamszenie

Dodatkowo już spieszę z odpowiedzią: ryzyko zarażenia się od osoby w pełni zaszczepionej jest statystycznie 80% niższe (to się zmienia z czasem), niż zarazić się od osoby niezaszczepionej. To ocena ryzyka. W pasach też możesz nie przeżyć wypadku samochodowego, a jazda z przepisową prędkością zmniejsza, nie wyklucza wypadku, czy potrącenia kogoś po drodze.

Szczepionka to jak pasy, to jak jazda z dozwoloną prędkością. To tylko warstwa ochronna, a nie gwarancja.

Wojskowi, policja i medycy byli zmuszani do przyjęcia szczepienia pod groźbą zwolnienia z pracy.

—————
ODP:
Nieprawda, nie ma wciąż obowiązku szczepień w Polsce dla żadnej grupy zawodowej. Jeśli ktoś grozi zwolnieniem, to z powodu mniejszej użyteczności zawodowej. Przykład: klienci firmy mogą sobie z różnych prywatnych zażyczyć, że osoba z firmy, z którą mają kontakt ma być zaszczepiona. Firma, która nie spełnia oczekiwań klienta, traci go. To wolny rynek.

—————-
Do szpitali przy porodach rodzinnych tylko zaszczepieni tatusiowie.

ODP:
Nie, to kompletna bzdura. Zasady dopuszczania do porodów są dla wszystkich takie same.

—————-
Szczepionki są bezpłatne testy płatne.

ODP;
Testy są płatne dla wszystkich. Segregacja byłaby gdyby w tym momencie wprowadzić zakaz szczepień dla nieszczepionych. Odciąć im tę możliwość. Tak – to byłaby segregacja.

—————-
Wszechobecne straszenie niezaszczepionymi.

ODP:
To wam przeszkadza?

A kto, przepraszam, straszył że „zaszczepieni będą już w październiku MASOWO UMIERALI”. No cóż, mamy listopad.

Kto straszył chipami, kolcem białka, „nieprzetestowane preparatem”.
Jak pokazuje doświadczenie krajów porządnie zaszczepionych, nic z waszego wszędobylskiego straszenia się nie sprawdziło. NIC

To jest ta sławetna „segregacja”? Boli was, że się z was ludzie śmieją? Co wy tacy wrażliwi jesteście na swoim punkcie?

—————-
To jest przymus pośredni…

ODP
Wiesz co jest pośrednie?
Wy, roznosiciele zarazy, inkubatory nowych odmian wirusa, wy jesteście ogniwem pośrednim, który może wyhodować zarazę, na którą nasze szczepionki mogą nie działać, wy – ogniwo pośrednie, przechowalnia infekcji między wirusem, a nami. Gdyby nie tacy jak wy, już dawno wszyscy żyliby normalnie, więc segregujące się sami, usiłujecie sami, zamykacie gospodarkę na własne życzenie. Jesteście przyczyną tych kolejnych fal, sprawcą i winnym.

Jesteście pośrednio sprawcą wielu tysięcy śmierci. Pośredni hitleryzm. Pośredni masowa zagłada. WPROWADZACIE SEGREGACJĘ ZDROWOTNĄ. Ci z wątłym zdrowiem często nie mają z waszą ideologią szans, zostają zarażeni i umierają.
To jest pośrednie, a nie wasza bolączka, bo są o was memy.

Nie mylcie segregacji z waszym bólem dupy.

Poeta
1 rok temu

Przykład segregacji sanitarnej:
Zaszczepieni nie są poddawani kwarantannie nawet po kontakcie z chorym, nie muszą być na kwarantannie po powrocie z zagranicy (dlaczego skoro też mogą zarażać?)
Wojskowi, policja i medycy byli zmuszani do przyjęcia szczepienia pod groźbą zwolnienia z pracy. Do szpitali przy porodach rodzinnych tylko zaszczepieni tatusiowie. Szczepionki są bezpłatne testy płatne. Wszechobecne straszenie niezaszczepionymi. To jest przymus pośredni…

Miś
1 rok temu

Być może naszym szczęściem jest, że siła rozkłada się 50 %. Ponieważ przy tak głębokim podziale działa jeszcze hamulec w głowie rządzących. Kolejne możliwe wybory też są jakaś siła dla nas poniewaz wśród obu dominujących sił nie ma chęci dociskania a wynika to z tego ,iż w obu zantagonizowanych grupach są wyborcy obu frakcji. Patrząc na liberalna demokratyczna Europe z środkami przymusu i kroczącej segregacji gdzie stopień bezprzymusiwego wypreparowania najpierw przekroczył magiczne 50% a teraz stosowane są coraz to nowe wybiegi liberalnej Europy w celu „zachecenia” do „dobriwolnego” szczepienia i rezygnacji z własnych przekonań, to nasz rząd zachowuje się w miarę rozsądnie z dużą dozą ostrożności względem społecznego oporu . Pytanie należy zadać czy nowy rząd po ewentualnie przesileniu w kierunku liberalnej Europy nie naciśnie gazu by szaleństwo Europy dogonić w zakresie, covid. Lewactwa i innych głupot siejących zamęt społeczny i gospodarczy w naszych głowach i portfelach. Należy płakać nad brakiem możliwości wyboru ponieważ każda frakcja niesie za sobą głupotę swoich idei. Jeśli sami nie zauważymi ze wszystko ma być białe lub czarne i nie znajdziemy wspólnego koloru szarisci to możemy obudzić się w najlepszym przypadku bez praw a w najgorszym w wojnie spoleczno ideologicznej i domowej .

Antynacjonalista
1 rok temu

Po jakiego czorta nieszczep idzie do szpitala do „pseudolekarzy”? Jak można do szpitali, w których tylu opłaconych przez big pharme lekarzy, posyłać bliskich? Przecież wystarczy, że otworzy się sekcję komentarzy na YouTube.

Nie szczepić może się każdy, ale co w szpitalach robi ktoś, kto aktywnie w necie namawia do nieszczepienia się? Po chuu aktywista nieszczep lezie do szpitala? W jakim celu?

Nieszczep przecież SEGREGUJE medyków na tych super – z youtuba, pozbawionych licencji lekarskiej i na tych ze szpitali, tych bredzących – posiadających licencję lekarską.

Last edited 1 rok temu by Antynacjonalista
84
0
Napisz co o tym sądziszx