Doszczętnie spłonął dom i garaż. Sąsiedzi zorganizowali zbiórkę

W piątek rozegrał się rodzinny dramat w miejscowości Topola Osiedle. Chwilę po 12 sąsiedzi zauważyli pożar budynków na posesji przy ulicy Łąkowej. Świadkowie wynieśli przez okno mieszkankę z zagrożonego domu oraz ewakuowali mieszkańców z budynku obok. Ogień jednak rozprzestrzeniał się błyskawicznie z powodu kilkumetrowych języków ognia wydobywających się z przyłączy gazowych. Dodatkowo w garażu były zmagazynowane opony i inne łatwopalne przedmioty.Wszystko spłonęło.

Jednak z sąsiadek założyła zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych mieszkańców.

Spłonął dom z garażem mojego sąsiada, stracił cały dorobek swojego życia. Sąsiad jest na emeryturze i jego żona również, jest bardzo pomocnym, życzliwym człowiekiem, chemy mu pomóc w odbudowie domu, który stracił w parę godzin. Został bez niczego!!! Liczy się każda złotówka.

https://zrzutka.pl/ers5z9

CZYTAJ  Jechał "nową" trasa do znanej firmy i rozbił się

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Eva
1 rok temu

Do Groszek – Gdzie ty się ubezpieczasz w jakiej firmie (TU), która nie wypłaci ci odszkodowania za zalanie domu lub zerwanie dachu przez wiatr – bo nie zrobiłeś przeglądu kominów??? Ale dobrze, że poruszyłeś bardzo ważny temat.
Fakty są takie, że posiadacz budynku ma obowiązki wynikające z prawa budowlanego, które wyraźnie nakłada na właścicieli domów obowiązek przeglądów różnego typu instalacji. Dotyczy to nie tylko przeglądów kominów i wentylacji, ale również innego typu instalacji np. gazowej, fotowoltaicznej, elektrycznej i jeszcze kilku innych (jeżeli dom takowe posiada). Przypomnieć należy również, że przeglądy takie muszą wykonywać fachowcy posiadający do tego rodzaju czynności uprawnienia. (Częstotliwość, rodzaje przeglądów oraz kto może ich dokonać – czytaj ustawę.) Niestety są to koszty i to spore, które nie wszyscy właściciele domów uwzględniają w swoich portfelach. Podobnie jest z ubezpieczeniem – wszyscy wiedzą, że powinno być, ale wielu liczy na to że zaoszczędzą. Natomiast żadne Towarzystwo nie wypłaci odszkodowania, jeżeli przeglądy okresowe określone w prawie budowlanym zostały zaniechane i będzie to przyczyną zdarzenia lub ma bezpośredni związek z przyczyną zdarzenia objętego ubezpieczeniem. Zatem związek przyczynowo-skutkowy dla towarzystwa jest wiążący.
Dobra rada – Jeżeli twój ubezpieczyciel mówi coś innego, to jak najszybciej zmień ubezpieczyciela (TU)

dziwne to
1 rok temu

Koza nie udawaj, że nie widzisz linku piszesz to samo na dwóch portalach

Edek
1 rok temu
Groszek
1 rok temu

Apeluję do wszystkich którzy się ubezpieczyli i np. mają kominek na paliwo stałe, wg ustawy przegląd powinien być realizowany 2 razy w roku! kiedy coś się stanie a nie będziecie mieli przeglądu, ubezpieczyciel na pewno zakwestionuje wypłatę odszkodowania. Szkoda nie musi wynikać od ognia / kominka. Sezon przed nami. Sprawdźcie papiery, a z terminami przeglądów patrzcie co jest w ustawie a nie co mówi kominiarz 😉

I proszę palcie suchym drewnem a nie czym popadnie.

Ksiądz Antoni brat Janiaka
1 rok temu

Co kolejny co nie miał ubezpieczenia?

Seba
1 rok temu

Sam sobie winny. Rozpalić w piecu i drzwiczki zostawić otwarte. Co za łeb

Koza
1 rok temu

Proszę o nr konta na które mamy składać datki .

7
0
Napisz co o tym sądziszx