Doszczętnie spłonął dom i garaż. Sąsiedzi zorganizowali zbiórkę

W piątek rozegrał się rodzinny dramat w miejscowości Topola Osiedle. Chwilę po 12 sąsiedzi zauważyli pożar budynków na posesji przy ulicy Łąkowej. Świadkowie wynieśli przez okno mieszkankę z zagrożonego domu oraz ewakuowali mieszkańców z budynku obok. Ogień jednak rozprzestrzeniał się błyskawicznie z powodu kilkumetrowych języków ognia wydobywających się z przyłączy gazowych. Dodatkowo w garażu były zmagazynowane opony i inne łatwopalne przedmioty.Wszystko spłonęło.

Jednak z sąsiadek założyła zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych mieszkańców.

Spłonął dom z garażem mojego sąsiada, stracił cały dorobek swojego życia. Sąsiad jest na emeryturze i jego żona również, jest bardzo pomocnym, życzliwym człowiekiem, chemy mu pomóc w odbudowie domu, który stracił w parę godzin. Został bez niczego!!! Liczy się każda złotówka.

https://zrzutka.pl/ers5z9

POLECANE NEWSY

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Eva
11 miesięcy temu

Do Groszek – Gdzie ty się ubezpieczasz w jakiej firmie (TU), która nie wypłaci ci odszkodowania za zalanie domu lub zerwanie dachu przez wiatr – bo nie zrobiłeś przeglądu kominów??? Ale dobrze, że poruszyłeś bardzo ważny temat.
Fakty są takie, że posiadacz budynku ma obowiązki wynikające z prawa budowlanego, które wyraźnie nakłada na właścicieli domów obowiązek przeglądów różnego typu instalacji. Dotyczy to nie tylko przeglądów kominów i wentylacji, ale również innego typu instalacji np. gazowej, fotowoltaicznej, elektrycznej i jeszcze kilku innych (jeżeli dom takowe posiada). Przypomnieć należy również, że przeglądy takie muszą wykonywać fachowcy posiadający do tego rodzaju czynności uprawnienia. (Częstotliwość, rodzaje przeglądów oraz kto może ich dokonać – czytaj ustawę.) Niestety są to koszty i to spore, które nie wszyscy właściciele domów uwzględniają w swoich portfelach. Podobnie jest z ubezpieczeniem – wszyscy wiedzą, że powinno być, ale wielu liczy na to że zaoszczędzą. Natomiast żadne Towarzystwo nie wypłaci odszkodowania, jeżeli przeglądy okresowe określone w prawie budowlanym zostały zaniechane i będzie to przyczyną zdarzenia lub ma bezpośredni związek z przyczyną zdarzenia objętego ubezpieczeniem. Zatem związek przyczynowo-skutkowy dla towarzystwa jest wiążący.
Dobra rada – Jeżeli twój ubezpieczyciel mówi coś innego, to jak najszybciej zmień ubezpieczyciela (TU)

dziwne to
11 miesięcy temu

Koza nie udawaj, że nie widzisz linku piszesz to samo na dwóch portalach

Edek
11 miesięcy temu
Groszek
11 miesięcy temu

Apeluję do wszystkich którzy się ubezpieczyli i np. mają kominek na paliwo stałe, wg ustawy przegląd powinien być realizowany 2 razy w roku! kiedy coś się stanie a nie będziecie mieli przeglądu, ubezpieczyciel na pewno zakwestionuje wypłatę odszkodowania. Szkoda nie musi wynikać od ognia / kominka. Sezon przed nami. Sprawdźcie papiery, a z terminami przeglądów patrzcie co jest w ustawie a nie co mówi kominiarz 😉

I proszę palcie suchym drewnem a nie czym popadnie.

Ksiądz Antoni brat Janiaka
11 miesięcy temu

Co kolejny co nie miał ubezpieczenia?

Seba
11 miesięcy temu

Sam sobie winny. Rozpalić w piecu i drzwiczki zostawić otwarte. Co za łeb

Koza
11 miesięcy temu

Proszę o nr konta na które mamy składać datki .

7
0
Napisz co o tym sądziszx