OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Parking przy Starym Cmentarzu będzie bezpłatny

Radny Piotr Lepka pytał na Sesji czy parking przy Starym Cmentarzu będzie bezpłatny dla osób odwiedzających groby zmarłych. Ostatecznie okazało się, że przez 5 dni będzie można parkować tam bez konieczności uiszczania opłaty.

Zmiana jest spowodowana okresem Wszystkich Świętych, kiedy to bliscy odwiedzają i przystrajają groby bliskich. Darmowy okres będzie trwał od soboty do środy (30.10.2021 – 03.11.2021).

Radny z klubu PiS zainteresował się zniesieniem opłat z powodu postawienia parkometrów i oddania w zarządzanie prywatnej firmie. Ta za brak biletu kasuje niemal 100 zł opłaty. Na szczęście kary nie będą grozić we wspomnianych dniach. Wiceprezydent Mikołaj Kostka deklarował, że ulgowe dni będą obowiązywać na wzór poprzednich lat.

POLECANE NEWSY
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Priest
1 miesiąc temu

Skoro właściciel cmentarza bierze jadę za pochówki to powinien zapewnić darmowe miejsca parkingowe przez cały rok, czym się różni cmentarz od sklepów wielkopowierzchniowych

Zieloni
1 miesiąc temu

Dla drogich ostrowian parking na stary cmentarz będzie bezpłatny tylko 4 dni pozostałe dni w ciągu roku są płatne.Tak o nas dbają nasze władze

hw
1 miesiąc temu

Czy teren po dawnym IANTERMARCHE przy Bema będzie dostępny na Wszystkich Świętych ?

Czesław
1 miesiąc temu

Parkometry to roznosiciele wirusa, setki dotykają paluchem i potem do nosa, kto pozwolił na ustawienie tej zarazy dla kierowców?

mecenas
1 miesiąc temu

Tą kartke na parkometrze przykleiła babcia klozetowa?

olo
1 miesiąc temu

same pojeby bez wyjatku wszyscy

Mieszkaniec Wysockiej
1 miesiąc temu

Śledzę ten temat od początku. Tyle głosów świadczących o niezadowoleniu społecznym, kolejne interwencje radnego Lepki, artykuły w prasie. I nadal czekamy aby osoby decyzyjne poszły po rozum do głowy i zdecydowały o zmianie na cały rok. A tymczasem ktoś łaskawie przykleił kawał papieru do parkometru i myśli sobie, że jest cacy. Ręce mnie opadywują na widok tego co dzieje się w tym mieście

mirek
1 miesiąc temu

Pani Kostka jak ma być parking bezpłatny wzorem ubiegłych lat ,to powinien być bezpłatny przez caly rok dla osób odwiedzających bliskich na cmentarzu. Tak to funkcjonowało do 1 lipca tego roku.Po zmianie zarządcy trzeba placić nawet za 20 minut.Chore to jest.

8
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x