Będzie kolejna zupka dla każdego

W najbliższy piątek, 15 października, w godzinach od 12.00 do 16.00, zapraszamy na ostrowski Rynek wszystkich tych, którzy mają ochotę na talerz pożywnej, gorącej zupy. „Talerz zupy dla każdego” to jedno ze zwycięskich zadań Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

„Talerz zupy dla każdego” dostępny będzie w sumie czterokrotnie – pierwszy raz odbył się we wrześniu. Wówczas z akcji skorzystało kilkudziesięciu ostrowian.

– Pozostałe edycje odbywać się będą w każdym kolejnym miesiącu – druga już w najbliższy piątek, a kolejne w listopadzie i grudniu. Przy coraz chłodniejszej aurze gorący posiłek będzie z pewnością niezwykle pożyteczny. Zapraszam do wspólnego posiłku – zachęca Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W ubiegłorocznym OBO „Talerz zupy dla każdego” był jednym ze zwycięskich zadań w puli zadań rewitalizacyjnych – realizowanych na obszarze miejskiej rewitalizacji – akcja prowadzona jest bowiem na ostrowskim Rynku. Jak podkreślają pomysłodawcy akcji, jej celem jest integracja mieszkańców, ale także możliwość zjedzenia ciepłego, wartościowego posiłku przez osoby najuboższe. Talerz zupy otrzyma jednak każdy, kto w najbliższy piątek pojawi się na ostrowskim Rynku. Akcja ma nie tylko wymiar praktyczny, ale też symboliczny – zwraca uwagę na problem niedożywienia, z którym boryka się wiele państw świata.

CZYTAJ  Do zbrodni użył siekiery lub maczety

18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Lewiatan
1 rok temu

Gidaszewski też będzie , trzustka do wymiany, ten pijak nierób??

Proboszcz
1 rok temu

Znam tego pana z ul wolności. Jest rudy, i biedny. Co z tego? Że przychodzi na zupę..

Jacek
1 rok temu

No cóż…gdyby Polska była Polską, to każdego byłoby stać nie tylko na miskę zupki. Kto do tego doprowadził po 1945 roku, a potem po 1989? P. S. Obecnie ci KACI (sami siebie nazywają „demokratami” sic!), co do tego doprowadzili świetnie się mają na królewskich tronach w Brukseli i wszelkiej maści miejskich urzędach i spółeczkach, bo z zawodu są „dyrektorami”! Im większe miasto, to tym więcej POstkomunizmu! Ktoś z komentujących (Rt) zadał pytanie, czy zupkę będzie nalewał radny bez dochodów. Kto to taki?

Prezes Siekiera
1 rok temu

Na zdjęciach z wcześniejszego poczęstunku pod tą samą nazwą widać reklamy „Restauracji Plażowa” a więc miasto robi budżet obywatelski a wygrywa projekt robiony przez spółkę miejską (co to miała zajmować się zielenią i rekreacją)?

Tytan
1 rok temu

Co to będzie za zupka ? Flaczki ?

Patologia jest w modzie
1 rok temu

Sami zobaczycie ilu bezdomnych meneli co piją „błękit Paryża” będzie wyciągać swoje brudne łapska po talerz zupy. Ostrów to patologia , meneli w tym mieście z roku na rok coraz więcej , siedzą na ławkach w parku i piją od rana do wieczora. Wystarczy przejść się po mieście to widać , co rusz menel na ławce. Na Rynku też siedzą i chleją. Masakra. Gdyby istniały ZNTK i Browar to by takiej patologi nie było…

Raf
1 rok temu

Czy możemy się dowiedzieć jaka firma przygotowuję ową zupkę? Są jakieś powiązania organizatora z wykonawcą?

Elektor
1 rok temu

Niebawem chętne do pierdzenia w ławy poselskie zamiast rozdawać (za nie swoje) herbaty i zupy zaczną dawać dupy ahhahah

P Koziarek
1 rok temu

Żeby dostać zupkę trzeba będzie pokazać świadectwo szczepienia???

Agentka
1 rok temu

A czemu nie schabowy? Pokazówka carycy i jej wice żeby strzelić sobie foteczki i rozdac wode za pieniądze podatników.

18
0
Napisz co o tym sądziszx