OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Na wezwanie Tuska wyjdą na ostrowski Rynek

Donald Tusk wezwał „wszystkich, którzy kochają Polskę” do uczestniczenia w manifestacji w Warszawie. Temat jednak podłapały lokalne grupy, które organizują zgromadzenia m.in. w Ostrowie Wlkp. czy Kaliszu. Te lokalne rozpoczną się w niedzielę o godzinie 16:00.

Ideą manifestacji jest wyrażenie poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej. Jest to także forma wrażenia sprzeciwu wobec wydarzeń i decyzji podjętych przez Trybunał Konstytucyjny w Polsce. Dla niektórych obywateli wyrok w sprawie wyższości prawa polskiego nad unijnym jest uznawany za zdradę i początek tzw. POLexitu, czyli wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

„Nie ma znaczenia, ile macie lat, jakie macie poglądy, gdzie mieszkacie, czy jesteście wierzący czy niewierzący, ani na jaką partię głosowaliście. Dziś musimy być wszyscy razem. Musimy zapomnieć o podziałach. Musimy ratować Polskę” – mówił Donald Tusk.

Ostrowska odsłona manifestacji odbędzie się o godzinie 16 na Rynku pod hasłem „MY zostajemy w #UE…”.

“Przyjdźcie jutro, w niedzielę 10 października 2021 roku o godzinie 16.00, na Rynek w Ostrowie Wielkopolskim. Zaproście swoich Znajomych i Przyjaciół. Zabierzcie z sobą flagi Polski i Unii Europejskiej. Porozmawiamy przy ławeczce ze Stefanem Rowińskim – naszym pierwszym Burmistrzem z czasów II Rzeczpospolitej. Powiemy nasze głośne “tak!” dla członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Przyjdźcie. Nie bądźcie obojętni”.

Organizatorami są aktywiści skupieni wokół „Ostrowskiego Spaceru Protestacyjnego „Łańcuch Światła”. W przeszłości stawali w kontrze do rządów PiS, a zwłaszcza decyzji związanych z reformą sądownictwa.

Z drugiej strony część osób dostrzega szereg absurdów płynących z Brukseli:

POLECANE NEWSY
85 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anastazy
18 dni temu

Czy prawdą jest , że słowo tusk oznacza po kaszubsku kundelka?
Co za czasy, esbecja pewno dopisze swoją obecnością!

Ostrowianka
24 dni temu

Większego debilizmu nie czytałam ha ha . Polska od zawsze była , jest i będzie w Europie . Geografia się kłania ale ciemnota tuskowa i tego nie wie .

Ostrowianin
24 dni temu

Co to jest UE? To eurokołchoz XXI w. Tylko patrzeć jak niemieccy gliniarze będą palowac polskich robotników.

Ostrowianin
24 dni temu

Poplecznicy Merkerowej protestują, jaja jak berety. Ich miejsce obok Pisiorow jest na śmietniku historii.

Al
1 miesiąc temu

Panie Olku pan chips siwy ten co nie ma na fryzjera wyrażnie mówił w Karpaczu o polexicie no i te spacery [protesty] były potrzebne ale jak Pan słucha tylko reżimowej tvp to tam jest wszystko cacy.

Olek
1 miesiąc temu

Nie moga tego zrozumiec ze rzad nic nie wspomnial. o polexicie i niepotrzebnie spacerowali

Maciek
1 miesiąc temu

Przykro się patrzy jak to ludzie się próbują lansować. Zasada jest jest prosta bez względu na partie Polska ma być i pozostanie w EU takie powinno być hasło , nie kopcie się wzajemnie bo skończycie jak brytole. A i jeszcze jedno trzeba jak najszybciej wprowadzić Euro walutę bo złotówka w świecie jest nic nie warta.

Do gościa od bildenbergu i innych teorii spiskowyc
1 miesiąc temu

Sram na te twoje roszczenia żydowskie. Masz urojenia chłopie.

Do lufy
1 miesiąc temu

Lufa, a was nie było wcale. W myśl zasady „kozak w necie….”. Nie ma żadnych „was”. Nie strasz więcej bo to śmieszne, nikt się nie boi.

Lufa
1 miesiąc temu

Od Lufy .Nie zastanawia Cię dlaczego było was tak mało domyśl się.

85
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x