OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kaliskie krematorium poza spalaniem zwłok prało pieniądze

Sąd skazał właścicielkę spopielarni zwłok w Kaliszu. Agnieszka N.-R. to szwagierka Piotra P., szefa szajki rządzącej wołomińską kasą – poinformował we wtorek „Puls Biznesu” w artykule „Jak SKOK Wołomin prał kasę w krematorium”.

Według gazety SKOK Wołomin wyłudził około 2 mld zł, z czego część pieniędzy miał zainwestować w różnych branżach: od mediów i turystyki po krematorium. Jak informuje dziennik w sprawie tego ostatniego „projektu inwestycyjnego” właśnie zapadł prawomocny wyrok.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy trzy osoby związane ze spółką Kremulus z Kalisza zostały skazane na wyroki więzienia w zawieszeniu i grzywny. Muszą też oddać ponad 2,5 mln zł – informuje „Puls Biznesu”.

Spółka Kremulus powstała w listopadzie 2012 r. W tym samym miesiącu kupiła od kaliskiego magistratu teren pod budowę zakładu kremacji, a otworzyła go trzy lata później. Jak podaje „PB” od początku prezesem i udziałowcem (dziś większościowym) Kremulusa jest Agnieszka N.-R., siostra żony Piotra P. (wiceszefa rady nadzorczej SKOK Wołomin).

Dziennik informuje, że za udział w grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy na kwotę co najmniej 1,575 mln zł Sąd Okręgowy w Kaliszu skazał szwagierkę Piotra P. na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat i 12 tys. zł grzywny. Orzekł też przepadek „wypranych” 1,575 mln zł na rzecz państwa.

Wraz z Agnieszką N.-R. skazani zostali były wiceprezes i udziałowiec Kremulusa Marcin F. oraz Grzegorz R., „kolejna osoba związana ze spółką zarządzającą kaliską spalarnią zwłok” – dodaje „PB”.

Obaj usłyszeli wyroki 2 lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat oraz grzywny w wysokości odpowiednio 12 i 13 tys. zł – czytamy.

POLECANE NEWSY
17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
borsuk
11 dni temu

a ile takich spalarni jest w lokalnych samorzadach ?

Draiwer
18 dni temu

A babcia za kradzież batonika w supermarkecie 3 lata w zawieszeniu na 6 lat. Pisowska mafia.

pytek2
19 dni temu

W świetle dzisiejszego wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, stwierdzającego nieważność wyroków wydawanych przez sędziów wybranych przez tzw. „neoKRS”, nie wiemy nawet, czy w ogóle mamy tu do czynienia z ważnym tak niskim wyrokiem sądu! 

Ala
19 dni temu

za udział w grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy sąd ma prawo skonfiskować cały majątek, a mają do zapłacenia 12 tysięcy tak? Kpina z pożądnych obywateli i ustawka jak nic.

Ala
19 dni temu

Czyli za wyłudzenie 2 miliardów złotych przepadło im 2.5 mln złotych???? a dwóch ma zapłacić 12 i 13 tysi i wyrok w zawieszeniu? to jest interes życia!

EdekKredek
19 dni temu

Hmm dlaczego wyroki w zawieszeniu ????

olek
19 dni temu

take mamy sądy i tyle

Klik Do Emil
19 dni temu

Wyrok jest w zawieszeniu.

Franek
19 dni temu

Do Darek- ale nie byli z PiSu głąbie kapuściany, to co im zrobili to kpina

Lok
19 dni temu

Morawiecki ile stracił na wybory? Co zrobiła pisowska prokuratura? A co z wami robią jak nie zapłacicie mandatu? No właśnie

17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x