OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Wkrótce rozpocznie się „rozbój w biały dzień” na kierowców parkujących przy hali

Piękny parking zbudowany przed halą Arena oraz ten znajdujący się przed multiboksem zmienią swój bezpłatny charakter. Do tej pory świetnie pełniły swoją buforową funkcję. Były ważne dla kierowców, ponieważ władze miasta Ostrowa nie stworzyły żadnego innego parkingu w tej części miasta. A ten, który powstał będzie płatny, a najdroższe będą kary dla mniej spostrzegawczych kierowców.

Obydwa parkingi weszły we władanie nowopowstałej spółki „Ostrowskie Inwestycje Sportowe” Sp. z o.o., gdzie prezesem został Zbigniew Trzoska pochodzący z Gdańska. Dla prezesa poza formą społeczną, ważniejsze okazały się pieniądze, a te jak wiadomo mają największe znaczenie w Trójmieście. Setki uczniów i pracowników z zachodniej strony ostrowskiego śródmieścia musi liczyć się z koniecznością opłacania parkingu. Biada temu, kto nie zorientuje się i nie wykupi biletu. Będzie musiał pozbyć się 95 złotych!

Przypomnijmy, że na terenie dawnej jednostki wojskowej powstał hipermarket Kaufland, a następnie multi box. Pod Kauflandem miejsca parkingowe są prywatne i w 2018 roku wdrożono opłaty. Pod multi boxem miasto zrobiło taki świetny interes, że utrzymywało za pieniądze podatników miejsca parkingowe, które służą dużym korporacjom typu Rossmann czy CCC. Rok temu powstała hala Arena i stworzono niecałe 200 miejsc parkingowych.

Przez rok były bezpłatne do czasu obsadzenia stanowiska prezesa panem Trzoską z Gdańska. Tu warto nadmienić, że zatrudnienie we wspomnianej spółce znalazł radny Szymon Matyśkiewicz oraz córka radnego Marka Śliwińskiego.

Opłaty zaczną być pobierane najpóźniej od jutra (5 października). Przez pierwsze dwa tygodnie nie będzie pobierana „opłata specjalna” zwana też karą za nieopłacenie postoju. Przez dwa tygodnie będą przekazywane informacje o nowych zasadach parkowania.

Cena za godzinę wyniesie 1,6 zł, przy czym po opłaceniu czterech godzin bilet będzie ważny do końca danego dnia. Rozważana jest także oferta abonamentowa. Kto jednak nie weźmie bileciku, zapłaci 95 zł.

W dalszym ciągu darmowe będą miejsca na „czerwonej kostce” wzdłuż hali, przypisane do Centrum Przesiadkowego – informuje Zbigniew Trzoska.

Zdaniem Zbigniewa Trzoski wielość aut parkujących od rana powodowało utrudnienie i zagrożenie w ruchu kołowym. Sęk w tym, że zawsze jak są auta to można mówić o mniejszym bezpieczeństwie niż na pustym polu. Dodajmy, że w tej części nie dochodziło do wypadków, a co najwyżej drobnych kolizji, ponieważ nie wszyscy wiedzą, że strefie ruchu obowiązuje zasada prawej ręki. Czyli pierwszeństwo mają ci, którzy wyjeżdżają z bocznych alejek na najszerszy pas drogi.

Poza zyskiem dla dużego operatora parkingowego, część przychodu zostanie wykorzystana na sprzątanie, oświetlenie oraz odśnieżanie zimą.

POLECANE NEWSY
81 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Radny z powiatu
1 miesiąc temu

Radny Matyskiewicz?! – manager, gwiazdor, prezes Areny? wyblagal to stanowisko na hali pomimo tego, że na niczym sie nie zna!? Kto mial z nim kontakt, ten wie. Radny, troche pokory, szacunku i mniej gadania głupot, dobra rada od innego radnego! Kolejnej kadencji nie bedzie. Wspomnisz sobie ten komentarz.

Last edited 1 miesiąc temu by Radny z powiatu
Żelek
1 miesiąc temu

Czyli jak jadę do Kauflanda i jestem klientem i nie będę dłużej niż godzinę to też place czy nie??

Olo
1 miesiąc temu

I tak złodieje w białych kołnierzykach rozkradają Polskę od 30 lat kiedy to skurwesyństwo się skończy wstyd mi się przyznawać że jestem Polakiem sami karierowicze i złodzieje

do komentator
1 miesiąc temu

Pod warunkiem, że znowu „jaśnie nam panujący urzędnicy” nie dostana jakichś karnetów albo bezpłatnych miejsc parkingowych. W końcu inni też jadąc do pracy muszą płacić za parking i ciężkich tobołów z tego urzędu nie ciągają.

Paweł
1 miesiąc temu

Na każdym parkingu na którym jest powyżej 40 stanowisk do parkowania ,powinny być wyznaczone 3 miejsca dla niepełnosprawnych o tym mówi ustawa o miejscach parkingowych dla inwalidów . Proszę sprawdzić jak ten przepis jest respektowany w Ostrowie Wlkp

komentator
1 miesiąc temu

Niedawno postawili parkometr przy starym cmentarzu ,teraz przy Arenie a następny powinien być przy Urzędzie Miejskim

Marian ze wsi .
1 miesiąc temu

Tak Panie Starosto do Pana słowa skierowane również . Niech Pan się zajmie troszkę wioskami a nie tylko wokół siebie aby mieszczuchom było dobrze a jak widać tylko narzekanie bo musza za parking płacić . Skoro ból bo nie ma parkingów sprzedać auto a jak stare to zezłomować i komunikacja miejska pod nosem .

Marian ze wsi .
1 miesiąc temu

Do Śliwka . Jak myślisz że nam na wsi to leci z nieba , że my jak jedziemy do miasta to parkingi mamy za darmo . Chcesz tak mocno na wieś spróbuj , tylko nie narzekaj jak już zamieszkasz że sąsiad Ci pod nosem szambo pompuje do rowu , że śmieci spalają wieczorem i nikt z tym nic nie robi nawet palce nie kiwnie a jak pójdziesz do gminy to ręce rozkładają bo my nie jesteśmy od środowiska . Tak wiec masz pod nosem wszystko dzieci mają gdzie pójść bo basen , hala widowiskowa , stadiony budują , i wiele bym mógłby tu wymieniać , a dzieci na wsi chodnika nie mają żeby przejść o 6.30 na przystanek bo autobus szkolny jedzie o tej godzinie bo jeden czy dwa autobusy musza obsłużyć całą gminę . Dalej wymieniać ? Ok . Szpital masz pod nosem gdzie jak przyjdzie jakieś zdarzenie to przyleci po Ciebie śmigłowiec aby przewieźć Cię dwa km do szpitala a na wsi musisz czekać aż zadysponuje karetkę która pojedzie około godziny . Wiec przestańcie biadolić i wsiąść się do porządnej pracy a nie aby było .

Żytek
1 miesiąc temu

Statystyczny mieszkaniec ma jeździć…co najwyżej rowerem. Auta są dla „elyty”.
A tak na marginesie czy średnia płaca w Gdańsku jest niższa niż w Ostrowie?
To miasto wymaga natychmiastowych inwestycji przemysłowych a nie łupienia ubogich mieszkańców, którzy średnią płacę mają na poziomie daleko, daleko odbiegającą od tej gdańskiej.

Marcin
1 miesiąc temu

Do @ Bazyli: No ale to chyba jest oczywista oczywistość i kazdy choć trochę myślący ma tego świadomość.

81
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x