Dlaczego nie ruszył jeszcze proces w sprawie wybuchu gazu w Jankowie Przygodzkim?

Pamiętna tragedia wydarzyła się w 2013 roku. Śledczy przez 5 lat zbierali opinie biegłych by móc udowodnić kto odpowiadał za nieumyślne doprowadzenie do wybuchu gazu, co spowodowało śmierć dwóch osób i duże straty materialne. Mamy drugą połowę 2021 roku, a proces nadal nie ruszył. Dziennikarka Radia Eska sprawdziła dlaczego.

Śledztwo trwające aż 5 lat kosztowało już 200 tysięcy złotych. Pozwoliło to postawić zarzuty inżynierowi budowy, jednak ten nie przyznał się do winy. Przed sędzią, na którego spadło poprowadzenie tej sprawy spadło kilkadziesiąt tomów akt. By móc na poziomie poprowadzić sprawę wypada się z nimi zapoznać. I to też właśnie czyni sędzia. Jak ustaliła reporterka Radia Eska jeszcze w październiku odbędzie się niejawne posiedzenie organizacyjne. Po nim poznamy terminy rozpraw.

39-letni inżynier budowy będzie odpowiadać za nieumyślne spowodowanie katastrofy i zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Grozi mu za to 8 lat więzienia.

Przypomnijmy, że 2 osoby zginęły, a 12 zostało rannych. Ogień strawił 10 domów. Na szczęście spółka GAZ SYSTEM wypłaciła odszkodowania przed zakończeniem procesu, co pozwoliło wybudować nowe domy i skupić się na dalszym życiu.

CZYTAJ  Zapobiegli zamarznięciu

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Fallus Anolymus
1 rok temu

To dlaczego jeden dom stoi opuszczony i nikt go nie rozbierze ani nie odbuduje?

lipa
1 rok temu

Przypuszczam, że pis swoich nie ściga i nie osądza.

Un
1 rok temu

Poszkodowani otrzymali rekompensatę więc po co wracać do tematu i szukać kozła ofiarnego. Tym bardziej że nie ma jednej osoby którą można by ukamieniować a główny świadek czyli operator koparki zginął w tym wypadku

Olaf
1 rok temu

Na temat Gazu, dużą wiedzę powinien posiadać pan ekspert Gerlach.Ja proponuję z Nim wywiad przeprowadzić.

Ostrowiak
1 rok temu

Ja myślę że sprawa jest niewygodna bo za sznurek pociągnął ktoś zbyt wysoko żeby go posadzic

Czytelnik
1 rok temu

Do więzienia powinien iść ten kto wyraził zgodę na budowę tej nitki gazu między domami tak blisko to jest kryminał

6
0
Napisz co o tym sądziszx