OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Potrącił dwójkę dzieci i kobietę

Około godz. 17:30 doszło do potrącenia 3 osób na przejściu dla pieszych. W zdarzeniu ucierpiało dwoje dzieci oraz kobieta.

Do zdarzenia doszło w Kaliszu na ulicy Wrocławskiej. 39-letnia kobieta podeszła z dwójką dzieci do przejścia dla pieszych. Auto jadące prawym pasem zaczęło hamować. Kierowca renault scenic nie widząc pieszych zaczął wyprzedzać auto. Wtedy na jego torze jazdy znalazły się 3 osoby.

Po potrąceniu cała trójka była przytomna, ale podjęto decyzję o przewiezieniu poszkodowanych do szpitala.

POLECANE NEWSY
13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Raz sierpem raz młotem
1 miesiąc temu

PO….. pirat drogowy. Jedno auto zatrzymuje się a on wyprzedza na pasach.

Kim
1 miesiąc temu

Pasy nikomu nie zapewnią że przeżyje !!!! Pasy to kreski,,, wchodzisz na teren na którym możesz zginąć, To w interesie każdego patrzeć gdzie się lezie. Kierowca nie zawsze jest idealny i zwarty

do Mok
1 miesiąc temu

Człowieku widzisz znak że przejście dla pieszych to zwalniasz za każdym razem i upewniasz się że nikogo nie ma na pasach.”
Jeżeli jedziesz w trasę 300-400 km, to po drodze mijasz setki przejść dla pieszych.
Któregoś znaku o przejściu, szczególnie w natłoku reklam kierowca może nie zauważyć. Zdarzy się. Tak samo, jak akurat ciężarówka na prawym pasie mu ten znak zasłoni.
A co do zwalniania, to czasami przejścia są tak gęsto, że z 50km/h to chyba na ostatnim trzeba by zwolnić do 10 km/h, żeby „zwalniać za każdym razem”. Tylko proszę potem nie mówić, że smog w mieście i autobusy miejskie się wloką niemiłosiernie.
Nigdy w życiu nie zaufam obcej osobie – kierowcy, który nie wiadomo ile godzin jest za kierownicą. ZAWSZE wyglądam zza samochodu, który mi stanął czy ktoś nie jedzie.
A weź pod uwagę, że zawsze może jechać psychol, który ma Cię w d… I co takiemu tez wyjdziesz, bo masz pierwszeństwo?

Ksiądz Antoni
1 miesiąc temu

No dokładnie trzeba uważać ale to tyczy kierowców jak i pieszych. Bo 90 procent pieszych nie patrzy tylko pakuję się pod maskę auta. Tutaj tak samo nie upewniła się czy dwóch kierować ją puszcza…
Tak robią piesi w polsce

Agentka
1 miesiąc temu

Na pasach też trzeba uważać ale to kierowcy wina

Mok Do Ksiądz Antoni
1 miesiąc temu

Człowieku o czym Ty tutaj piszesz? Że mieli pierwszeństwo, że nie upewnili się że wolne, o napisach na nagrobkach. Człowieku widzisz znak że przejście dla pieszych to zwalniasz za każdym razem i upewniasz się że nikogo nie ma na pasach. Piszesz że piesi muszą się upewniać. A kierowca rozumiem nie musi? Oni będą mieli napis zginąłem na przejściu a Ty psyche porytą do końca życia i wyrzuty że zabiłeś ludzi. Co do artykułu to czytaj uważnie. Wyprzedzał na przejściu to kogo wina? Przechodzących? A z Twoim podejściem że każdemu może się zdarzyć wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to lepiej nie wsiadaj do auta.

Ksiądz Antoni
1 miesiąc temu

Nie rozumiem takich ludzi jak wy tyle nienawiści w was. Każdemu może się zdarzyć wypadek jutro wam i takiej samej sytuacji. Ale wtedy to juz prawka nie zabierać co nie. Brak słów ludzie. A, druga sprawa taka że piesi wchodzą i nawet nie patrzą nie upewnią się czy jest wolne. I co z tego że mają jakieś tam pierwszeństwo. W razie na nagrobku zrobi im rodzina napis mieliśmy pierwszeństwo. I będą zadowoleni że zginęli ale mieli pierwszeństwo. A w dodatku chodzą ubrani na czarno wieczorem i ich wgl nie widać

Egzekutor
1 miesiąc temu

Wszystkie rachunki z leczenia, nawet waciki na koszt OC sprawcy. Będą mu ściągać do emerytury.

Arteon
1 miesiąc temu

Toż to bandyta drogowy! Przed pasami NIE WOLNO ani wyprzedzać, ani omijać – bez względu na to, czy na pasach są piesi czy nie.

Max
1 miesiąc temu

Wina kierowcy oczywista…
ale Mama powinna bardziej dbać o bezpieczeństwo swoich dzieci. Duuużo zdrówka życzę

13
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x