Pieniądze na sterylizację i kastrację zwierząt

Udostępnij
Tweet

Ostrowski Urząd Miejski wdraża kolejne założenia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Mieszkańcy miasta mogą już zapisywać swoje zwierzaki – psy i koty – na zabieg znakowania (czipowania) oraz kastracji.

Na to zadanie miasto przeznaczyło łącznie 100 000 zł (po 50 000 zł na każde z nich).

– Chcąc zapisać czworonoga na wybrany zabieg należy pobrać zgłoszenie (dostępne w załączniku), wypełnić je i złożyć w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Weryfikacji zgłoszenia oraz książeczki zdrowia zwierzęcia dokonuje Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM, następnie osoba zgłaszająca wybiera jeden gabinet weterynaryjny spośród wyłonionych do realizacji danego zadania – tłumaczy Eliza Dembna, dyrektor wydziału.

Gabinety weterynaryjne:

1. Znakowowanie (czipowanie) psów i kotów mających właściciela:

– Lecznica Małych Zwierząt Lek. Wet. Stanisław Kempa,

ul. Śmigielskiego 10D, 63-400 Ostrów Wielkopolski,

tel.: 62-592-04-04.

 

– Ostrowskie Centrum Weterynaryjne dr n. wet. Szymon Bogucki,

ul. Ledóchowskiego 57, 63-400 Ostrów Wielkopolski,

tel.: 606-401-608.

 

– Przychodnia Weterynaryjna Lek. Wet. Patryk Łagodzki,

ul. Wańkowicza 5, 63-400 Ostrów Wielkopolski,

tel.: 782-422-197.

 

2. Sterylizacje i kastracje psów i kotów mających właściciela:

– Przychodnia Weterynaryjna Lek. Wet. Patryk Łagodzki,

ul. Wańkowicza 5, 63-400 Ostrów Wielkopolski,

Tel.: 782-422-197.

 

– Lecznica i Hotelik dla małych zwierząt DOGWET Lek. Wet. Kinga Lamperska,

ul. Nowa Krępa 91, 63-400 Ostrów Wielkopolski,

tel.: 604-351-864.

 

Zadania są wykonywane przez gabinety weterynaryjne do wyczerpania środków finansowych, jednak nie dłużej niż do 15 grudnia 2021r.

Ostrowski program opieki nad zwierzętami stwarza również możliwość uzyskania karmy dla wolno żyjących kotów.

– Ostrów Wielkopolski, realizując zadanie w zakresie dokarmiania wolno żyjących kotów, finansuje zakup karmy. W tym celu prowadzony jest rejestr karmicieli i opiekunów kotów wolno żyjących na terenie miasta. Osoby dokarmiające oraz opiekunowie kotów wolno żyjących, którzy chcą skorzystać z tego typu pomocy, mogą złożyć odpowiedni wniosek o wpis do rejestru karmicieli i opiekunów kotów wolno żyjących w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Karmę kupujemy i przekazujemy dwa razy w roku – w okresie wiosenno-letnim oraz jesienno-zimowym – informuje Eliza Dembna.

CZYTAJ  Skoczyła z wiaduktu krotoszyńskiego

W naszym mieście istnieje także możliwość sfinansowania zabiegu sterylizacji i kastracji kotów wolnożyjących z terenu Ostrowa Wielkopolskiego. W tym celu należy pobrać odpowiedni druk zgłoszenia i po dokonaniu pozytywnej weryfikacji przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Referat Ochrony Środowiska UM udać się do jednego z dwóch gabinetów:

– Przychodnia Weterynaryjna LABEK Katarzyna i Adam Szubert s.c.,

ul. Wrocławska 146a, 63-400 Ostrów Wielkopolski,

tel.: 695-929-263.

 

– Lecznica Małych Zwierząt Lek. Wet. Stanisław Kempa,

ul. Śmigielskiego 10D, 63-400 Ostrów Wielkopolski,

tel.: 62-592-04-04.

To nie wszystko. Kolejnym tegorocznym wsparciem dla zwierząt było realizowane w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego zadanie: „Ograniczanie bezdomności zwierząt poprzez czipowanie, sterylizacje / kastracje psów i kotów właścicielskich” realizowanego. Na ten cel z miejskiego budżetu przeznaczono kwotę 40 000 zł.

– Do udziału w programie zostało zgłoszonych 165 zwierząt, w tym 76 kotów i 89 psów. Do tej pory zabiegowi zostało poddanych 67 kotów oraz 63 psy. 110 zwierząt zostało zaczipowanych, a dane czworonogów oraz ich właścicieli zostały wpisane do bazy „Safe-animal” by ułatwić ich identyfikację. 5 zgłoszeń zostało wycofanych z udziału w programie przez właścicieli zwierząt. Pozostałe 30 zwierząt zostanie poddane zabiegowi zgodnie z kwalifikacją lekarza weterynarii – wylicza dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

– W 2021 roku na opiekę nad zwierzętami bezdomnymi przeznaczamy ponad pół miliona złotych. To m.in. zapewnienie miejsca dla bezdomnych zwierząt w schronisku, odławianie ich, poszukiwanie właścicieli, ale również całodobowa opieka weterynaryjna w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt. Nasz program opieki zakłada też dokarmianie, leczenie, wykonywanie zabiegów kastracji i sterylizacji dla zwierząt wolno żyjących, ale też tych posiadających właścicieli. Chcemy otoczyć naszych braci mniejszych jak największą opieką – zapewnia Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa.

Dodatkowych informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Referat Ochrony Środowiska, Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim pod nr telefonu: 62-58-22-407 lub adresem e-mail: [email protected].

 • 2. ZGŁOSZENIE CZIPOWANIE WŁAŚCICIELSKICH.DOC
  DOC
  80.5 kB
 • 2. ZGŁOSZENIE CZIPOWANIE WŁAŚCICIELSKICH.PDF
  PDF
  291 kB
 • 2. ZGŁOSZENIE STEYLIZACJA-KASTRACJA KOTÓW WOLNO ŻYJĄCYCH.DOC
  DOC
  85 kB
 • 2. ZGŁOSZENIE STERYLIZACJA-KASTRACJA KOTÓW WOLNO ŻYJĄCYCH.PDF
  PDF
  300.72 kB
 • 2. ZGŁOSZENIE STERYLIZACJA-KASTRACJA WŁAŚCICIELSKICH.DOC
  DOC
  87 kB
 • 2. ZGŁOSZENIE STERYLIZACJA-KASTRACJA WŁAŚCICIELSKICH.PDF
  PDF
  310.07 kB
 • WNIOSEK O WPIS DO REJESTRU KARMICIELI I OPIEKUNÓW KOTÓW WOLNO ŻYJĄCYCH.DOCX
  DOCX
  19.57 kB
 • WNIOSEK O WPIS DO REJESTRU KARMICIELI I OPIEKUNÓW KOTÓW WOLNO ŻYJĄCYCH.PDF
  PDF
  352.04 kB
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

16 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
do jurasa.......
1 rok temu

a co ma piernik do wiatraka jesli bierzesz zwierze to musisz za nie odpowiadac zeby nikomu krzywdy nie zrobiło zeby nie przeszkadzało zeby nie zanieczyszczało a nie zwalac odpowiedzialnośc na innych a jeszcze zeby brali na siebie utrzymywanie zwierząt podatnicy chcesz byc przyjacielem zwierząt to traktuj je odpowiedzialnie a nie jak zabawkę a widac po twoim wpisie ze ze nie jestes przyjacielem zwierżat tylko frustratem muszacym codziennie rano wyprowadzac na spacer i zeby zanieczyszczało

Adam
1 rok temu

To prawda obiecali kociarnie dla kotów bezdomnych i gdzie ta kociarnia? Wstyd kłamcy.

Juras
1 rok temu

Bardzo dobrze i to nie żadna fanaberia jak niektórzy debile myślą.To zapobieganie bezmyślnemu rozmnażaniu( później niestety zwierzęta są często porzucane lub młode zabijane) oraz zapobiega to niektórym chorobom.Ja osobiście jestem miłośnikiem zwierząt,ale wiem że niektórzy ich nie lubią,ale to że nie lubią,to nie znaczy że mają je prześladować,czy zabijać.Takie zachowanie to debilizm i takim prześladowcom zwierząt – debilom mówię ** UJ wam d*upę debile i żeby was spotkało to samo jeszcze gorsze traktowanie.

Taka prawda
1 rok temu

I CO Z TEGO ZE KOTY WYKASTRUJECIE , ZWŁASZCZA TE BEZDOMNE, – A GDZIE ONE MAJA IŚC PO TEJ KASTRACJI , KTO TE KOTY PRZYGARNIE ??? , NADCHODZI ZIMA,. URZĄD MIASTA OBIECYWAŁ PRZED WYBORAMI, MIAŁA BYĆ WYBUDOWANA KOCIARNIA ,ALE PO WYBORACH JUŻ SPRAWA BUDOWY KOCIARNI UCICHA , WIDAĆ URZAD NAUCZYŁ SIE KŁAMAĆ ,,TAK JAK ROBI RZAD PISU. PRZYKŁAD WIDAC IDZIE Z GÓRY.

Chińczyk
1 rok temu

A gdyby je tak zjeść , te bezdomne sierściuchy ? Ja wiedzieć co z nimi zrobić , ja umieć z nich przyrządzić pyszna potrawa. Każdy chwalić potrawa , nikt nie narzekać. Klient szczególnie zamawiać , zupa Hau Hau , zupa Miau Miau. Ja mieć z tego dobry interes.

uve
1 rok temu

NO WŁAŚNIE… A KOTY I PSY MIESZKAŃCÓW GMINY ???

16
0
Napisz co o tym sądziszx