OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

82 lata temu zostaliśmy napadnięci

17 września, 82 lata temu ZSRR napadło na Polskę. Dziś, pod pomnikiem Ofiar Sybiru z Ziemi Ostrowskiej, uczczono pamięć tych, którzy przeżyli piekło na ziemi. Ten atak był ciosem w plecy dla ówczesnej Polski, która już wtedy toczyła walkę z niemieckim okupantem, a musiała zmierzyć się z zupełnie niespodziewana napaścią Armii Czerwonej.

Agresja Związku Radzieckiego przesądziła o czwartym rozbiorze Polski przez dwa złowrogie totalitaryzmy, ale przede wszystkim o wielkim cierpieniu naszych rodaków.

Dziś przy pomniku Ofiar Sybiru uczczono pamięć o tych, których dziś nie ma już z nami. Cześć i wieczna chwała bohaterom.

POLECANE NEWSY
31 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
js
2 miesięcy temu

Żałosna jakaś ta impreza. Same dziadki. Gdzie ostrowska młodzież?

Do idioty Maślaka
2 miesięcy temu

Dno, kupa odchodów i mnóstwo niewiedzy to jest twój komentarz. Poczytaj sobie nieuku gdzie była granica Polski przed wojną, kiedy i dlaczego rząd opuścił kraj (jedyny zajęty kraj który nie podpisał kapitulacji) oraz czy faktycznie Niemcy i ZSRR wypowiedzieli akt o nieagresji i dlaczego aliancki pozostali bierni. Aż żal czytać jak pokolenie Facebookowców zabiera głos na forum robiąc z siebie idiotow.

Do rom
2 miesięcy temu

Ameryki nie odkryłeś. Poczytaj sobie jak Polskę podzielono między najeźdźców, ZSRR wzięło cały wschód (1/3 ówczesnej Polski).

Do Maślak
2 miesięcy temu

Debilu gdzie cię uczyli historii i geografii? Przed wojną Polska sięgała na wschodzie pod Mołdawie (granica na rzece Zbrucz) a rząd wyjechał do Rumunii dopiero po zaatakowaniu przez drugiego najeźdźcę czyli ZSRR. Nie ośmieszaj się więc na forum tylko sobie bezmózgu najpierw doczytaj.

Maślak
2 miesięcy temu

Wg podręczników w 1939 roku ruscy weszli tylko na wschodnie kresy dawnej Polski gdzieś tak do Buga najdalej i to w zasadzie wtedy gdy Polską już nikt nie zarządzał gdyż władza wraz ze złotem czmychnęła przez Rumunię na zachód Europy. Do dziś zastanawia mnie jedno. Niemcy i Rosja przed zaatakowaniem Polski wypowiedzieli akt o nieagresji. Z drugiej strony istniał polsko-brytyjski układ sojuszniczy który miał gwarantować wzajemną pomoc w razie agresji państw trzecich . Polacy się wywiązali m.in. broniąc wysp podczac tzw bitwy o Anglię w 1940 r. A Brytyjczycy? Ten kraj to dno. Kupa odchodów

Last edited 2 miesięcy temu by Maślak
rom
2 miesięcy temu

We IX 1939 r ruskie do Ostrowa nie dotarli i nie było ich tu do 1945 r….. tu już dawno byli niemcy, i to oni mordowali i wywozili Ostrowian i do tego w przeciwnym kierunku niż Syberia.

VIn
2 miesięcy temu

te miny, mundurki, gesty – to juz sie robi teatrzyk, kabaret . Dajcie juz spoko z tymi tablicami, mundurami, kamieniami, mszami itp., prosze spojrzec na ta foto . i wyciagac wnioski. Ludzie bez ludzi. jak by nie TVP to kto by tam zobaczył te gesty. Młode pokolenie chce pracy, mieszkan a nie straszenia sybirem . Prosze spojrzec wokół , nawet siłowo nie widac jednej klasy lokalnych szkół zagnanych na to juz wiekowe uroczystosci.

mmm
2 miesięcy temu

ludzie za chwile Putin wsadzi was do bydlęcych wagonów i na sybir powywozi do roboty opanujcie sie z tymi głupkowatymi komentarzami zwłaszcza musielok

QLX
2 miesięcy temu

A mnie babcia opowiadała że Ruski najechały na Ostrów od strony Antonina w styczniu 1945 r i nic nie wspominała że byli tu juz 5 lat wcześniej chyba że się babcinka pomyliła togo nie wiem’

al jak sie nikt nie pszyznqł to ko
2 miesięcy temu

Jakoś nikt nie pamięta tego aby w naszym Ostrowie rosjanie byli w 1939 r ale w styczniu 1945 r to jeszcze ktoś pamięta wyzwolenie przez tych bolszewików ale Historia zmienną jest’

31
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x