EKK Wagon z nowym właścicielem

Udostępnij
Tweet

Jedynie oferta spółki Polski Tabor Szynowy z Grupy ARP spełniała wymogi formalne i została zaakceptowana 0rzez kaliski sąd. Dzięki niej będące w upadłości przedsiębiorstwo EKK Wagon z Ostrowa Wielkopolskiego ma szansę na nowy rozdział. Jeśli decyzja kaliskiego sądu uprawomocni się, transkacja zostanie sfinalizowana w listopadzie.

EKK Wagon w latach świetności zatrudniało kilka tysięcy osób. Obecnie załogę stanowi 368 osób, którzy produkują nowe wagony.

Jak mówi „Rynkowi Kolejowemu” Radosław Pacewicz, pełnomocnik zarządu ds. Sektora Kolejowego w Agencji Rozwoju Przemysłu i jednocześnie prezes spółki Polski Tabor Szynowy, zapotrzebowanie EKK Wagon na kapitał to poziom setek milionów złotych w perspektywie kilku lat. – Planujemy rozwój organiczny zakładu – zapowiada. Początkowo zatrudnienie ma wzrosnąć do 500 osób, a docelowo, przy pełnym wykorzystaniu potencjału Ostrowa oraz drugiego zakładu w Kaliszu – nawet do 1500 osób.

– Natomiast zanim zaczniemy się zbliżać do takiego poziomu przed nami lata zmian i osiągania ambitnych celów postawionych w biznesplanie. Równolegle do zwiększenia skali zatrudnienia by przedsiębiorstwo było bardziej efektywne powinna postępować automatyzacja procesów produkcyjnych. Konieczne będą ogromne nakłady, które szczegółowo zostaną zaplanowane po przejęciu majątku – informuje Pacewicz.

– Jeżeli popatrzymy jak mocno Agencja Rozwoju Przemysłu jest obecna na rynku kolejowym, to naturalnym było wejście w obszar taboru towarowego. Z drugiej strony mamy będące w upadłości przedsiębiorstwo z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, które kiedyś zatrudniało kilka tysięcy osób, posiadające dokumentację do budowy kilkunastu typów różnych wagonów towarowych, którą stosunkowo niskimi nakładami można dostosować do najnowszych TSI. Co więcej, zakład mimo problemów dalej produkuje nowe wagony, co pokazuje tylko jak bardzo brakuje podaży nowych wagonów towarowych na rynku. Równocześnie przez ponad rok czasu przygotowywaliśmy się do tej transakcji i mamy świadomość ogromu wyzwań które są przed nami – opisuje prezes PTS. Agencja Rozwoju Przemysłu liczy na synergie z posiadaną już spółką FPS Cegielski produkującą tabor pasażerski.

CZYTAJ  Wjechał bez opamiętania przy stacji paliw

Koszt zakupu od syndyka zorganizowanej części przedsiębiorstwa to prawie 37 mln zł – bez uwzględnienia niezbędnych nakładów inwestycyjnych oraz kapitału obrotowego.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kajtek Londyn
1 rok temu

Chlebowskiego juz w tej firmie nie ma , jest nowy facet. i wziął sie ostro podobno do roboty w tym zakładzie, i chwała mu za to ,Pracowałem w tej firmie za Chlebowskiego , obecnie pracuje teraz za granica ,ale mam kontakt czasem z kolegami z tej firmy i chwala tego nowego , Może też trochę to średniowiecze zakładu zmodernizuje , i da jakieś na lato klimatyzacje ,bo latem nie można było wyrobić , w upalne dni. gdzie temperatura siega 38 stopni .Powoli podobno zakład przy nowym szefie zaczyna wychodzić. na prosta . Oby tylko zawsze była tam praca. Tego wam życze .

olek
2 lat temu

a nijaky mięta za gierka,do robłoty na fabryke jeżdził taksówką,tak opowiadał,a teraz cały jest na pastylkach

antek
2 lat temu

Dziwię się tym wszystkim co jeszcze tam pracują dzisiaj w Ostrowie i okolicy jest tyle pracy

Ostatnio edytowany 2 lat temu by antek
niki
2 lat temu

DOPÓKI AFERZYSTA HAZARDOWY Z peło chlebowski JEST TAM SCHOWANY JAKO prezes TO NIC DOBREGO Z TEGO NIE BĘDZIE!!!!!!!!!!

Roman
2 lat temu

Oby wreszcie cos zadzialo sie pozytywnego w EKK Wagon.
Zamiar kupna to jedno, drugie to pozyskanie zamowien, nastepnie uruchomienie produkcji, a to wszystko
jeszcze wymaga rzetelnych menadzerow, kadry zarzadzajacej i solidnych pracownikow.
Oby wreszcie sie udalo.
Powodzenia.

Pomywara naczyń
2 lat temu

Wnioskuję że będą tam przyjęcia do pracy?

Edziu na śledziu
2 lat temu

Proszę zainteresować się wynikiem przetargu firmy Car-lift service, bo dziś w Kaliszu miało dojść do sprzedaży. Może kolejna firma z tradycjami zmieni właściciela i powróci jak feniks z popiołów:)

17
0
Napisz co o tym sądziszx