Kolejna kolizja w Raszkowie. Wiemy kiedy będą światła

Do kolejnej kolizji na skrzyżowaniu ulic Wałowej i Koźmińskiej w Raszkowie. Jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w tej gminie. Wiadomo kiedy zostanie poprawione bezpieczeństwo.

W sobotę zderzyły się tam 3 auta. 2 ople oraz bus volkswagen. W zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

URZĄD GMINY I MIASTA RASZKÓW PRZEKAZUJE INFORMACJE ODNOŚNIE NAJBARDZIEJ KOLIZYJNYCH SKRZYŻOWAŃ W NASZEJ MIEJSCOWOŚCI.

Kolejna kolizja na skrzyżowaniu ulic Wałowej i Koźmińskiej.
Ulica Wałowa jak i ulica Koźmińska należą do Powiatu Ostrowskiego i Gmina samodzielnie nie może na nich robić żadnych inwestycji. Zmiana organizacji ruchu, czy remonty dróg wymagają odpowiednich zezwoleń, np. pozwolenia na budowę. Takie procedury może podjąć tylko właściciel drogi, czyli Powiat Ostrowski, na czele którego stoi starosta, wybierany przez radnych powiatowych. Gmina może przekazać i przekazuje Powiatowi Ostrowskiemu środki finansowe na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatowych, jednakże inwestorem, odpowiadającym za wykonanie danego zadania jest Powiat – jako właściciel drogi.

Za kadencji burmistrza Jacka Bartczaka Powiat otrzymał na poprawę bezpieczeństwa na swoich drogach od Gminy Raszków ponad 5 mln zł. Burmistrz Gminy i Miasta Raszków wielokrotnie zwracał się do Powiatowego Zarządu Dróg o umieszczenie na skrzyżowaniu ulic: Wałowej i Koźmińskiej dodatkowych znaków ostrzegawczych. Znaki zostały zainstalowane, ale niektórzy kierowcy ich nie respektują i nadal dochodzi tam do kolizji.

W roku 2021 Gmina i Miasto Raszków przekazała środki finansowe na kilka inwestycji znajdujących się na drodze powiatowej Ostrów – Raszków – Koryta:

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic: Wałowa – Koźmińska – 100 tys. zł
Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic: Ostrowska – Polna – Kościelna – 100 tys. zł
Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic: Ostrowska – Janusza Korczaka – Pleszewska – 250 tys. zł
Projekt chodnika łączącego Raszków z Głogową – 100 tys. zł.

O sytuacji w obrębie niebezpiecznych skrzyżowań i o sytuacji własnościowej w.w. drogi Gmina informowała na swojej stronie internetowej w zakładce „Zadaj pytanie Burmistrzowi”: w 2019 roku (13 września), w 2020 roku (15 października i 31 grudnia) oraz w „Aktualnościach” 25 czerwca 2021 roku.

Komunikat władz gminy
Odnosząc się do propozycji budowy rond zamiast sygnalizacji świetlnych – z informacji zasięgniętej z Powiatowego Zarządu Dróg wynika, że nie jest możliwa budowa ronda na skrzyżowaniach ulic: Ostrowska – Polna – Kościelna oraz Ostrowska – Koźmińska, ponieważ wiązałoby się to z wyburzaniem domów. Po drodze tej przemieszczają się Tiry z przyczepami i budowa małego ronda w tych miejscach jest niewystarczająca.

Światła na tym skrzyżowaniu pojawią się dopiero w 2022 roku. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja. Problemem jest wejście na sąsiednie posesje z infrastrukturą.

POLECANE NEWSY

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Podzkodowany
10 miesięcy temu

Jak nie twoja posesja to łatwo się piszę tobie niech wezmą działkę i postawią rondo przy domu .Sprawa tyczy się mnie i naszej posesji

katolik
1 rok temu

Może te światła troche pomogą ale ich cena to zwala z nóg czy jeszcze przy tej okazji ktoś musi sie obłowić.

Wzk
1 rok temu

Jak ktoś nie umie jeździć i nie patrzy na to co się dzieje na ulicy jak by nie patrzeć to som tam znaki i to chyba nie takie małe żeby nie zauważyć🤔 no to sory ale wypadki zawsze tam będą .Po za tym to Raszków a nie Radłów jak ktoś mądry uczony niżej napisał 😂

Prezes
1 rok temu

Światla i to szybko nie ma na co czekać plany wazniesze niż życie ludzkie

O S W
1 rok temu

Takie same inteligentne oczywiście inaczej światła są w Ostrowie przy szkole na Staroprzygodzkiej … chyba ten sam pajac je projektował i ustawiał co w Radłowie, żal i nic więcej …

Skróciarz
1 rok temu

Najlepsze światła są w Radłowie przy szkole: jedziesz 50km/h to stoisz na czerwonym (bo są ustawione, że jak ktoś jedzie powyżej 47-49 przy ograniczeniu do 40 to się zmieniają na czerwone), a jedziesz 70km/h to na żółtym bez problemu da się przejechać, a ci co jadą z naprzeciwka przepisowo muszą stać wtedy na czerwonym spowodowanym naszymi 70km/h. A najczęstszy widok to co drugi kierowca ma te światła w pupie i w połowie czerwonego przejeżdża. Te światła nagradzają ludzi którzy jeżdżą tam powyżej 60-70km/h, a karzą tych co jeżdżą wolniej, bo muszą ponieść karę za tych pierwszych co jadą z naprzeciwka.

O S W
1 rok temu

Światła nie pomogą – będą się tłukli dalej na potęgę i tyle. Zawsze znajdzie się ktoś kto wjedzie na czerwonym.
PS Problemem jest wejście na posesję chyba sobie jaja ktoś robi – bezpieczeństwo w ruchu drogowym mniej ważne niż wejście na posesję, żal.

Wiaczesłav Bierezuckiy
1 rok temu

To już na znaki ciężko spojrzeć? A na pejsbuka podczas jazdy jest czas

JAPA W ULICY
1 rok temu

Pewnie chciał ominąć dziurę tam w tej jezdni i nie wyszło.

9
0
Napisz co o tym sądziszx