Antyszczepionkowe billboardy

Udostępnij
Tweet

Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego zostały powieszone billboardy, mające zwrócić uwagę na temat szczepionek przeciwko COVID-19. Tym razem nie promują i nie zachęcają do ich przyjęcia, a wręcz odwrotnie.

Na jednym z  plakatów wielkoformatowych przy zdjęciu dziewczynki możemy przeczytać:

„Okłamują nas! Mamo! Tato! Nie pozwólcie mnie zaszczepić!”. Na innym hasło brzmi: „Okłamują nas. Nie przyjmuj szczepionki”. Na trzecim z kolei „Okłamują nas. Maski nie chronią przed koronawirusem”. Czwarta wersja brzmi: „Tu nie chodzi o pandemię. To jest niszczenie naszych firm”.

Wszystkie projekty zawierają adres strony internetowej www.wpopole.pl, która należy do grupy: „Wolna Polska Opole”. Jak sami piszą o sobie:

„Jesteśmy grupą osób- mieszkańców Opolszczyzny zainteresowanych działaniem. Tematem przewodnim naszej grupy jest wszechobecna pandemia, jej skutki i nasze możliwe reakcje na otaczającą nas rzeczywistość. Powodem powstania grupy jest konieczność zmobilizowania i zorganizowania nas samych do konkretnych działań. W przeciwieństwie do innych internetowych przedsięwzięć nasza działalność odbywa się głównie w realnym świecie”.

Dlaczego zatem opolska grupa przeprowadza akcje w Ostrowie? To najprawdopodobniej wynik porozumienia z kaliskimi i ostrowskimi aktywistami, którzy w swoich szeregach przeprowadzili zbiórkę i skorzystali z gotowych projektów billbordów przygotowanych przez mieszkańców opolszczyzny.

Na stronie internetowej wpopole.pl odbiorcy są przekonywani, że „przymuszanie do szczepienia, w przypadku szczepionki na Covid 19, jest zmuszaniem do udziału w eksperymencie medycznym, czy przestępstwem. Jeśli coś takiego zdarzyło się Tobie lub komuś z Twoich bliskich możesz złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa”.

„Wszyscy widzicie rozpędzony pociąg medialny, każdego dnia walący nas z wszystkich stron (jakie to dobre się zaigłować). Dlatego ruszamy w przyszłym tygodniu – na terenie naszego powiatu. Tu i teraz. Na to mamy wpływ. Tu mieszkamy i tu możemy działać. Wszelkie opcje działania ogólnokrajowego, ruchów, porozumień, spotkań zostawiamy marzycielom. My jesteśmy stąd i tu będziemy »robić swoje«” – piszą na swojej stronie internetowej.

CZYTAJ  Dziecko wypadło z balkonu❗

Obecnie 50% mieszkańców Ostrowa Wlkp. przyjęło szczepionki przeciw COVID-19. Kolejnych chętnych jest tak niewielu, że szczepienia nie odbywają się już w hali Arena.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

162 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ksiądz Antoni
1 rok temu

Ten kto żałuję szczepionki to już go z, nami nie ma. Leży w grobie

Pati
2 lat temu

Gdy dowiedziałam się że moje dzieci zadają sie z niezaszczepionymi na koronawirusa dziećmi interweniowałam i poszłam do rodziców tych dzieci, powiedziałam że nie życze sobie żeby moje dzieci zadawały się z potencjalnymi roznosicielami koronawirusa to załatwiło sprawe i moje dzieci zadaja sie tylko i wyłącznie z normalnymi zaszczepionymi na korona wirusa dziećmi , już nie obawiam się że moge sie zarazić

1 15 16 17
162
0
Napisz co o tym sądziszx