Antyszczepionkowe billboardy

Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego zostały powieszone billboardy, mające zwrócić uwagę na temat szczepionek przeciwko COVID-19. Tym razem nie promują i nie zachęcają do ich przyjęcia, a wręcz odwrotnie.

Na jednym z  plakatów wielkoformatowych przy zdjęciu dziewczynki możemy przeczytać:

„Okłamują nas! Mamo! Tato! Nie pozwólcie mnie zaszczepić!”. Na innym hasło brzmi: „Okłamują nas. Nie przyjmuj szczepionki”. Na trzecim z kolei „Okłamują nas. Maski nie chronią przed koronawirusem”. Czwarta wersja brzmi: „Tu nie chodzi o pandemię. To jest niszczenie naszych firm”.

Wszystkie projekty zawierają adres strony internetowej www.wpopole.pl, która należy do grupy: „Wolna Polska Opole”. Jak sami piszą o sobie:

„Jesteśmy grupą osób- mieszkańców Opolszczyzny zainteresowanych działaniem. Tematem przewodnim naszej grupy jest wszechobecna pandemia, jej skutki i nasze możliwe reakcje na otaczającą nas rzeczywistość. Powodem powstania grupy jest konieczność zmobilizowania i zorganizowania nas samych do konkretnych działań. W przeciwieństwie do innych internetowych przedsięwzięć nasza działalność odbywa się głównie w realnym świecie”.

Dlaczego zatem opolska grupa przeprowadza akcje w Ostrowie? To najprawdopodobniej wynik porozumienia z kaliskimi i ostrowskimi aktywistami, którzy w swoich szeregach przeprowadzili zbiórkę i skorzystali z gotowych projektów billbordów przygotowanych przez mieszkańców opolszczyzny.

Na stronie internetowej wpopole.pl odbiorcy są przekonywani, że „przymuszanie do szczepienia, w przypadku szczepionki na Covid 19, jest zmuszaniem do udziału w eksperymencie medycznym, czy przestępstwem. Jeśli coś takiego zdarzyło się Tobie lub komuś z Twoich bliskich możesz złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa”.

„Wszyscy widzicie rozpędzony pociąg medialny, każdego dnia walący nas z wszystkich stron (jakie to dobre się zaigłować). Dlatego ruszamy w przyszłym tygodniu – na terenie naszego powiatu. Tu i teraz. Na to mamy wpływ. Tu mieszkamy i tu możemy działać. Wszelkie opcje działania ogólnokrajowego, ruchów, porozumień, spotkań zostawiamy marzycielom. My jesteśmy stąd i tu będziemy »robić swoje«” – piszą na swojej stronie internetowej.

Obecnie 50% mieszkańców Ostrowa Wlkp. przyjęło szczepionki przeciw COVID-19. Kolejnych chętnych jest tak niewielu, że szczepienia nie odbywają się już w hali Arena.

POLECANE NEWSY

162 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ksiądz Antoni
1 rok temu

Ten kto żałuję szczepionki to już go z, nami nie ma. Leży w grobie

Pati
1 rok temu

Gdy dowiedziałam się że moje dzieci zadają sie z niezaszczepionymi na koronawirusa dziećmi interweniowałam i poszłam do rodziców tych dzieci, powiedziałam że nie życze sobie żeby moje dzieci zadawały się z potencjalnymi roznosicielami koronawirusa to załatwiło sprawe i moje dzieci zadaja sie tylko i wyłącznie z normalnymi zaszczepionymi na korona wirusa dziećmi , już nie obawiam się że moge sie zarazić

Do dodo
1 rok temu

I dalej za Guardianem:
Fully vaccinated people account for 1.2% of England’s Covid-19 deathsONS figures show 51,281 Covid deaths between January and July, with 458 dying at least 21 days after second dose

Przez pół roku zmarło na Covid 51 281 osób w UK. W tym 458 w pełni zaszczepionych.

około 99% śmierci covidowych to nieszczepy.

Last edited 1 rok temu by Do dodo
Do dodo
1 rok temu

BREAKING NEWS: The Guardian – UK children aged 12 to 15 to be offered Covid jab.

Ci angole to jednak mądrzejsi od Polaków 😎

Copy paste za Reutersem
1 rok temu

USA: Osoby niezaszczepione 11 razy częściej umierają na COVID-19

Szczepionki na COVID-19 w bardzo wysokim stopniu chronią przed hospitalizacją i śmiercią, także w przypadlu wariantu Delta. Do szpitali trafiają teraz głównie osoby niezaszczepione. Wyniki najnowszych obserwacji wskazują, że śmierć w wyniku powikłań COVID-19 grozi im 11 razy częściej, niż tym pacjentom, którzy są już w pełni zaszczepieni.

Badania przeprowadzono na zlecenie Centers for Disease Control and Prevention (CDC – Ośrodki Kontroli i Profilaktyki Chorób), a wyniki opublikowano w ubiegły piątek (10.09.). Badana grupa liczyła 600 tys. osób, a obserwacje prowadzone były od kwietnia do połowy lipca tego roku.
Ponad 90 proc. osób, które obecnie przebywają w szpitalach z powodu COVID-19, to osoby niezaszczepione
– poinformowała dyrektorka CDC dr Rochelle Walenky podczas konferencji prasowej w Białym Domu.

Analiza danych pokazuje, że od początku lata (czyli od momentu pojawienia się wariantu Delta), najbardziej narażone na zachorowanie są osoby niezaszczepione. Oszacowano, że są 4,5 raza bardziej narażone na zakażenie się niż osoby w pełni zaszczepione, aż 10 razy częściej musiały być hospitalizowane z powodu COVID-10. I to niezaszczepieni pacjenci znacznie najczęściej umierają. Ryzyko zgonu w tej grupie osób jest znacznie większe. Dane dowodzą, że aż 11 razy częściej umierają na COVID-19 niż ci, którzy się wcześniej zaszczepili.

Dozgonna I oficjalna beka z NIESZCZEPÓW
1 rok temu

A czy na różańcu Kai Godel już byliście, nieszczepy? Bo jeśli nie, to wasze plakaty się nie liczą

Pan Pielęgniarka
1 rok temu

🤷‍♂️ Najczęściej z mediów społecznościowych znikają filmy łamiące zasady tych stron: np stalkujące, kłamliwe, dezinformujące itp. Wystarczy poczytać zasady, zanim się coś tam wrzuci, zamist płakać.
I tak, szczepionki są wyjątkowo bezpieczne. I nie – nie znasz nikogo, kto żałuje bycia zaszczepionym. Lepiej utnij ten konpromitujący cię wątek.

Do do Pan Pielęgniarka
1 rok temu

Jak już to nie „wyrezac” tylko wytężać, taki właśnie jesteś wolny od myślenia. Jeszcze jakieś masz „złote myśli”? Opowiadaj, umieram z ciekawości.

Rozepha Nacipa
1 rok temu

O fak, ale szurowe szambo💩🚽 wybiło.

Do Pan Pielęgniarka
1 rok temu

Nie są ultrabezpieczne. Znam ludzi starszych i młodych którzy sami powiedzieli że żałują że dali sobie wstrzepic ten syf. A w mediach ogólnodostępnych tego się nie usłyszy – cenzura jeszcze gorsza jak w PRL. Nawet jak coś się pojawi w sieci to szybko zostaje wycofane. Jeżeli to bzdury to po co zadają sobie trud zamiast to lekceważyć? Odpowiedz mi na to pytanie mądralo. I nie siej fermentu tylko podaj konkrety.
.

162
0
Napisz co o tym sądziszx