Dożynki Diecezjalno – Gminne w Skalmierzycach (zdjęcia)

Udostępnij
Tweet

Dożynki Gminno-Diecezjalne odbyły się przy Sanktuarium Maryjnym w Skalmierzycach. Podziękowano za plony i za pracę rolników, którzy angażując się w uprawy i hodowle zapewniają nam zdrową żywność.

Przed Sanktuarium zaprezentowały się dekanaty z terenu diecezji kaliskiej. Delegacje wystawiły przepiękne wieńce oraz cząstki plonów.

Biskup Damian Bryl pytał przedstawicieli dekanatów jak wygląda u nich rolnictwo pod kątem rodzaju ziem i jak oceniają tegoroczne plony. Jego ekscelencja usłyszał, że rolnicy ogólnie są zadowoleni ze zbiorów.

Biskup podkreślał, że nie wszystko zależy od ludzi, a od niego. Dodał, że praca na roli uczy pokory. I choć są w tej chwili maszyny, technologie to rolnicy doświadczają, że jest jeszcze coś więcej. Coś co jest w rękach Boga. Pan Bóg nie zostawia ludzi, bo przychodzi.

Wśród zgromadzonych byli obecni przedstawiciele partii rządzącej oraz samorządowcy. Dzisiejsze świętowanie ma być wyznaniem wiary w Boga. Dzisiejszy dzień ma być znakiem by przypomnieć sobie o szacunku do natury. Dbajmy o to by piękny świat przemieniać w mądry sposób. Gdy korzystamy z ziemi to chciejmy tak korzystać by przyszłe pokolenia miały z czego korzystać. Proszę żeby ziemia mogła służyć przyszłym pokoleniom.

Na dożynkach obecny był szczepionkobus.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Świadkowie Jehowy będą 3 dni robić TO w hali Arena
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
katolik
2 lat temu

Kiedyś dożynki też były i wiejskie i gminne sam tańczyłem w młodych latach 5 razy.Ale teraz to jest skandal albo parawialne albo diecezjalne zajmicie sie swoim biznesem kośćielnym księżulki bo za 10 lat pójdziecie z torbami bo wasi dygnitarze tylko odpychają ludzi od kośćoła.

orka
2 lat temu

jak widac na pierwszym planie autobus i szczepienia na drugim 100% wiejskiego srodowiska bez masek – czas na IV etap wycinania ludzisków przez Coronke.
Oosbiscie myslałem,że wiejskie kmiotki zakonczyły juz zwyczaje tego typu-tam nikogo nie widac stare ramole. gdize młodziez?

Tomek
2 lat temu

Ciekawe czy księdza Sławka są kobiety na imprezie i jego dzieci

smail
2 lat temu

To mi wygląda na spotkanie koła emerytów.

Kaznodzieja apostazji
2 lat temu

Drogi Edwardzie: z oficjalnych statystyk wynika, że ofiarami pedofilii są w 89% dziewczynki z czego 96% molestujących to mężczyźnia 4% kobiety.. Statystyka ta dotyczy również księży. Doucz się, proszę zabim się wypowiesz

Edward
2 lat temu

Do Kaznodzieja apostazji: ćwierćmozgu, ci księża pedofile to też homozboki. Myślisz, że poco tam są zabawy dla dzieci? Po co chcieli latarników w szkołach?

seniortakaprawda
2 lat temu

Panie Bryl. Pamiętam jak trzeba było wiązać snopki za maszyną. Człowiek się narobił jak wół. Kto mi pomógł? nikt. Nie wmawiaj Pan ludziom że to co zbierają zależy jeszcze od kogoś. To praca rolnika daje plony, pogoda raz jest lepsza raz gorsza.

Przedstaw się
2 lat temu

Nie narzekajcie. Mohery robią swoje dożynki maja prawo, juz w nazwie diecezjalne było. Swoją drogą przypomniał mi sie kawał. – Tow. Gierek zagaja na spotkaniu robotników no to jak wam się żyje towarzysze, dobrze co? – Dobrze! Też zażartowali robotnicy.
Czasy się zmieniły i teraz ich następcy sobie tak żartują 🙂

cocacola
2 lat temu

to mi na dozynki nie wygląda…raczej spotkanie rodziny radia maryja

Kaznodzieja apostazji
2 lat temu

E lipa, to ja serio już wolę tęczowy piknik w parku miejskim w Ostrowie 11 września. Przynajmniej dzieci będą się z dala trzymać od pedofili.

15
0
Napisz co o tym sądziszx